Какъв беше начина ви на хранене, като деца?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Какъв беше начина ви на хранене, като деца?

Мнениеот Frac » 05 Юли 2018, 17:33

Охх как си хапвах през онези детски години... :) Честно ви казвам изяждах по 1 глава чесън на ядене и хич не ми пукаше :) Обожавах филии с лютеница или катък или пълнена сурова чушка. Тогава бяха спокойни години и всички деца си късахме редовно от градините на баба и дядо всякакви зеленцучи. И дърветата навестявахме често. Абе не сме се придържали към режим и не сме знаели какво е здравословна храна - тя си беше такава.
Помня само едни дълги опашки за олио, портокали и банани по празници :) Те си бяха нещо уау..
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Какъв беше начина ви на хранене, като деца?

Мнениеот Frac » 05 Юли 2018, 17:34

А помните ли циганските баници? :grin: мнооого вкусни. И едновремешния шоколад Лисичка ли беше?
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Какъв беше начина ви на хранене, като деца?

Мнениеот ivan.stoqnov » 05 Юли 2018, 17:36

Frac написа:А помните ли циганските баници? :grin: мнооого вкусни. И едновремешния шоколад Лисичка ли беше?

Бонбони Лакта и Караме МУ ми бяха сред най-любимите. И до днес филиите с лютеница ги свързвам с безгрижните летата на село...
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Какъв беше начина ви на хранене, като деца?

Мнениеот Rali_hr » 06 Юли 2018, 14:23

Като малка се хранех много добре, никога не съм прекалявала със сладките неща, но много често ядяхме месо и хляб в тийн годините ми, когато бях около 12 нагоре. Не консумирахме салата, не ядяхме често сготвена храна. Имах големи проблеми с килограмите, бях най-дебелата от класа.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какъв беше начина ви на хранене, като деца?

Мнениеот Anka » 10 Авг 2018, 10:30

Само тестени неща ядяхме, на всяко ядене имаше хляб, ядях много манджи обаче, почти не ми се е случвало да ям нещо пакетирано, и излиза, че всъщност това в пакетчето е по-големият бич от хляба, макар че в наши дни хлябът е със сигурност с доста подобрители и обработки. Най-добре човек сам да си меси хляб, а ако може с квас още по-хубаво.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Какъв беше начина ви на хранене, като деца?

Мнениеот Frac » 10 Авг 2018, 17:23

Относно хляба-като се замисля е присъствал редовно на масата. Дори доста по-късно научих, че имало черен, със семена и прочие. Ами ядяхме си хляб, но и се движехме повече.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Какъв беше начина ви на хранене, като деца?

Мнениеот Lollipop » 13 Авг 2018, 11:58

Frac написа:Относно хляба-като се замисля е присъствал редовно на масата. Дори доста по-късно научих, че имало черен, със семена и прочие. Ами ядяхме си хляб, но и се движехме повече.

И аз не знаех, че иам друг вид хляб, но мисля, че и пред 90-те години нямаше, около 2000-та се появи типовия, черен сякаш много по-късно и разновидностите му. Имаше, макар че сега си спомням, около 2004-2005-та вече повече видове, имаше един зеленчуков, който ми беше любим, но явно не сколаса успех. :mrgreen: Скоро изчезна по магазините.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Какъв беше начина ви на хранене, като деца?

Мнениеот Вики{} » 17 Дек 2018, 16:48

Семпло хранене, но редовно. И без боклуци. То просто по моето време нямаше възможност да се ядат боклуци. Само сладички неща понякога.
Помня препечените филийки с масло и шарена сол, плюс чай, за закуска. И основно домашните гозби на мама. :smile:
Аватар
Вики{}
 
Мнения: 65
Регистриран на: 13 Дек 2018, 11:04

Re: Какъв беше начина ви на хранене, като деца?

Мнениеот Ванила » 20 Дек 2018, 16:54

Мноооого сладко ядях. Пастите "Наслада" помните ли ги?
Ванила
 
Мнения: 96
Регистриран на: 25 Ное 2018, 12:35

Re: Какъв беше начина ви на хранене, като деца?

Мнениеот Dalia » 20 Дек 2018, 18:43

Всичко се ядеше когато бяхме деца и масло и бял хляб, и банички с боза и месенички и катмички, пък за маслените торти да не говорим. винаги у дома се приготвяше се много вкусна домашна храна. Това време сега много ми липсва. да се върна от училище и да ме чака баба с изпържените мекичета или изпечени катмички. Сега все бързаме и все време няма залагаме на полуфабрикати, нещо направено набързо, не за друго ми защото трябва да се яде. Няма го нито удоволствието от приготвянето нахраната, нито пък ми е толкова вкусно както преди. А като си представя, че и повечето жени не готвят, било загуба на време. Да, може и така да е, но за мен няма по-голямо удоволствие да приготвя храна за хората, които обичам.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта