Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот annamaria » 21 Юни 2018, 15:17

Честито! Най-важното е да си спокойна. Къде ще раждаш?
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Lollipop » 21 Юни 2018, 16:41

Аз бих те посъветвала, да си поговориш с лекаря какво те очаква, защото никой не те подготвя, че има силна болка, че може да се чувстваш, че ще се напишкаш (или другото), че може да ти прилошее, че лекарствата които се поставят, могат да ти дадат отражение в момента още и т.н.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Frac » 21 Юни 2018, 17:04

marsu написа:
Frac написа:Ако нещо, което те прави спокойна-дреха, музика, снимка, каквото и да е-вземи го. Когато аз влизах за разждане, жената до мен беше седнала на леглото и прожинираше-на мен ми изглеждаше странно и налудничаво, но тя каза, че се чувства по-добе и понася по-добре контракциите ( може би от вибрацията, знам ли).

Това не е ли опасно за бебето, да се подскача така? Аз знам, че дори не бива да се сяда, все пак бебчето е доста надолу и има доста тежест върху него.. :roll:

Не знам и това се чудих тогава, но жената не спираше да прожинира на леглото. Казваше, че я успокоява. Роди здрави и красиво момиченце. Ами при всеки е различно, затова казах, каквото носи спокойствие. Аз не си носих нищо, освен едно поларено горнище, което стисках яко със зъби при контракциите. Предупредиха ме, че след раждане може да ми стане хладно, а и тогава беше студен декември. По време на раждането не ми беше до него, но след това си го облякох.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Ваня Стойчева » 21 Юни 2018, 18:43

Аз на първо място те съветвам да си носиш спокойствието със себе си! Вярвай на лекаря си, но и следвай тялото си, не се притеснявай да казваш всичко, което те безпокои, и не забравяй, че по време на раждане НИЩО не е срамно! Не се притеснявай, питай, крещи, викай, лежи, разхождай се, прави това, което те кара да се чувстваш добре, но и слушай, за да не застрашиш своя живот или този на бебето.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот annamaria » 22 Юни 2018, 14:12

Определно спокойствието е най-важно и разбира се връзката между теб и екипа. Защо не си потърсиш някоя дула, те много спомагат майката да се отпусне емоционално по време на раждане. :smile:
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Jolene » 22 Юни 2018, 16:10

Или пък приятлека, която може да те успокоява, имаш й доверие, може да я вземеш за морална подкрепа, или пък съпруга! Но аз поределено подкрепям идеята, да не се срамуваш и да разпитваш и говори с лекаря преди самото раждане какво точно да очакваш.
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Pipilota » 22 Юни 2018, 16:36

Гледай на него като на нещо нормално и не толкова страшно! Всичко ще мине и ще замине и ще имаш здраво и щастливо бебе накрая! :) Не се прпитеснявай да разпитваш!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Pacienti » 25 Юни 2018, 11:19

Като жена родила две деца, мога да кажа, че всяка бременност и раждане са различни.
Най-важно е да имаш пълно доверие на лекаря, който ще те изражда и да следваш съветите му. Ако сега трябва да раждам, ще се поинтересувам в болницата какво е нивото на неонатологията.
Другото е магия, на която се отдай с пълна сила.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот skyfly » 25 Юни 2018, 11:27

Раждането не е страшно, стига да не решиш да се притесняваш излишно и сама да се филмираш с разкази, на родили жени. Никоя,която разказва за случката скоро след нея, не може да е обективна. Болка си има и тя не е нещо пряитно, но се изтърпява, а финалът си струва.
Най-важен, след теб е лекаря.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Frac » 25 Юни 2018, 16:31

skyfly написа:Раждането не е страшно, стига да не решиш да се притесняваш излишно и сама да се филмираш с разкази, на родили жени. Никоя,която разказва за случката скоро след нея, не може да е обективна. Болка си има и тя не е нещо пряитно, но се изтърпява, а финалът си струва.
Най-важен, след теб е лекаря.

Много важна е и акушерката, да не забравяме ;)
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта