Как трябва да спят бебетата?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Как трябва да спят бебетата?

Мнениеот S_Milenska » 09 Май 2018, 15:49

Спането на бебетата е спорен въпрос - постоянно се говори, че бебето трябва да спи настрани, за да не се задуши, ако евентуално повърне.
СЗО обаче предупреждава, че е важно бебетата да спят по гръб, тъй като риска от задушаване така бил най-малък.
Вие как мислите, че трябва да спят наследниците ви и кой вариант сте избрали за вашите деца? Мислите ли, че е наистина опасно да се спят по гръб бебчетата или е добре да спят настрани или по корем?
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как трябва да спят бебетата?

Мнениеот Rali_hr » 09 Май 2018, 16:33

Моите си спяха на гръб, за мен най-доброто решение е да следим детето, то не може да се обърне само, нито може да се задържи настрани без помощ, значи не му е работа да спи настрани или пък по корем, трябва да си луд да го сложиш. По гръб и да ми е мирна душата, а това с повръщането не е така, точно коремчето като не се притиска, шансът е минимален. От както има провеждащи се подобни политики по света, случаите на задушени бебета значително намалява, а в България все още има немалко.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как трябва да спят бебетата?

Мнениеот Monika_Spasova » 10 Май 2018, 14:37

На мен също ще ми е интересно да науча повече по въпроса. Предстои ми ражадне след 4 месеца и се притеснявам как точно ще се грижа после за бебето. Точно по темата за спането получавам доста разнородни отговори. Едни казват по гръб, други казват настрани, трети в леглото при родителите. Къде е истината?
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Как трябва да спят бебетата?

Мнениеот Innerlane » 10 Май 2018, 17:42

Аз подкрепям с две ръце спането по гръб. :idea: Моето само така спеше.
Бебенцата обикновено спят най-спокойно в леглото до мама. А дали мама спи добре така, това е друг въпрос. Важно е обаче детето да е защитено от падане - да спи откъм стената, или леглото да е с рамка с обиколник. Също така родителите не трябва да приемат алкохол, упойващи и др. вещества, защото може да задушат детето в съня си. Като цяло няма особен проблем да си спи бебето от самото начало в кошарката, стига поне на първо време да е в стаята на родителите си.
Innerlane
 
Мнения: 123
Регистриран на: 04 Апр 2016, 15:41

Re: Как трябва да спят бебетата?

Мнениеот Malina » 10 Май 2018, 18:20

Бебчетата не бива да спят при родителите си, често сме преуморени, нито е добре в желанието си майката да бъде максимално близо до детето си да заспи, докато го храни, защото съществува риск да се отпусне върху бебчето.
Дори обиколниците са опасни след 4-тия меесц, когато детето започне да се движи повече около кошарата, а тези дебелите, които са модерни в последно време са най-лошия варинат.
бебето спи само в кошарката, по възможност в чувалче, без възглавници, играчки и дебели обиколници.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как трябва да спят бебетата?

Мнениеот rabotnata pchela » 10 Май 2018, 19:17

Признавам си, че не знам. КОгато малкия беше бебе го слагах да спи настрани, после научих,ч е е по-добре на гръб. Наистина опасенията са ми точно заради повръщането, дали няма да се задави, ако повърне по време на сън, знаете, че при бебетата повръщането не е изключено.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как трябва да спят бебетата?

Мнениеот Локумът » 11 Май 2018, 09:17

Едно време децата ги слагахме да спят настрани, сега са дърти магарета вече. Като бяха по-малки даже спяха в една кошара, като почнаха да мърдат ги разделихме.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как трябва да спят бебетата?

Мнениеот Буба Мара » 11 Май 2018, 15:39

Аз отдавна имах бебе, но имам някакви спомени,че спеше настрани. По съвет на майка ми. имах й доверие, щото цял живот се е грижила за бебета (работи в дом за изоставени бебета), може и да е остаряла практика де. Защото това със спането настрани не се задържа дълго и ми беше казано не помня вече от кой да сменям страните, на които лежи, защото после лицето можело да стане несиметрично. Ама къде е истината?!
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Как трябва да спят бебетата?

Мнениеот kauda » 11 Май 2018, 16:29

то когато спи на гръб, пак лицето му е на една страна, но е хубаво да се променят позициите, защото наистина може да се получи деформация на черепа.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Как трябва да спят бебетата?

Мнениеот vanusha » 11 Май 2018, 19:22

Много съм чела по темата и всички препоръчват спането по гръб. даже скоро имаше материал по тв по темата, казаха, че по този начин с 3 пъти са намалели смъртните случаи от задушаване при децата в света.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Следваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта