За или против носенето на слънчеви очила от децата?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

За или против носенето на слънчеви очила от децата?

Мнениеот rabotnata pchela » 30 Апр 2018, 15:13

Знаете, че слънцето си има своите ползи, но децата, в желанието си да бъдат като големите се чудят каква глупост да измислят.
Синът ми от 2 години е наскачал да му купувам слънчеви очила. Той играе нормално навън, не се препича безкрайно на слънце и винаги е в шапка лятото, но тая мания по очилата не я разбирам.
Най-вече ме притеснява качеството на очилата, не толкова, че ще ходи като селски гъзар. :mrgreen:
Вие вземате ли очила на децата си, как и от къде ги избирате, за да сте спокойни за качеството им и изобщо бихте ли могли да ми препоръчате добри очила?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: За или против носенето на слънчеви очила от децата?

Мнениеот Frac » 30 Апр 2018, 17:27

Моите деца са малки, но разбира се искат и имат очила. На по-малкия са от левчето, защото не се грижи за тях и вече смених 3, 4 чифта. Той просто ги чупи и губи. Не си заслужава да купувам нещо сериозно. На големия взех с предпазен филтър от оптика в мола за 20 лв. (защото бяха с картинка). Той поне си ги пази, поне не ме я яд. Но като цяло не ги носят постоянно, а само за някакви 10-15 минути и после ги свалят.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: За или против носенето на слънчеви очила от децата?

Мнениеот Guppy » 13 Май 2018, 09:23

Оосбено за по-голямо дете, няма проблеми да носи очила, стига да си ги пази, ако не ги пази, по-добре да са смотани. Няма как да не предпазват очите, особено на море, или на дълъг път, като пече много.
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: За или против носенето на слънчеви очила от децата?

Мнениеот rabotnata pchela » 13 Май 2018, 10:21

Не искам да купувам няккави смотани слънчеви очила, предпочитам да е нещо качествено, аз нося очила и искам максимално да се грижа за очите на детето ми, за да не е застрашено от никакви поразии по тях. А носенето на смотани очила е доста опасно занимание, влошава зрението много, затова се и чудя, дали изобщо е удачно да се купуват очила на дете.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: За или против носенето на слънчеви очила от децата?

Мнениеот Петя Георгиева » 07 Май 2019, 10:26

Нямам против, но да е поне на 5-6 години. Така или иначе внимавам кога е навън, но има и хубави детски слънчеви очила. В Декатлон са качествени, макар да не са красиви. :wink:
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45

Re: За или против носенето на слънчеви очила от децата?

Мнениеот Влади » 09 Май 2019, 11:02

Аз съм на принципа или качествени, или никакви. От китайските очите даже може да се увредят.
Влади
 
Мнения: 87
Регистриран на: 28 Яну 2019, 10:49

Re: За или против носенето на слънчеви очила от децата?

Мнениеот Ейми » 05 Авг 2019, 09:14

Нищо против, ако са наистина със защита. Иначе, само за красота, дори и на себе си не бих взела.
Ейми
 
Мнения: 20
Регистриран на: 25 Юли 2019, 09:09


Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron