Поддръжка на изрусена коса

Любими марки дрехи, прически, аксесоари, модни тенденции

Поддръжка на изрусена коса

Мнениеот сиско » 27 Ное 2011, 23:05

Много си харесвам русия цвят на косата, но това постоянно изрусяване я съсипва. Става ми все по-трудно да я поддържам. А вие как поддържате изрусените си коси?
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Поддръжка на изрусена коса

Мнениеот Изабел » 27 Ное 2011, 23:41

Боядисват ми само корените ,на 3-4 месеца и цялата коса.Редувам продуктите на Ревалид и Клоран.
Carpe diem!
Аватар
Изабел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 22 Авг 2011, 11:21

Re: Поддръжка на изрусена коса

Мнениеот valiart » 27 Ное 2011, 23:42

Преди години, бях блондинка :D Но много грижи, много чудесии, тези тъмни корени си излизат супер бързо и това си е. А и на косъма му се е... майката. Интересното е, че пък гаджето ме харесва повече с тъмна коса - Късмет! :D Вече не си тормозя косичката:)))
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Поддръжка на изрусена коса

Мнениеот Изабел » 28 Ное 2011, 00:06

Аз съм брюнетка,но винаги съм искала да бъда блондинка и за това още в 11 клас със кислородна вода си промених цвета,после пак се боядисвах в кафяво,после на кичури и от около 10 години руса-различни нюанси,сега вече стигнах до скандинавски рус цвят,и съм решила на пролет да си сложа малко по тъмни кичури с цел илюзия за повече коса че с тези боядисвания,гледайки старите си снимки съм с почти 50% по малко" грива".
Carpe diem!
Аватар
Изабел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 22 Авг 2011, 11:21

Re: Поддръжка на изрусена коса

Мнениеот valiart » 28 Ное 2011, 00:17

Изабел написа:Аз съм брюнетка,но винаги съм искала да бъда блондинка и за това още в 11 клас със кислородна вода си промених цвета,после пак се боядисвах в кафяво,после на кичури и от около 10 години руса-различни нюанси,сега вече стигнах до скандинавски рус цвят,и съм решила на пролет да си сложа малко по тъмни кичури с цел илюзия за повече коса че с тези боядисвания,гледайки старите си снимки съм с почти 50% по малко" грива".


Мдааа и аз бях същата, от ученичка почнах с кислородната вода и стигнах до платината, нооо с доста коса се разделих и се отрезвихпо едно време:) начесах си крастата дето се вика, ама сега на тъмната мисля да вкарам руси кичури, че почнаха белите косми да излизат :lol:
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Поддръжка на изрусена коса

Мнениеот сиско » 28 Ное 2011, 00:40

Аз много харесвам тъмните коси, но си мисля, че ни ми отиват.
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Поддръжка на изрусена коса

Мнениеот Margo » 15 Яну 2012, 15:53

Въпреки, че не съм блондинка ще се включа в темата с няколко съвета за онези, които харесват по-светлите тонове на косата.
Не бива да пренебрегвате факта, че поддържането на русата коса е много сложен процес. Ако сте решили, да не се доверявате на професионалист не забравяйте, че рискувате да изгорите трайно косата си боядисвайки се в домашни условия.Ако косата ви е дълга под раменете и сте решили на всяка цена да я направите руса, трова трябва да стане на няколко етапа. И още нещо, което не бива да се пренебрегва ако се решили да направите косата си платинено руса - такъв цвят на косата се постига най-сигурно във фризьорски салон и такава коса е много трудна за поддържане. Ако непременно държите косата ви да е руса заложете на медните тонове, които ще придадат мекота и чар на лицето ви.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Поддръжка на изрусена коса

Мнениеот Anka » 18 Фев 2015, 18:02

Margo написа:Въпреки, че не съм блондинка ще се включа в темата с няколко съвета за онези, които харесват по-светлите тонове на косата.
Не бива да пренебрегвате факта, че поддържането на русата коса е много сложен процес. Ако сте решили, да не се доверявате на професионалист не забравяйте, че рискувате да изгорите трайно косата си боядисвайки се в домашни условия.Ако косата ви е дълга под раменете и сте решили на всяка цена да я направите руса, трова трябва да стане на няколко етапа. И още нещо, което не бива да се пренебрегва ако се решили да направите косата си платинено руса - такъв цвят на косата се постига най-сигурно във фризьорски салон и такава коса е много трудна за поддържане. Ако непременно държите косата ви да е руса заложете на медните тонове, които ще придадат мекота и чар на лицето ви.

Или иначе казано направете се рижави,хахахах :) според мен русата коса никога не е стояла хубаво на никой а и толкова унищожава косата, защо е тази мания по нея?!
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Поддръжка на изрусена коса

Мнениеот kauda » 02 Апр 2015, 14:38

valiart написа:Преди години, бях блондинка :D Но много грижи, много чудесии, тези тъмни корени си излизат супер бързо и това си е. А и на косъма му се е... майката. Интересното е, че пък гаджето ме харесва повече с тъмна коса - Късмет! :D Вече не си тормозя косичката:)))

Да, за щастие май повечето мъже харесват брюнетки, наистина е ужасно с тези руси коси, корените се показват след седмица, а косата наистина се изтощава супер много. Колкото и маски и грижи да се полагат то не се получава, защото постоянно се гори с боя..
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Поддръжка на изрусена коса

Мнениеот Петя Димитрова » 02 Апр 2015, 17:43

А за белите коси , много побелях , отпред бритона и покрай ушите като сложа по светъл цвят те стават още по бели имам в предвид личат си виждала съм на жени на възраст със 100% побеляване но са с рус цвят , без да има такива проблеми моите бели коси не се покриват със светла боя кажете ако знаете някоя марка боя която ги покрива! А иначе подръжката на руса коса е боядисване в корена само на няколко месеца цялата , и то когато намажат дължините е за кратко само да се освежи цвета и се мие, маски правете , поне два пъти в седмицата, русата коса иска подхранване особенно дължините и краищата , много маски , кристали след като я измиете, има разни продукти за краищата да не седят като метла !
Петя Димитрова
 
Мнения: 16
Регистриран на: 31 Мар 2015, 17:36

Следваща

Назад към Мода и красота

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта