Напикаване при деца по време на сън...

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Re: Напикаване при деца по време на сън...

Мнениеот aninka » 23 Апр 2012, 10:16

mecana написа:Момичета, имам питане относно напишкването, но по принцип, не само през нощта. Сина ми е на близо 3 години и отдавна е без памперс, дори през нощта не слагам вече. Проблема е, че вече втора седмица се напишква в яслата, а понякога по 2 пъти на ден. Вече започнах да се притеснявам, че там нещо го тревожи, защото през 4-те почивни дни вкъщи не се напишкал нито веднъж. Всеки ден го разпитвам какво са правили, как е минал деня, но той все пак е още много мъничък, за да ми обяснява всичко. Моля ви за съвет :? Мисля утре да говоря и с госпожите, защото това никак не ми харесва.

Мамо "mecana", не сте ли много малки, за да се притесняваш? Та той още не е навършил 3 годинки, съвсем нормално е да се напишква от време на време. Особено като се заиграят, децата се улисват и докато се усетят, че им се пишка вече го правят... А що се отнася до разговорите - хубаво е, но е мъничък, за да опише какво точно го тревожи, ако има нещо такова разбира се.
aninka
 
Мнения: 100
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:15

Re: Напикаване при деца по време на сън...

Мнениеот mecana » 23 Апр 2012, 12:04

Момичета, много ви благодаря за съветите и подкрепата :) Говорих с госпожата в яслата и ме увери, че не е забелязала нищо притеснително, но имат ново детенце в групата, което се напишква и най-вероятно това е причината. Надявам се да не е нещо по-сериозно и да не е преживял някакъв стрес там, защото наистина е много мъничък, за да ми каже, ако има нещо такова. Вкъщи е спокоен и всичко е ок, спинка си спокойно и отчасти се успокоявам. Знам, че до 4 годинки е напълно нормално да се напишква неволно, но тъй като от толкова време сме без памперс и сега ми се струва необичайно, затова помолих за съвет.
mecana
 
Мнения: 115
Регистриран на: 20 Апр 2012, 16:46

Re: Напикаване при деца по време на сън...

Мнениеот ceciii » 03 Май 2012, 12:16

Една дружка даваше на сина си Шуслерова сол №10, която помагала при нощно напикаване. На тях специално им помогна - нямам представа как точно я е давала и какво количество, но мога да я питам и отново да пиша.
Аз съм се напишквала до 1-ви клас и майка ми е била страшно притеснена, но са ми направили снимка и се установило, че имам отворен прешлен на таза или нещо от сорта. Израстнала съм го и съм спряла да се напишквам от раз.
На друга приятелка детенцето пък, просто беше свикнало през нощта да е с памперс и много трудно го отучиха. Махнаха нощния памперс чак като навърши 4 години, което за мен е прекалено късно, защото детето свиква да пишка по всяко време и не се притеснява, че ще се намокри. След това с много упорство майка му го отучи от вредния навик, като му обещаваше, че ще има награда на сутринта и измисляше всевъзможни неща само и само да го мотивира.
ceciii
 
Мнения: 27
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:43

Re: Напикаване при деца по време на сън...

Мнениеот mamavladi » 04 Юни 2012, 09:53

Моят син от много мъничък е без памперс - беше на година и половина, когато го свалихме. Започна сам да го дърпа и да иска да го сваля, може би, защото беше лято и му спарваше дупето. Научи се и много бързо да казва, че има пиш... Не, че не се е напишквал изобщо, но за неговата възраст много бързо свикна. Продължих да слагам памперс единствено през нощта, но и него не искаше диването. Накрая свалихме и нощния памперс и така той сам ми показа, че е готов :roll: Не мисля, че децата трябва да се насилват по някакъв начин, но не бива и да се изтърва момента, за да не стане прекалено късно :idea: До 4-годишна възраст е съвсем нормално детето от време на време да се напишква, така ми е казала моята педиатърка, а и съм чела по доста форуми, въпреки, че не сме имали такъв проблем.
mamavladi
 
Мнения: 32
Регистриран на: 27 Май 2012, 10:35

Re: Напикаване при деца по време на сън...

Мнениеот Снежана » 04 Юни 2012, 12:18

Когато детето е още малко, говоря за възраст 3-4 години и не е системно смятам, че е напълно нормално, но ако детето се напишква когато е 2-3 клас това е вече обезпокоително. Имам позната, която имаше подобен проблем с детето си. След посещение при лекар и казаха, че имала незатворен прешлен на кръста и след лека настинка се получавало това, но ще го израсте. Сега детето е на 15 години и от много време няма такъв проблем.
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58

Re: Напикаване при деца по време на сън...

Мнениеот Snejna » 15 Яну 2015, 14:42

radowen написа:Синът ми е вече на 4 години и отдавна приключихме с памперси и ученето да ходим на тоалетна. Вече 2 години ходим на детска градина и проблем с начишкване никога сме нямали. До вчера, когато спейки на обяд се събудил и казал на госпожата, че е мокър - начишил се, докато е спал. Снощи в къщи отново се начиши докато спеше! Всичко това ме притеснява! На какво би могло да се дължи?

Мен ме притеснява думата "начиши", все пак сме във форум, в който пишат главно възрастни, освен ако няма някое друго дете на 4 години, което да чете и да се пита кой е чишкал. Малко по-сериозно с думите, защото не мога да взема подобно нещо на сериозно.
Иначе притеснили се, че детето им 2 пъти се напикало, може да е прекалило с водата, да е настинало. Не че е болно и вече видиш ли ще се напикава до старост.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Предишна

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта