Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот rabotnata pchela » 25 Сеп 2018, 19:44

Видях го обръщението, забавно е малко, да :D :)
Н езнам лекаря какъв е, но съм съгласна, че прегледа трябва да е комфортен. Аз имам страхотна гинеколожка, говори винаги спокойно, бъзика се и т.н. ама никога па не ми е такова удоволствие да се чекна там на стола. :mrgreen: Бих се радвала да я срещам извън кабинета.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Pacienti » 26 Сеп 2018, 17:32

Ех, жената останала доволна, вие пак мрънкате. Д-р Димитров е велик лекар, това е важното.
Doktoricata, много хубаво го е казала, прочетох го с удоволствие. :)
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Сеп 2018, 11:25

Момичета, мисля, че всичко е шега, надали някойговори за истински удоволствия на гинекологичния стол, мисля, че всички тук сме достатъчно интелигентни, но все пак подбора на думите, когато говориш за гинекологичен преглед си е от значение. :mrgreen:
за мен е удоволствие да ви чета, не да се чекна на магарето. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот annamaria » 27 Сеп 2018, 14:40

Всеки може да тълкува думите както пожелае, въпрос на възприятия и осъзнаването му в смисъла, за който всеки си мисли. Жената се е изразила интелигентно и може би е имала предвид, че е имала честта да се дореди до доктор Димитров. Защото наистина, когато попадаш на добри лекари при прегледът, каквото и да те притеснява, когато отсреща стои разбран лекар наистина прегледът минава леко и безпроблемно.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот tinkerbell » 27 Сеп 2018, 17:09

Ех, посмях се от сърце на коментарите ви, и за мен е удоволствие да ви чета.
По темата ето едно полезно четиво за бъдещите майки от акушерка в Свети Лазар:
https://www.st.lazar-hospital.com/bg/ne ... yaka-zhena
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Lisandra » 28 Сеп 2018, 15:54

tinkerbell написа:Ех, посмях се от сърце на коментарите ви, и за мен е удоволствие да ви чета.
По темата ето едно полезно четиво за бъдещите майки от акушерка в Свети Лазар:
https://www.st.lazar-hospital.com/bg/ne ... yaka-zhena

За зърната на гърдите може да поспорим. Аз от рано ги разтривах с хавлия точно за да загрубеят.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот tinkerbell » 01 Окт 2018, 17:04

Lisandra написа:
tinkerbell написа:Ех, посмях се от сърце на коментарите ви, и за мен е удоволствие да ви чета.
По темата ето едно полезно четиво за бъдещите майки от акушерка в Свети Лазар:
https://www.st.lazar-hospital.com/bg/ne ... yaka-zhena

За зърната на гърдите може да поспорим. Аз от рано ги разтривах с хавлия точно за да загрубеят.

Зърната са много чувствителни и трябва да се внимава да не се разранят. Даже има и силиконови предпазители за кърмачки.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Tinki » 02 Окт 2018, 14:34

Има предпазители, за да не се разранят зърната на гърдите, но е хубаво още преди да е родила жената да се маже със специални омекотяващи кремове, които спомагат на кожата да се отпусне и когато бебето засучи да не се получават ранички. След раждане е достатъчно да се разтриват с топла памучна кесийка.
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Lisandra » 02 Окт 2018, 17:36

tinkerbell написа:
Lisandra написа:
tinkerbell написа:Ех, посмях се от сърце на коментарите ви, и за мен е удоволствие да ви чета.
По темата ето едно полезно четиво за бъдещите майки от акушерка в Свети Лазар:
https://www.st.lazar-hospital.com/bg/ne ... yaka-zhena

За зърната на гърдите може да поспорим. Аз от рано ги разтривах с хавлия точно за да загрубеят.

Зърната са много чувствителни и трябва да се внимава да не се разранят. Даже има и силиконови предпазители за кърмачки.


По вероятно е да се разранят ако не са третирани преди това, че колкото и да са малки бебетата доста силно сучат.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот kauda » 03 Окт 2018, 10:02

Добре е, че тази страница поддържа и добър блог, така да се каже, с полезна информация. Понякога човек има нужда да потърси още инфо, особено, като е родила жената и вече вкъщи се чуди дали всичко това, което й се случва е нормално.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта