Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот annamaria » 03 Окт 2018, 12:20

При първо дете жената винаги се чувства объркана и незнаеща какво прави. Доста неща и се струват странни, не знае как да подходи спрямо бебето, не знае как да кърми, не знае как да го успокои. Затова смятам, че е много важно жените да раждат с дули, които са до жената много преди да роди и я съветват с полезна информация.Подготвят я психически и обясняват как да реагира, когато бебето вече е на бял свят.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Tinki » 08 Окт 2018, 15:23

Да но и темата за дулите още е твърде непонятна за българката, която би сметнала, че или е глезотия или ненужно. Макар да има болница, която да ги предлага.
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Doktoricata » 08 Окт 2018, 16:21

annamaria написа:При първо дете жената винаги се чувства объркана и незнаеща какво прави. Доста неща и се струват странни, не знае как да подходи спрямо бебето, не знае как да кърми, не знае как да го успокои. Затова смятам, че е много важно жените да раждат с дули, които са до жената много преди да роди и я съветват с полезна информация.Подготвят я психически и обясняват как да реагира, когато бебето вече е на бял свят.

Ако имаш читав лекар по време на следенето и той може да ти обясни всички тези неща.
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Буба Мара » 08 Окт 2018, 17:07

Аз, когато бях бременна с първото си дете (второ нямам) изобщо не смятах за нужно да се информирам. Не знам защо. И не съжалявам. Приех нещата като нормален процес, който си протича без значение аз какво чета за него. Не съм се тревожела. Четох единствено за кърменето и като се върна назад добре че съм го правила, защото после нямаше кой нит да ме учи, нито да ми помага, а останах в болницата повече от стандартните три дни. Хубаво е човек да е информиран за раждането, но понякога колкото повече чете или рови в разни истории за лошо протекли раждания, толкова по-лоша услуга си прави. Относно дулите - тях за глезотия ги има не толкова българката, колкото медицинския персонал. Когато изпаднеш в положение да раждаш и да виждаш че няма връщане назад, да застанеш пред неизвестното и болката, българката нищо което би облекчило който и да е аспект от тези неща не би приела за глезотия :+1:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Doktoricata » 08 Окт 2018, 17:19

Разбира се, че е по-добре да си информиран. Освен за процеса на раждане и как да се грижиш за бебето е много важно. Има родилки, които нищо не знаят и направо изпадат в шок.
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот annamaria » 09 Окт 2018, 12:30

Повечето родилки дори и да са били информирани пак изпадат в шок след раждането. Това е просто период, който трябва да се премине. Да не говорим, че хормоните тотално са се разбушували и колкото и да е информирана, нервите тотално заличават всяко знание. А най-доброто лекарство е като чуеш успокоението на педиатъра.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот kalinka-kuku » 09 Окт 2018, 19:24

Но нали се сещате, като прочетете за усложнения, за раждания с такива разкъсвания, че шевовете за по 30 на жената й става страшно. По-добре е да не чете, а да говори с лекаря си как протича раждането, защото после се чудим , каква е причината за толкова много секцио по желание, което е неоснователно.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот annamaria » 10 Окт 2018, 12:59

А защо се получават толкова шевове? Защото най-вероятно докторът е бил случайно на смяна и не си е направил труда да види как е тръгнало бебето. Доста често се получава така, мъчат и родилката и бебето. Мисля, че с избор на екип нещата могат да стоят доста по-различно.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Lisandra » 10 Окт 2018, 16:06

За шевовете много неща са от значение, големина и разположение на плода, еластичността на родилките. И естествено дали те насочват правилно по време на раждането.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Monika_Spasova » 10 Окт 2018, 16:33

Причината каква е няма значение, след като ти тръгнеш и четеш в интеренет ужасяващи истории, за шамари, убиди, унижения, мъртво раждане, смърт, удари и т.н.
Може да се спестят подробностите, за да може да имаме доверие и в природата.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron