Какво предпочитате - лечение с билки или антибиотици?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Какво предпочитате - лечение с билки или антибиотици?

Мнениеот d_2 » 28 Ное 2011, 12:00

Както знаете днес всичко около нас е химия. Малко банално, но е истина. Всеизвестен факт е, че антибиотиците убиват полезните за нашия организъм бактерии и микроорганизми заедно с вредните и опасни вируси и бактерии. За разлика от процеса на лечение с билки, лечението с антибиотици става по-бързо. Това май е единственото предимство на използването на антибиотици.
В допълнение на другите недостатъци, честото използване на антибиотици пренасища тялото ни, което усеща множеството странични ефекти като сънливост, слабост, предизвиква алергични реакции и диария (причинена от излишната топлина, която се генерира).
Лечение с билки може да се прилага ефективно за лечение на много заболявания, чрез правилно и системно приложение на билките, независимо дали лечението с билки има за цел да стимулира имунната система на едно дете или да се бори с упорито акне или пърхот, да облекчава болки, рани и изгаряния.
Вие какво предпочитате - антибиотик или билки? Смятате ли, че природните продукти наистина могат ефективно да се справят с инфекциите с организма?
От всичките ми самоубийства досега, ти си най-тъпият бръснач, най-засичащият пистолет,най-изветрялата свръхдоза,най-недостатъчно високият етаж...
Аватар
d_2
 
Мнения: 231
Регистриран на: 08 Сеп 2011, 10:45

Re: Какво предпочитате - лечение с билки или антибиотици?

Мнениеот valiart » 28 Ное 2011, 12:46

Хе хе, ами много ясно - с билки:)
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Какво предпочитате - лечение с билки или антибиотици?

Мнениеот radowen » 28 Ное 2011, 15:48

valiart написа:Хе хе, ами много ясно - с билки:)

БИЛКИ!
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

Re: Какво предпочитате - лечение с билки или антибиотици?

Мнениеот сиско » 28 Ное 2011, 21:37

Едва ли някой ще отговори с антибиотици ;)
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Какво предпочитате - лечение с билки или антибиотици?

Мнениеот valiart » 29 Ное 2011, 00:04

сиско написа:Едва ли някой ще отговори с антибиотици ;)



Ами да:) Реторичен въпрос е поставен ;)
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Какво предпочитате - лечение с билки или антибиотици?

Мнениеот hera_00 » 29 Ное 2011, 10:53

Аз предпочитам антибиотиците, защото са ефективни. Когато съм болна и имам проблем, използвам антибиотик по предназначение ( след консултация със своя лекар). Искрено се извинявам на всички, но трябва да си доста глупав, за да се доверяваш изцяло на билките. Да, те помагат, но не лекуват. Правете разлика! :idea:
Съветът е форма на носталгия. Даването му е начин да извадиш миналото от отпадъчните води, да го избършеш внимателно, да добоядисаш по-грозните му части и да го възстановиш за повече, отколкото то струва.
Аватар
hera_00
 
Мнения: 61
Регистриран на: 10 Ное 2011, 16:24

Re: Какво предпочитате - лечение с билки или антибиотици?

Мнениеот зозо » 29 Ное 2011, 10:57

valiart написа:
сиско написа:Едва ли някой ще отговори с антибиотици ;)



Ами да:) Реторичен въпрос е поставен ;)


Реторичен, реторичен, колко да е реторичен!? Извинете, ама как лекувате ангина с билки? :?: Мисля, че ако лекувате ангината с билки ще стигнете до пневмония и това е супер, ако целта ви е да си докарате максимални усложнения. :roll: Иначе да, въпросът е реторичен! :mrgreen:
Аватар
зозо
 
Мнения: 74
Регистриран на: 17 Ное 2011, 11:23

Re: Какво предпочитате - лечение с билки или антибиотици?

Мнениеот tweety » 29 Ное 2011, 11:08

сиско написа:Едва ли някой ще отговори с антибиотици ;)

Да така е, но въпреки това голяма част от хората се лекуват с антибиотици. Имам познати, които само да кихнат и почват антибиотика. Става по бързо и има по-голяма гаранция за оздравяване, докато билките изискват малко повече време за лечение и в повечето случаи се получават усложнения! Така, че може да пишем, че се лекуваме с билки, но първо май посягаме към антибиотика!
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Какво предпочитате - лечение с билки или антибиотици?

Мнениеот Margo » 06 Дек 2011, 14:05

Лечение с билки може да се прилага ефективно за лечение на много заболявания чрез правилно и системно приложение на билките, независимо дали лечението с билки има за цел да стимулира имунната система.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Какво предпочитате - лечение с билки или антибиотици?

Мнениеот d_2 » 06 Дек 2011, 17:34

Аз лично не съм фен на билките и предпочитам медикаментозно лечение. Разбира се наясно съм с негативите от неговото прилагане и въпреки всичко смятам, че е по-ефективно и предотвратява бъдещи усложнения и инфекции.
От всичките ми самоубийства досега, ти си най-тъпият бръснач, най-засичащият пистолет,най-изветрялата свръхдоза,най-недостатъчно високият етаж...
Аватар
d_2
 
Мнения: 231
Регистриран на: 08 Сеп 2011, 10:45

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron