Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот annamaria » 21 Авг 2018, 14:18

Mon_ton написа:Разкъсванията често зависят от положението на бебето. Като цяло, в повечето случаи възстановяваето след естественото раждане е по-бързо, дори и с шефовете, аз съм имала 10, изпитвах малко неразположение при ползване на тоалетната, само това, а то не пишкаш постоянно. Можех да тичам, след раждането. Просто секциото в момента се е превърнало в по-спокойния вариант, защото страхът е голям. :roll:


Да, така е, при секциото просто се разделяш със страха от това да родиш нормално. Не чакаш контракции, напъни, шевове... евентуално. Но не искам да навлизам в подробности какви са рисковете за тези 10-20 минути, когато коремът ти зее буквално и освен, че трябва да извадиш бебето цяло, трябва да внимаваш с абсолютно всички органи на майката...Но пак казвам добрите специалисти знаят как да направят добро секцио.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот skyfly » 21 Авг 2018, 16:08

Всичко е страх от неизвестното, страхът от естественото раждане в наши дни е огромен. Оправдано или не, това са фактите. А никое раждане не е леко и всяко крие рискове, но все пак трябва да се доверяваме на специалистите и да ги избираме внимателно.
Честито на Мони за бебето, пожелавам на дъщеря й да расте много здрава и силна.
И дано младите жени престанат да изпитват страх, всички животни раждат, интересувайте се, четете и намирайте повече информация! :)
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот tinkerbell » 21 Авг 2018, 16:32

Как да не ги е страх жените, след всички фатални случаи с родилки в последно време? И при двете раждания нямаш гаранция, ако екипа не е на ниво. Ето днес за излезнали резултатите за родилката в Плевен... Уважавам много лекарите и лекарската професия, но когато раждате добре избирайте къде и при кого да се случи. Търсете лекари с опит, които имат човешко отношение към пациентите си.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот kalinka-kuku » 21 Авг 2018, 18:50

tinkerbell написа:Как да не ги е страх жените, след всички фатални случаи с родилки в последно време? И при двете раждания нямаш гаранция, ако екипа не е на ниво. Ето днес за излезнали резултатите за родилката в Плевен... Уважавам много лекарите и лекарската професия, но когато раждате добре избирайте къде и при кого да се случи. Търсете лекари с опит, които имат човешко отношение към пациентите си.

Всъщност, случаите са много повече в минало време. :!:
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Lisandra » 22 Авг 2018, 17:04

Има ли изобщо някаква статистика на смъртността при родилките? При бебетата знам, че има и сме на едно от първите места в Европа, което е ужасно. Затова като раждате, се интересувайте и от неонатологията на болницата.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот kauda » 22 Авг 2018, 17:50

Lisandra написа:Има ли изобщо някаква статистика на смъртността при родилките? При бебетата знам, че има и сме на едно от първите места в Европа, което е ужасно. Затова като раждате, се интересувайте и от неонатологията на болницата.

Мисля, че смъртността обаче не е от болницата, а у дома, често се задушават, защото в България се избягва слагането по гръб, както е най-правилната позиция за сън на бебетата. Но за родилките, дори и да сме по-водещи позиции, пак положението не е било, както при нашите баби, когато са раждали и по 10 деца.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Pacienti » 23 Авг 2018, 16:50

kauda написа:
Lisandra написа:Има ли изобщо някаква статистика на смъртността при родилките? При бебетата знам, че има и сме на едно от първите места в Европа, което е ужасно. Затова като раждате, се интересувайте и от неонатологията на болницата.

Мисля, че смъртността обаче не е от болницата, а у дома, често се задушават, защото в България се избягва слагането по гръб, както е най-правилната позиция за сън на бебетата. Но за родилките, дори и да сме по-водещи позиции, пак положението не е било, както при нашите баби, когато са раждали и по 10 деца.

Информацията, която намирам е от 2016 г. и сме в топ 3 по детска смъртност при раждане. И сме страната с един от най-високите проценти на раждане секцио.
Също казват, че ако по време на бременността се включи дула, риска от преждевременно раждане, фетална, неонатална и майчина смърт значително намалявал.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Yarost » 24 Авг 2018, 16:00

Понеже споменавате за дула - в западните страни почти не се осъществява раждане без нейна помощ. Действат като психолози по време на раждане. Родилката не е толкова стресирана и раждането се превръща в процес с усмивка. Просто целият екип трябва да е спокоен, а не да се държат с теб все едно ще израждат животно.
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот rali06 » 27 Авг 2018, 15:41

Най-важното за едно раждане е да не протича стресово за жената, да попадне на добри лекари, на добра обстановка и т. н. Много жени на които тепърва им предстои да станат майки за първи път изпитват безумен страх от това как ще минат нещата. Мисля, че за да протече едно раждане нормално, най-малко трябва да има изградена връзка между бъдежата майка и лекаря.
rali06
 
Мнения: 211
Регистриран на: 28 Сеп 2017, 17:20

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот annamaria » 28 Авг 2018, 14:49

В болница Свети Лазар се предлагат дули. Проверих дали е така и се оказва, че наистина ги има. Не се учудвам, все пак болницата е частна и се е постарала да въведе, и развие и тази услуга.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта