Какво предпочитате - лечение с билки или антибиотици?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Какво предпочитате - лечение с билки или антибиотици?

Мнениеот mix_twix » 08 Яну 2015, 18:15

Предпочитам с антибиотик и за два дена да съм на крака, отколкото да се влача болен сума дни.. :ugeek:
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Какво предпочитате - лечение с билки или антибиотици?

Мнениеот Pipilota » 08 Яну 2015, 22:08

mix_twix написа:Предпочитам с антибиотик и за два дена да съм на крака, отколкото да се влача болен сума дни.. :ugeek:

Ако не ти се случва много често е лошо, но ако е веднъж на 2-3 години няма проблем, все пак е важно да се грижиш за здравето си, антибиотиците убиват и добрите ни бактерии, така че е по-добре да се стараеш да ги избягваш.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какво предпочитате - лечение с билки или антибиотици?

Мнениеот rabotnata pchela » 13 Юли 2015, 14:35

Не знам как има хора, които имат смелостта да лекуват пневмонии с билки и чайове, при положение, че може дори и в наши дни да има фатален край от болестта! Толкова сме се филмирали от вредата от антибиотика, че не мислим изобщо адекватно!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какво предпочитате - лечение с билки или антибиотици?

Мнениеот Lollipop » 14 Юли 2015, 08:08

rabotnata pchela написа:Не знам как има хора, които имат смелостта да лекуват пневмонии с билки и чайове, при положение, че може дори и в наши дни да има фатален край от болестта! Толкова сме се филмирали от вредата от антибиотика, че не мислим изобщо адекватно!

Така е, но не може да се отрече, че и антибиотиците са вредни и то доста. Просто трябва да се търси адекватното лечение и не бива да се отрича нито едно от двете. ;)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Какво предпочитате - лечение с билки или антибиотици?

Мнениеот Lili_pili » 24 Яну 2018, 11:43

НИкой няма да каже, че предпочита да си изпие антибиотиците, но когато се налага приема им, не трябва да се мъчим да се оправим, пиейки чай. Много често се стига до болници, заради мисленето, че може да ни се размине пиенето на антибиотик. По-добре да се лекуваме адекватно - да не избързваме с антибиотиците, но и не трябва да ги отказваме при нужда.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Какво предпочитате - лечение с билки или антибиотици?

Мнениеот Story_teller » 11 Яну 2019, 11:12

Всяка ситуация е различна. Понякога билколечението помага, друг път нещата се развиват твърде бързо и няма спасение от АБ. Не си падам по крайностите и търся умереност и разумно решение всеки път.
Story_teller
 
Мнения: 116
Регистриран на: 17 Дек 2018, 10:36

Предишна

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта