Какво предпочитате - лечение с билки или антибиотици?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Какво предпочитате - лечение с билки или антибиотици?

Мнениеот pasta » 12 Дек 2011, 11:10

Разбира се ,че билките, но ако се наложи бих пила и антибиотик.
pasta
 
Мнения: 142
Регистриран на: 09 Дек 2011, 11:37

Re: Какво предпочитате - лечение с билки или антибиотици?

Мнениеот tallia » 18 Яну 2012, 22:05

Колкото и да е реторичен въпросът, колкото и да сме слушали за вредата от антибиотиците и опасенията на лекарите, че скоро няма да влияят на човешкия организъм, много хора с лекота посягат към тях, и без лекарско предписание. По- сериозна тревога буди въпросът, че и някои лекари с лекота ги назначават, без да сметнат за нужно да ни посъветват да вземем и пробиотици. Ако е възможно лечение с билки, антибиотиците не са нужни, но някои заболявания или възпаления не могат да се излекуват с народна медицина. Избираме по-малкото зло в такъв случай. Чесънът се смята за природен антибиотик, предлага се по аптеките във вид на капсули с масло от чесън, това е добро решение срещу досадните за сезона настинки и грипове. Бързам да ви успокоя, че си спестявате „уханието”, което е неизбежно, когато консумирате това природно чудо в натурален вид.
tallia
 
Мнения: 17
Регистриран на: 17 Яну 2012, 17:26

Re: Какво предпочитате - лечение с билки или антибиотици?

Мнениеот Memento » 19 Яну 2012, 09:48

Лично аз антибиотици не съм пил от много години но има случаи в които няма друг вариант и се налага употребата им, билките не винаги са бързо и силно решение на някои проблеми.
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Какво предпочитате - лечение с билки или антибиотици?

Мнениеот Силвия Бояджиева » 19 Яну 2012, 21:51

hera_00 написа:Аз предпочитам антибиотиците, защото са ефективни. Когато съм болна и имам проблем, използвам антибиотик по предназначение ( след консултация със своя лекар). Искрено се извинявам на всички, но трябва да си доста глупав, за да се доверяваш изцяло на билките. Да, те помагат, но не лекуват. Правете разлика! :idea:


Искам да ти кажа само, че е хубаво човек да говори за неща който знае със сигорност, че са така!
‎"Не говори винаги, каквото знаеш, но знай винаги какво говориш."
От това което казвате се вижда,че не сте запозната с темата, а в същото време обиждате това е много неетично!Никои който избере да се лекува с билки не е глупав, напротив това са хора който наистина мислят за своето здраве!
Вие като предочитате антибиотиците и казвате, че са много ефективни знаете ли в какво се състои тяхната ефективност?А знаете ли тяхните странични ефекти?А знаете ли, че за лечение с антибиотик не се ходи само при личния лекар, а е хубаво за всяко заболяване да се направи антибиограма преди да се приеме антибиотика?
За билките няма да Ви питам нищо, защото по написаното ми стана ясно,че нищо незнаете за тях!Аз ще ви кажа, че билките не само помагат с тях може и да се лекуваш, но пак след консултация не да се самолекуваш!Да с тях ще се опавиш много по бавно от колкото с антибиотик, но по този начин и организма ти се научава да се защиатава сам от външните фактори, докато антибиотика убива всички защитни механизми!
Жената с характер ,плаши слабите мъже, но подлудява силните !
Аватар
Силвия Бояджиева
 
Мнения: 108
Регистриран на: 17 Яну 2012, 19:17

Re: Какво предпочитате - лечение с билки или антибиотици?

Мнениеот ovagimyan » 30 Яну 2012, 13:15

Колкото повече медицината се разделя със своите корени, толкова по-явни стават безпогрешните признаци, че новите синтетични препарати притежават някои сериозни недостатъци. Най-драматични са страничните ефекти, които на практика могат да бъдат по-тежки от страданията, за лечение, на които са предписани. В настоящия момент една от най-често срещаните причини за хоспитализация е неблагоприятна реакция спрямо фармацевтичните препарати, проблем, който привлича вниманието.. В крайна сметка стана ясно, че безконтролното приемане на синтетични антибиотици играе значителна роля за развитието на заболяванията. В много случай, вместо лечение,имаме усложнение, особено с българската нагласа за само лечение...
ovagimyan
 
Мнения: 164
Регистриран на: 05 Апр 2011, 19:40

Re: Какво предпочитате - лечение с билки или антибиотици?

Мнениеот ПетърВн » 10 Фев 2012, 10:58

ovagimyan написа:В много случай, вместо лечение,имаме усложнение, особено с българската нагласа за само лечение...



Точно нагласата за самолечение ни води към тази тема за "Билки или антибиотици". И двете ефективно може да ни помагат за какъвто и да е бил здравословен проблем, но само след като сме се консултирали с лекар по въпроса.
"Аз отхвърлям вашата реалност и я замествам с моя собствена" - Адам Савидж
ПетърВн
 
Мнения: 44
Регистриран на: 10 Фев 2012, 09:03

Re: Какво предпочитате - лечение с билки или антибиотици?

Мнениеот eleonora » 06 Апр 2012, 11:28

Предпочитам лечение с билки, пред това с антибиотици! Опитвам се и малката да лекувам с хомеопатия слава богу досега само 2 пъти ни се е налагало да пием антибиотик. Още от бебе й давам билкови чайчета, вместо водичка. Имаме село в Родопите - Хвойна, голяма красота... Оттам си берем билки, сушим ги и си правим истински ароматен чай, който няма нищо общо с чая по магазините.
Познавам лекар, който препоръчва комбинирано лечение - с лекарства и билки. Щом лекарите признават билколечението, няма как ние да го отричаме. Плюс това няма как да ни навреди, а само може да ни помогне и излекува.
eleonora
 
Мнения: 66
Регистриран на: 28 Мар 2012, 10:04

Re: Какво предпочитате - лечение с билки или антибиотици?

Мнениеот Silvi » 06 Апр 2012, 12:40

Не обичам да пия лекарства по принцип, не само антибиотици. А що се отнася до билките обичам да пия билкови чайове, съчетани с разходки сред природата - е няма по-добро лечение и каляване на целия организъм!
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Какво предпочитате - лечение с билки или антибиотици?

Мнениеот Izabella L » 15 Май 2012, 15:43

Като всеки сравнително интелигентен човек съм наясно с недостатъците на антибиотиците, но нямам смелост напълно да ги изключа от ежедневието си. Може би ако имах повече познания в билколечението, нещата щяха да стоят по друг начин, но при тези условия, някак е глупаво да рискувам и да се лекувам с билки.
Izabella L
 
Мнения: 20
Регистриран на: 12 Яну 2012, 10:30

Re: Какво предпочитате - лечение с билки или антибиотици?

Мнениеот Forman » 22 Май 2012, 15:05

Izabella L написа:Като всеки сравнително интелигентен човек съм наясно с недостатъците на антибиотиците, но нямам смелост напълно да ги изключа от ежедневието си. Може би ако имах повече познания в билколечението, нещата щяха да стоят по друг начин, но при тези условия, някак е глупаво да рискувам и да се лекувам с билки.

Но това не означава, че трябва за щяло и нещяло да приемаме антибиотици. Също така мисля, че билколечението съчетано с правилно хранене, ще даде много добри резултати.
Аватар
Forman
 
Мнения: 199
Регистриран на: 16 Ное 2011, 09:46

ПредишнаСледваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron