Психически тормоз и родителска строгост ?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Re: Психически тормоз и родителска строгост ?

Мнениеот valiart » 03 Дек 2011, 21:26

boicheva написа:Да, много съм внимавала час и продължавам да внимавам :) не знам дали ще се промени родител, който е бил детето, навярно не! Но не мисля, че ако всички имат работа и заплащането е добро тези насилия ще изчезнат. Не ли проблема по- дълбоко- в мисленето, ценностната система, манталитета и пр? Каквото и да се промени в държавата, не се ли промени мисленето и нагласите, да се върне морала във всеки един от нас, неписаните закони, които съществуват между хората: това да уважаваш живота на другия, да не го нараняваш, да не подриваш достойнството му и т.н , няма никакво значение колко заплата взема!


Напълно съм съгласна с теб, boicheva!:) коментара ти, все едно е мой;)
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Психически тормоз и родителска строгост ?

Мнениеот valiart » 03 Дек 2011, 21:43

Родителски тормоз има във всяко семейство, убедена съм. Порицанието, недоволсвото от резултатите, които има детето, рефлектират върху него с физическо или психическо посегателство над личността му. Възпитателни методи или избиване на комплекси, това не трябва да се случва по този начин! Зашото води до ужасни последици...
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Психически тормоз и родителска строгост ?

Мнениеот Димка Кънева » 31 Дек 2011, 18:28

boicheva написа:И в това забързано ежедневие, все по- малко време отделя ме за децата си, което е причина за редица техни психически заболявания. А в малкото времето, което имат родители с тях го използват за критики и обвинения, за това че очакванията им не са се осъществили. Но не , защото детето е виновно, а защото родителя не е разбрал какво иска самото дете, какво му е интересно, с какво иска да се занимава и да го подкрепя в това, а не да се опитва да реализира собствените си мечти чрез детето си.

В потвърждение на вече казаното, като поведенчески специалист с над 10 годишна психологическа практика , мога да добавя, че на децата им липсва вниманието и безрезервната обич и подкрепа на родителите. Те стават жертва на агресията на недоволните си родители и един ден на свой ред също копират моделът на родителството, което са преживели... Децата имат нужда от вас родители, а не от вашите пари! Научете ги да бъдат щастливи и успешни личности, защото това в училище няма да го научат!
Мили родители, не се опитвайте да реализирате собствените си неосъществени мечти чрез децата си, защото ги осакатявате за цял живот!
Децата ни са нашето бъдеще!
Димка Кънева
 
Мнения: 36
Регистриран на: 30 Дек 2011, 22:55
Местоположение: Стара Загора

Re: Психически тормоз и родителска строгост ?

Мнениеот ogi-smile » 12 Яну 2012, 11:47

Забързаното ежедневие и това, че отдавна сме забравили, какво е да си дете и да се радваш на всичко през деня на мекичката направена от мама или баба за закуска, на камиончето подарено или дадено от съседчето, което е счупено, но това няма значение....
Забравяме мислим си, че сме само онези възрастни,които са на 22,23,24,25,26 и 7, 8 ..,30,40години, и оставяме онова дете в нас, което винаги слага по една година към живота си променя се физически, психически, но е там и трябва да го погледнем
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: Психически тормоз и родителска строгост ?

Мнениеот VIVI » 14 Мар 2012, 17:35

Трудно ми е да разбера родител, който упражнява какъвто и да е тормоз над детето си. Вярно е, че сме безкрайно изнервени в ежедневието си, но трябва ли да пренасяме това напрежение върху нашите деца. И аз много често съм се ядосвала на дъщеря си, която докато върша нещо не спира да ме дърпа за крачола, например и не спира да повтаря - мамо, мамо гушни ме. Детето си иска своето, иска внимание, а аз бързам да си свърша домакинската работа. Отчитам го като голяма грешка... Разбира се не може постоянно да си до тях, защото в един момент трябва да станат по-самостоятелни, но въпреки всичко детето си е дете. Имам силна връзка с дъщеря си и съм щастлива от този факт, а и се надявам тя да се запази с годините. Доколко ще успея, това зависи от мен самата. Аз ще я обичам, ще я подкрепям и винаги ще съм до нея, нищо че понякога греши!
VIVI
 
Мнения: 63
Регистриран на: 07 Мар 2012, 16:02

Re: Психически тормоз и родителска строгост ?

Мнениеот the princess » 14 Мар 2012, 18:11

VIVI написа:Трудно ми е да разбера родител, който упражнява какъвто и да е тормоз над детето си. Вярно е, че сме безкрайно изнервени в ежедневието си, но трябва ли да пренасяме това напрежение върху нашите деца. И аз много често съм се ядосвала на дъщеря си, която докато върша нещо не спира да ме дърпа за крачола, например и не спира да повтаря - мамо, мамо гушни ме. Детето си иска своето, иска внимание, а аз бързам да си свърша домакинската работа. Отчитам го като голяма грешка... Разбира се не може постоянно да си до тях, защото в един момент трябва да станат по-самостоятелни, но въпреки всичко детето си е дете. Имам силна връзка с дъщеря си и съм щастлива от този факт, а и се надявам тя да се запази с годините. Доколко ще успея, това зависи от мен самата. Аз ще я обичам, ще я подкрепям и винаги ще съм до нея, нищо че понякога греши!

Абе някои се оплакват, че след прекрачване на прага на търпението посягат да удрят децата си, но дали това е решението?
the princess
 
Мнения: 117
Регистриран на: 13 Мар 2012, 10:30

Re: Психически тормоз и родителска строгост ?

Мнениеот Kaya » 26 Яну 2015, 11:37

Абе понякога идва в повече, аз се нервирам на моя - казвам му нещо, той ми отговаря и като го попитам не ме бил нито чул, нито разбрал! После като се развикам и се скарам това тормоз ли е? :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Психически тормоз и родителска строгост ?

Мнениеот Локумът » 26 Яну 2015, 18:31

понякога нищо не помага, за да разберат тези създания за какво става въпрос, и аз симисля, че често нарочно ни изпробват търпението :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Психически тормоз и родителска строгост ?

Мнениеот belleville » 27 Яну 2015, 10:16

Смятам, че е равносилен психическия тормоз, който децата ни нанасят, за да не си го върнем :D :D е, разбира се, не без причинно :idea: :D
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Психически тормоз и родителска строгост ?

Мнениеот Pipilota » 27 Яну 2015, 10:50

Не е хубаво да се тормозят децата, понякога не осъзнаваме какво им причиняваме на мъниците, крещим, бием, обиждаме.. не искаме никой да се отнася така с нас, нали? :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

ПредишнаСледваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта