Как трябва да спят бебетата?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Re: Как трябва да спят бебетата?

Мнениеот Guppy » 13 Май 2018, 09:22

И двете си деца слагах да спят настрани и аз съм чувала, че трябва да са по гръб, но убежденията ми са, че може да се задави, затова настрани и ги подпирах на гръбчето с една възглавница, за да не мърдат.
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Как трябва да спят бебетата?

Мнениеот rabotnata pchela » 13 Май 2018, 10:23

Guppy написа:И двете си деца слагах да спят настрани и аз съм чувала, че трябва да са по гръб, но убежденията ми са, че може да се задави, затова настрани и ги подпирах на гръбчето с една възглавница, за да не мърдат.

Точно така правих и аз, но казват, че не е правилно. Интеренсо би ми било специалист да обясни ЗАЩо! Много често в такива кампании сравнението е между спане ПО КОРЕМ и по гръб. Сякай някой идиот си слага детето да спи по корем, нали... въпросът е и спорът е между по гръб и настрани, а не по корем.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как трябва да спят бебетата?

Мнениеот Frac » 14 Май 2018, 17:19

Ако е яло и заспало веднага -тогава настрани, после може и по гръб. Като се замислите, когато ги извеждате в колика навън, не ги слагате настрани или поне не се задържат дълго така. Хубаво е да се редуват страните, а те от малки сами си показват как им е удобно.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Как трябва да спят бебетата?

Мнениеот Петя Георгиева » 07 Май 2019, 10:37

Моето дете спеше на една страна, ползвах едни цилиндрични ограничители за целта. Като изчезна рефлукса вече го оставях да спи както си иска :wink:
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45

Предишна

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта