Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Lisandra » 11 Окт 2018, 16:15

От една страна е така, но от друга е по-добре да си информиран. После да няма ама аз не знаех, никой не ми каза...
Аз съм човек, който се чувства спокоен когато е осведомен. Затова съветвам всички родилки предварително да се информират когато ще раждат. Хубаво е да имаш доверие в природата, но е добре да имаш доверие и на лекаря и болницата, в която ще раждаш.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот annamaria » 11 Окт 2018, 16:25

В днешно време всичко толкова се е променило че винаги можеш да направиш информиран избор. При кой лекар да родиш, в коя болница да родиш, какъв ще е начинът. Когато можеш да имаш яснота по всички въпроси нищо не пречи да си осведомен. Всичко друго е в ръцете на природата. И разбира се на лекаря, който прави това което може.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Lisandra » 11 Окт 2018, 16:31

annamaria написа:В днешно време всичко толкова се е променило че винаги можеш да направиш информиран избор. При кой лекар да родиш, в коя болница да родиш, какъв ще е начинът. Когато можеш да имаш яснота по всички въпроси нищо не пречи да си осведомен. Всичко друго е в ръцете на природата. И разбира се на лекаря, който прави това което може.

Да, ама има лекари и болници, които могат повече от другите.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Pipilota » 12 Окт 2018, 10:26

Тука не мисля, че някой говори за неосведоменост, да нямаш доверие на лекаря си, а за подбиране на източниците от които четеш и форумите не са това място, например, където жени разказваш ужасяващи истории за ражданията си. Това ли искате вие?! Да знаете какво може да се обърка и да сте в паника, или да сте запознати в процеса, без да достигате до крайности?
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот annamaria » 12 Окт 2018, 11:00

Аз също съм против да се разказват ужасяващи истории от ражданията. По-скоро съм за това да се споделя полезна информация и дори и да е имало нещо страшно, да не се представя по този драматичен начин. Нека споделяме мнения за добрите лекари и болници, при които процесът раждане се разглежда като процес с добър край, както за майката, така и за детето.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Pipilota » 12 Окт 2018, 11:14

Да, това е така, добре е да се знае и за психическата подготовка, да има съвети как да се оправят жените с кърменето, в много болници никой не идва да ти обясни как да поставиш бебето на гърдата.
Не знам дали във всички частни болници вече има консултанти по кърмене, но би било изключително полезно.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Pacienti » 12 Окт 2018, 15:19

Съгласна съм, че не е хубаво родилките да се стресират с ужасяващи истории. Те трябва да имат положителна нагласа за целия процес, да се чувстват спокойни и уверени, че всичко ще е наред.
Не можем, обаче да огарничим правото на тези, които са имали проблемно раждане да споделят и техния опит.

Моят лекар дава предродилна консултация, препоръчвам го с две ръце!
https://www.facebook.com/SvetiLazarHosp ... =3&theater
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот annamaria » 19 Окт 2018, 15:48

То в Свети Лазар често правя и ден на отворените врати. Така че това би било полезно на много бъдещи майки да се запознаят с обстановката и лекарите.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Doktoricata » 19 Окт 2018, 16:37

annamaria написа:То в Свети Лазар често правя и ден на отворените врати. Така че това би било полезно на много бъдещи майки да се запознаят с обстановката и лекарите.

Това е много полезна практика и е хубаво, че все повече болници я практикуват. Друго са личните впечатления, ръка да пипне, око да види.
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот annamaria » 22 Окт 2018, 15:23

Да, това е добра практика, но не знам дали всички болници го правят. А е добре като практика да се развива и това. Аз също подкрепям и училищата за бременни, въобще всички методи и средства, които могат да улеснят процеса на раждане.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта