Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Anka » 19 Сеп 2018, 10:24

Направо ми става лошо, като я чета тая тема. :shock: Положението явно е добро само по частните болници в София, на останалите места е някаква лудница и борба за оцеляване.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот tinkerbell » 19 Сеп 2018, 17:15

Всеки би избрал частна болница за раждане. Досега ги спираше финансовия фактор, но напоследък цените се изравниха, а условията и отношението са несравними.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот annamaria » 20 Сеп 2018, 11:55

Ами така е да- горе-долу цените се изравниха. При частните да е малко по-скъпо, отколкото при държавните но отношението и средата, която получаваш при раждането е много по-различна.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот rabotnata pchela » 20 Сеп 2018, 16:14

Важен е лекаря, моят като не работи в частна болница, доста бих се замислила, при евентуално раждане, макар че казах, че наистина везните биха наклонили немалко към частната болница.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот annamaria » 20 Сеп 2018, 16:35

Рано или късно ще проработи в някоя частна болница, просто или още не е решил да направи, или още не е решил да се присъедини към екипа на някоя частна болница. Истината е, че наистина добрите лекари правят това като мотивът им не е само личен, но и с цел да осигурят наистина по-качествено медицинско обслужване, особено щом става въпрос за раждането.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Pacienti » 21 Сеп 2018, 16:15

Д-р Димитров от Свети Лазар е моят лекар вече и го препоръчвам горещо ако ви предстои раждане!
Може да прецените и по снимката!
https://www.facebook.com/SvetiLazarHosp ... =3&theater
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Stark » 25 Сеп 2018, 14:19

Pacienti написа:Д-р Димитров от Свети Лазар е моят лекар вече и го препоръчвам горещо ако ви предстои раждане!
Може да прецените и по снимката!
https://www.facebook.com/SvetiLazarHosp ... =3&theater

Доктора асигурно е добър, но щях да падна от първия коментар "Веднъж имах УДОВОЛСТВИЕТО да ме преглежда...." :lol: :lol: :lol: Човек понякога трябва да си подбира думите, лекаря сигруно е страхотен, ама все пак за гинекологичен преглед говорим хаха :lol:
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот annamaria » 25 Сеп 2018, 14:35

Ама защо бе?! В крайна сметка по време на преглед жената трябва да се чувства спокойна и прегледът или още по-малко лекаря не трябва да Я притеснява емоционално. Аз съм попадала на толкова груби лекари и отношение, че чак ми се е доревавало. Има лекари, които въобще не предразполагат. И на прегледа се чувстваш като идиот. А лекарят е човекът, който трябва внимателно да те изслуша и да разговаря с теб, тогава прегледът наистина се превръща в удоволствие.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Stark » 25 Сеп 2018, 14:39

Аз свързвам удоволствията с по-различни неща от това да стоя разчекната на магаре пред колкото и мил човек да е на света, това имах предвид. Иначе да, прегледът трябва да е комфортен и да не създава напрежение и страх, но не и да доставя удоволствия. :lol: Поне от моя гледна точка е така.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Doktoricata » 25 Сеп 2018, 17:02

Stark написа:
Pacienti написа:Д-р Димитров от Свети Лазар е моят лекар вече и го препоръчвам горещо ако ви предстои раждане!
Може да прецените и по снимката!
https://www.facebook.com/SvetiLazarHosp ... =3&theater

Доктора асигурно е добър, но щях да падна от първия коментар "Веднъж имах УДОВОЛСТВИЕТО да ме преглежда...." :lol: :lol: :lol: Човек понякога трябва да си подбира думите, лекаря сигруно е страхотен, ама все пак за гинекологичен преглед говорим хаха :lol:


Според мен това е учтива форма на изказ и не се приема буквално като изпитване на удоволствие. Употребява се често, като имах удоволствието да срещна..., имах удоволствието да разговарям и т.н. Разликата между добрия и великия лекар е в това, че добрия третира болестта, а великият лекар третира пациента, който има заболяването.
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта