Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот rabotnata pchela » 25 Юни 2018, 16:35

Frac написа:Много важна е и акушерката, да не забравяме ;)

Aз от моето раждане не съм останала с такова впечатление... Акушерката ми даже не я помня, но на лекарката си ще бъда вечно благодарна, тя стоеше часове наред неотлъчно до мен. Акушерката се появи, да ме паникьоса. :mrgreen: Но лекарката успя набързо да я вкара в пътя, така че определено лекаря за мен е на първо място!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Pacienti » 26 Юни 2018, 10:52

Не е добре да ги противопоставяме, но естествено лекаря е водещ. Иначе всички в екипа са важни. Да не збравяме и обгрижването след раждането.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Lisandra » 26 Юни 2018, 16:18

Виждам, че доста съвети си получила, аз да попитам как смяташ да раждаш - естествено или със секцио?
Защо не отидеш на отворени врати, дето се вика очи да видят, ръка да пипне. Лично аз съм много впечатлена от условията на болница Свети Лазар. Една от малкото частни болници, където подкрепят естествения процес при раждането, работят и със Зебрите.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Ваня Стойчева » 26 Юни 2018, 16:20

Ден на отворените врати правят и по малките градове в болниците - държавните и частните. Ако всичко е наред с бременността не би трябвало да се притесняваш при кой ще родиш.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Lisandra » 26 Юни 2018, 16:26

Ваня, в София в повечето болници предпочитат секциото, лекаря така може да контролира процеса.
Казвам, че са едни от малкото привърженици на естественото раждане, не за отворените врати.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Pipilota » 27 Юни 2018, 09:37

МИ секциото е за предпочитане, режат те за 1 час и всичко е приключило, а едно нормално раждане изисква 5-6-7 часа и се налага наблюдение по време на целия процес.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Doktoricata » 27 Юни 2018, 14:48

При мен беше отдавна, в онези години никой не те жалеше, информацията беше малко, почти никаква. Държаха се грубо и ако искаш да ти обърнат внимание се търсеха връзки. В някои случаи, направо си беше касапница. Сега гледам, раждане с дула, водно раждане, ехе по наше време нямаше такива екстри.
Радвам се, че сега бъдещите майки имат избор и сами могат да решат как да родят. Раждането не трябва да е травмиращо, защото много жени след първото, не искат и да чуят за второ.
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Kaya » 27 Юни 2018, 16:23

Родих преди 3 години, предишното ми раждане беше преди 15 ;) И двете бяха коренно различни, сега има много информация, курсове, можеш да питаш, най-малкото и интернет имаш, макар че не прекалявай с четенето на разкази за раждане, не това ти трябва. Всеки случай е различен, а и често преувеличен от дамите.
Разговроите с лекар са най-доброто, което можеш да направиш за себе си, нека те подготви за целия процес по раждането.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот ivi89 » 28 Юни 2018, 13:40

Аз пък се моля да забременея и съм готова всичко да изтърпя само и само да гушна бебенцето си!
Дано всичко е наред при Моника. Кога трябва да роди?
ivi89
 
Мнения: 32
Регистриран на: 19 Юни 2018, 15:06

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Rali_hr » 28 Юни 2018, 15:29

Честито бебе и леко раждане!
Аз ти препоръчвам да вземеш едни биберон, помпа за кърма, вземи си лични принадлежности, ръкавички за бебето и отивай да раждаш! Няма нищо страшно, а финалът си заслужава на 100%!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта