Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Gorica23 » 28 Юни 2018, 16:07

Напоследък и аз се замислям за дете. Имам стабилна връзка и работа и повечето ни приятели са с деца.
Казват, всичко с времето си и май моето за дете дойде, само дето половинката ми е доволен от живота ни и трябва да надскочи егоизма си.
На бъдещите майки желая да не им се случват нещата, за които повечето разказвате...
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Lisica » 28 Юни 2018, 16:09

Gorica23 написа:Напоследък и аз се замислям за дете. Имам стабилна връзка и работа и повечето ни приятели са с деца.
Казват, всичко с времето си и май моето за дете дойде, само дето половинката ми е доволен от живота ни и трябва да надскочи егоизма си.
На бъдещите майки желая да не им се случват нещата, за които повечето разказвате...

На колко си години, ако не е личен въпроса? :) Според мен около 30-те години жената вече се замисля и е хубаво да има детенце, все пак трябва да помислилм и за времето, в което ще расте, трябва да сме активни и тогава. :)
Леко раждане на всички пожелавам и аз и много бебета на желаещите!:)
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот ivan.stoqnov » 29 Юни 2018, 12:00

Честито за предстоящото ви щастливо събитие. Раждането е колкото плашещо, толкова и най-щастливото събитие в живота на една жена, защото всичко се забравя щом вземеш в ръце малкото човече. Но за да сте спокойна и да се справите с тази не лека задача ви съветвам да си изберете добър лекар, на който вярвате безрезервно и дори да поканите мъжът си да присъства на раждането. Аз присъствах на раждането и на двете си деца и мога да ви кажа, че през живота си не съм бил по-горд и по-щастлив, както тогава. Да бъда до съпругата ми в този толкова важен за нея момент беше най-невероятното преживяване, да видя как се ражда новия живот в този момент мога да ви кажа че и аз се преродих в баща! Пожелавам ви успех и леко раждане!
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Pacienti » 29 Юни 2018, 13:52

Хубави е татковците да присъстват на раждането, много хубаво си го казал, че така се прераждат в бащи.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот annamaria » 29 Юни 2018, 14:21

Извинявай, аз питах ли те къде ще раждаш? Колкото да присъствието на таткото това е добра идея, стига да има силна психика да стане свидетел на случващото се. :lol: , че после пък ще са му нужни здрави нерви. С избор на екип ли си?
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Lisandra » 02 Юли 2018, 14:46

[youtube][/youtube]
Pipilota написа:МИ секциото е за предпочитане, режат те за 1 час и всичко е приключило, а едно нормално раждане изисква 5-6-7 часа и се налага наблюдение по време на целия процес.


Даже за 20 минути, може да те срежат, но после цял месец се възстановяваш.
Не налагам мнение, който както сиреши, така да ражда. От друга страна е хубаво, че има различни варианти с грижа към родилките и да не ги третират като парче месо.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Gold » 02 Юли 2018, 15:20

Момичета, съвсем нормално е дамите, които не са раждали да се притесняват като не знаят какво им предстои.. ivan.stoqnov чудесно е, че си присъствал на този невероятен миг на раждането на децата ти..Евала! :cheerleadersmileygirl:

Лисандра това, което казваш за грижата за родилките е много важно. Аз също много искам детенце и живот и здраве със сигурност бих избирала болница и по фактор внимание и лично отношение към пациента.
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Юли 2018, 16:13

Отношеноето наистина е много, много важно. От персонала в болницата, когато аз родих не получихй никакво отношение, бяхме изоставени, сериозно! Беше повече от ужасно. Не можех да държа бебе, никой не ти показва нищо.
В частните болници и в частност в София вярвам, че нещата са съвсем различни.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Gorica23 » 03 Юли 2018, 10:42

Отношението към нас като пациенти навсякъде е много важно, а камо ли към бременни и родилки. Към тях си трябва по-специален подход. Моя приятелка така я бяха шашнали с грешна диагноза, че за малко да направи аборт.
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот ivi89 » 04 Юли 2018, 17:24

rabotnata pchela написа:Отношеноето наистина е много, много важно. От персонала в болницата, когато аз родих не получихй никакво отношение, бяхме изоставени, сериозно! Беше повече от ужасно. Не можех да държа бебе, никой не ти показва нищо.
В частните болници и в частност в София вярвам, че нещата са съвсем различни.


Работна пчела, това, което си описала е потресаващо. Наистина частните болници са за предпочитане, когато се касае за най-важния миг от живота ни, а именно раждането. Твърдо съм убедена, че е много важно всяка жена да посрещне бебето си в спокойна атмосфера и сред хора, които я подкрепят.
ivi89
 
Мнения: 32
Регистриран на: 19 Юни 2018, 15:06

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron