Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот annamaria » 08 Ное 2018, 13:19

Говорейки за стволовите клетки значение има и как, и откъде се извличат. А какво ви е мнението за отложеното клампиране на пъпната връв? За или против сте?
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот tinkerbell » 08 Ное 2018, 18:06

annamaria написа:Говорейки за стволовите клетки значение има и как, и откъде се извличат. А какво ви е мнението за отложеното клампиране на пъпната връв? За или против сте?

То май е популярна практика отложеното клампиране. Не знам защо има хора, които са против него, при положение, че има само ползи от него.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот annamaria » 09 Ное 2018, 11:58

Защото при отложеното клампиране трябва да се внимава с времето. Не бива повече от две минути да се просрочва времето. Тази процедура обаче значително повишава нивото на желязото в кръвта на бебето. Има голяма полза и за стволовите клетки, удвоява ефекта им.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Doktoricata » 09 Ное 2018, 17:48

annamaria написа:Защото при отложеното клампиране трябва да се внимава с времето. Не бива повече от две минути да се просрочва времето. Тази процедура обаче значително повишава нивото на желязото в кръвта на бебето. Има голяма полза и за стволовите клетки, удвоява ефекта им.

Какво му е сложното на двете минути? Всеки нормален лекар би трябвало да го прилага.
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Tinki » 12 Ное 2018, 15:11

Чувала съм за това отложено клампиране, но то не се ли прави по изричното желание на майката? Като става на дума, в Свети Лазар дали го правят?
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Lisandra » 12 Ное 2018, 18:27

Tinki написа:Чувала съм за това отложено клампиране, но то не се ли прави по изричното желание на майката? Като става на дума, в Свети Лазар дали го правят?

Според мен навсякъде го прилагат при желание на родилката, стига да няма противопоказания.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот annamaria » 13 Ное 2018, 15:41

Да, сигурно се прави по изричното желание на майката, но не мисля, че го правят масово , освен ако майката не го е поискала или това не е утвърдена практика на болницата.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот nefertiti » 13 Ное 2018, 18:09

Tinki написа:На мен нещо не ми се изаснява въпроса със стволовите клетки. Тоест, това което разбирам е, че родителите имат право над тях до 18 годишна възраст. Но как точно се осъществява желанието да ги ползваш. Предполагам с някакво заявление?

Хората са го обяснили подробно, прочети:
https://www.st.lazar-hospital.com/bg/pa ... ovi-kletki

На въпроса ти за клампирането също има отговор, цитирам:
" при раждане всеки акушер е длъжен да изтласка максималното възможно количество кръв от пъпната връв към детето. Едва след тази процедура пъпната връв се клампира и прерязва."
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот annamaria » 14 Ное 2018, 16:00

nefertiti написа:
Tinki написа:На мен нещо не ми се изаснява въпроса със стволовите клетки. Тоест, това което разбирам е, че родителите имат право над тях до 18 годишна възраст. Но как точно се осъществява желанието да ги ползваш. Предполагам с някакво заявление?

Хората са го обяснили подробно, прочети:
https://www.st.lazar-hospital.com/bg/pa ... ovi-kletki

На въпроса ти за клампирането също има отговор, цитирам:
" при раждане всеки акушер е длъжен да изтласка максималното възможно количество кръв от пъпната връв към детето. Едва след тази процедура пъпната връв се клампира и прерязва."


Значи излиза, че е утвърдена практика. А дали всяка майка го знае това или сега тук ние повдигнахме въпроса.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Leonora » 15 Ное 2018, 16:18

Аз пък за пръв път чувам за такаво отложено клампиране на пъпната връв. И въпросът ми е защо има за и против, а в същото време казвате, че го правят навсякъде. :roll:
Аватар
Leonora
 
Мнения: 714
Регистриран на: 01 Фев 2016, 13:05

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта