Бременност и антидепресанти

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Бременност и антидепресанти

Мнениеот Събка » 26 Май 2018, 21:19

Здравейте приятели...имали между вас майки пили антидепресанти по време на цялата бременност?при мен е кофти положението....благодаря ....
Събка
 
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Май 2018, 21:10

Re: Бременност и антидепресанти

Мнениеот Локумът » 28 Май 2018, 11:50

Не мога да кажа от опит, даже и бременност никога не ме чака, но лекаря ти какво казва, какво ти препоръчва? Ходиш ли на психолог?
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Бременност и антидепресанти

Мнениеот Събка » 28 Май 2018, 18:04

Ходих при лекуващия... каза ми че ако има ефекти при бебето ще бъдат от самата депресия не от лекарствата...../между другото да спомена че една лекарка ме изтипоса до тук.... лекува ме за рак а то вътре бебето си расте...... сега съм на 6 мес... а за лек ги продължавам защото става кофти за мен...... а бебето каквото такова.........
Събка
 
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Май 2018, 21:10

Re: Бременност и антидепресанти

Мнениеот Stark » 29 Май 2018, 09:36

Много съжалявам за случилото се! Не знам и аз какви ще са вредите за бебето, но за депресията, говори с психолог. Кое точно те докара до депресия? аз разбирам, че непаравилно са те лекували от нещо, което ти няма или всъщност депресията е за състоянието на бебето? защо не потърсиш други специалисти с които не говориш?
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Бременност и антидепресанти

Мнениеот Събка » 29 Май 2018, 13:06

От лекуващия ми лекар (психиатъра съм мн доволна.... с предписаните ми лекарства ме върнаха към живота..... а депресията се появи през 2012 год.. благодарение на бившия ми....
Сега при последният ми преглед намалихме лек. но проблема е че бременността се откри мн късно тоест и да има дефекти при бебето ще са необратими.... в случая избрахме по малкото зло... защото след като разбрах че нося бебе в шести месец мислех да се самоубия.... поговорих с лекуващия ми и ми обясни най точно че в бг никой не си върши работата.... ако навреме е била открита бременността е можело да се направи аборт което било по разумно при майките приемащи такива лекарства.... за да ме уравновеси психически лекарят продължи лекарствата пък за бебето ми каза че всичко е в божиите ръце... на този етап от случващото се лекарят си запази дълга да ме уравновеси, за което съм му мн благодарна.....
Събка
 
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Май 2018, 21:10

Re: Бременност и антидепресанти

Мнениеот Innerlane » 29 Май 2018, 14:12

Отиди на специалист по фетална морфология. Голяма част от дефектите на детето могат да се открият от него на този етап. Ако няма проблем, ще си отдъхнеш, а ако има - ще се подготвиш предварително.

Ако не си готова да станеш майка, било то поради здравословни или психически проблеми, дори при здраво дете, няма абсолютно нищо срамно в това да дадеш детето за осиновяване, предвид колко много семейства в България чакат да си осиновят детенце и с удоволствие ще му осигурят щастливо бъдеще. Това е твоето дете и наследство към света, недей да мислиш за самоубийство при положение, че носиш малко човече. Всяко едно детенце носи потенциала да стане един ден велик човек, не забравяй това. Не съжалявай за нищо, на това дете му е било писано да се роди.

Депресията често се влошава след раждането, бъди подготвена и не пропускай предлегите при психиатъра.
Innerlane
 
Мнения: 123
Регистриран на: 04 Апр 2016, 15:41

Re: Бременност и антидепресанти

Мнениеот Rali_hr » 29 Май 2018, 16:05

Подкрепям горното мнение!
Бъди силна, детенцето трябва да се роди, а ти направи всичко по силите си, да се увериш, че е добре. Един такъв преглед не е много скъп, има страхотни специалисти, особено в София, отиди на преглед, за да разберете как се развива мъничето.
След което ще имаш няколко месеца да прецениш как ще продължиш. А аза таткото нищо не казваш, участва ли в картинката? Той може да помогне да се справиш с депресията и да продължите борбата за бебока :heartbeating:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Бременност и антидепресанти

Мнениеот Yarost » 29 Май 2018, 16:07

Отивай възможно най-бързо при специалист. Стискам палци!
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Бременност и антидепресанти

Мнениеот rabotnata pchela » 29 Май 2018, 19:01

не се притеснявай! на дечко му е писано да се роди,каквото и да е ще си го обичате! :) Всяко човече се нуждае от истинска любов, дори и да не можете да му я дадете вие, ще намерите кой да го обича. :
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Бременност и антидепресанти

Мнениеот Събка » 29 Май 2018, 23:37

Благодаря ви за разбирането приятели.... вече имам записан час за фетална морфология.../14.06/...а за таткото живеем заедно детето е наше, ноооо.... като че ли не така сериозни възприема нещатата както аз.....


Пишете на кирилицата! Мнението беше редактирано от модератор!
Събка
 
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Май 2018, 21:10

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта