Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Lollipop » 28 Авг 2018, 16:05

Pacienti написа:Информацията, която намирам е от 2016 г. и сме в топ 3 по детска смъртност при раждане. И сме страната с един от най-високите проценти на раждане секцио.
Също казват, че ако по време на бременността се включи дула, риска от преждевременно раждане, фетална, неонатална и майчина смърт значително намалявал.

To ако се включи какъвто и е бил свидетел в родилна зала, майчината смърт ще намалее значително.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот tinkerbell » 28 Авг 2018, 17:17

Lollipop написа:
Pacienti написа:Информацията, която намирам е от 2016 г. и сме в топ 3 по детска смъртност при раждане. И сме страната с един от най-високите проценти на раждане секцио.
Също казват, че ако по време на бременността се включи дула, риска от преждевременно раждане, фетална, неонатална и майчина смърт значително намалявал.

To ако се включи какъвто и е бил свидетел в родилна зала, майчината смърт ще намалее значително.


Нали, ако желае родилката таткото може да присъства. Даже съм гледала снимки на двойка, която е заснела раждането, т.е. и фотограф е присъствал.
А детската смъртност защо е толкова висока? Няма ли консултации с неонатолози преди раждане?
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Doktoricata » 29 Авг 2018, 16:51

tinkerbell написа:
Lollipop написа:
Pacienti написа:Информацията, която намирам е от 2016 г. и сме в топ 3 по детска смъртност при раждане. И сме страната с един от най-високите проценти на раждане секцио.
Също казват, че ако по време на бременността се включи дула, риска от преждевременно раждане, фетална, неонатална и майчина смърт значително намалявал.

To ако се включи какъвто и е бил свидетел в родилна зала, майчината смърт ще намалее значително.


Нали, ако желае родилката таткото може да присъства. Даже съм гледала снимки на двойка, която е заснела раждането, т.е. и фотограф е присъствал.
А детската смъртност защо е толкова висока? Няма ли консултации с неонатолози преди раждане?


За татковците знам, че ако им стиска могат да присъстват, но това с фотографа ми идва в повече.
За детската смъртност трябва да се вземат мерки, че сме умираща нация. Неонатолозите преди раждане не знам с какво могат да помогнат.
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Gold » 30 Авг 2018, 13:59

Хора, дайте да не задълбаваме и oа не навлизаме в черната статистика. По-скоро ще сме полезни, ако даваме някакви практични съвети за раждане. Моят съвет е да се използват дули- значително намаляват стреса и напрежението по време на родилния процес.
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Tinki » 30 Авг 2018, 15:26

Знам, че и това може да породи лют спор, но аз съм привърженичка на раждането с избор на екип. Дава по-голяма сигурност и като чели родилката е по-спокойна. Също така, колкото по-комфортна е една среда толкова повече забравяш, че си в болница.
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Lisandra » 30 Авг 2018, 17:09

И аз, съм за избор на екип. Най-добре да те изражда лекаря, който те следи. Така може да се избегнат много усложнения.
Не ми се иска да влизам в черна статистика, но има още един погубен детски живот от некомпетентен лекар и то в Щерев.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот rabotnata pchela » 01 Сеп 2018, 08:47

Аз съм раждала с избор на екип и не бих сменила това удобство. Друго е да знаеш, че познаваш човека, иначе в един толкова драматичен момент, да се разкрачиш срещу купчина непознати, с незнайни настроения - не мерси. :) Изборът на екип е много, много важен. Което не променя нуждата от добро отношение, защото екипът си върши работата и си отива, после оставаш с една тумба народ, който не си избирал и става каша.. :) но да не разказвам. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот annamaria » 03 Сеп 2018, 14:44

rabotnata pchela написа:Аз съм раждала с избор на екип и не бих сменила това удобство. Друго е да знаеш, че познаваш човека, иначе в един толкова драматичен момент, да се разкрачиш срещу купчина непознати, с незнайни настроения - не мерси. :) Изборът на екип е много, много важен. Което не променя нуждата от добро отношение, защото екипът си върши работата и си отива, после оставаш с една тумба народ, който не си избирал и става каша.. :) но да не разказвам. :mrgreen:


Абсолютно си права, с избор на екип е доста по-спокойно, знаеш, че тези хора идват, наблюдават те, разговарят с теб. А не просто да те тръшнат в предродилна зала и да ти хвърлят по един поглед. За мен изборът на екип прави родилката по-спокойна и уверена.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Doktoricata » 03 Сеп 2018, 16:43

rabotnata pchela написа:Аз съм раждала с избор на екип и не бих сменила това удобство. Друго е да знаеш, че познаваш човека, иначе в един толкова драматичен момент, да се разкрачиш срещу купчина непознати, с незнайни настроения - не мерси. :) Изборът на екип е много, много важен. Което не променя нуждата от добро отношение, защото екипът си върши работата и си отива, после оставаш с една тумба народ, който не си избирал и става каша.. :) но да не разказвам. :mrgreen:

По мое време екипа се избираше с връзки... Като я има сега тази възможност защо всички не се възползват от нея?
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот nefertiti » 04 Сеп 2018, 11:32

Така е и аз го казах в предишния си пост - изборът на екип беше лукс и за да се уредш с него си трябваха връзки и се даваха пари нерегламентирано. Но днес когато това е регламентирано мисля, че по-разумно е родилките да се възползват от тази възможност. Кадърни лекари има и е хубаво, че има възможност да си ги избираш.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта