Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Monika_Spasova » 05 Юли 2018, 10:25

Gorica23 написа:Отношението към нас като пациенти навсякъде е много важно, а камо ли към бременни и родилки. Към тях си трябва по-специален подход. Моя приятелка така я бяха шашнали с грешна диагноза, че за малко да направи аборт.

И аз знам за такива случаи, приятелка едва не загуби бебето си и от безпроблемно начало на бременността след груб преглед от страна на една прехвалена докторка, изкара оставащото време почти и само на легло и трепереше дали бебето ще се роди.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот annamaria » 05 Юли 2018, 11:54

Има безброй много потресаващи истории за ражданията. Но като се замислим, ако на една родилка и се осигури спокойна среда с любезно отношение и да ти обясняват нещата като хората, раждането би могъл да бъде запомнен като един хубав момент. Склонна съм да мисля, че това е по-вероятно да се случи в частни болници.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Lollipop » 05 Юли 2018, 16:35

Аз съм За частните болници, раждах в такава преди 3 години, ами друго нещо е!
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот ivi89 » 05 Юли 2018, 17:27

Лолипоп чудесно е, че си останала доволна от болницата, в която си раждала!! Ти естествено ли си раждала или секцио?
ivi89
 
Мнения: 32
Регистриран на: 19 Юни 2018, 15:06

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот annamaria » 06 Юли 2018, 11:23

Да, може да е по-скъпо раждането в частните болници, макар че въпросът е спорен. То вече и в държавните планирано секцио например догонва цените на частни болници. Остави това, че и те се изучиха да слагат цена за вип стая, които нямат нищо общо с това.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Malina » 06 Юли 2018, 16:32

Болниците слагата вип стая, което означавада си сам в стаята.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Gorica23 » 09 Юли 2018, 13:51

Като дойде време да раждам, не бих пестила. И в провинцията да бях, бих дошла в София да родя. Да не дава Господ, големи усложнения могат да станат от немарливо отношение.
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Dalia » 09 Юли 2018, 15:46

Абе че това не е едно от най-приятните изживявания , спор няма. Аз лично избрах секциото и лекар на който вярвам, частна болница... Някой сигурно ще каже глезотии... Да, съгласна съм дори и да е така предпочитам поне малко да ми бъде комфортно, пък че си е гадно спор няма. Но всичко се забравя, още щом прегърнеш детенцето си и ви го казвам, защото ако не се забравяше как щях да родя още 1...
:lol:
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот annamaria » 10 Юли 2018, 11:53

Dalia написа:Абе че това не е едно от най-приятните изживявания , спор няма. Аз лично избрах секциото и лекар на който вярвам, частна болница... Някой сигурно ще каже глезотии... Да, съгласна съм дори и да е така предпочитам поне малко да ми бъде комфортно, пък че си е гадно спор няма. Но всичко се забравя, още щом прегърнеш детенцето си и ви го казвам, защото ако не се забравяше как щях да родя още 1...
:lol:


Всички майки говорят за този момент, че в крайна сметка се забравя за болката и ужаса, които изпитваш по време на раждане и след време определено си навит на второ.
Ти къде си раждала, коя частна болница избра, беше ли доволна от обслужването?
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Pacienti » 10 Юли 2018, 14:42

Раждането е най-нормалното нещо и в какво изживяване ще се превърне зависи от лекаря, целият екип, който води процеса и нас самите. Ако сме подготвени и около нас цари положителна атмосфера, да дариш живот си е чиста магия. Аз имам две деца и даже се замислям за трето, че ми се иска момиченце, но то си е божа работа, за съжаление не стават по поръчка нещата :)
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта