Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Yarost » 25 Мар 2020, 15:05

Свети Лазар има обръщение на сайта, отделно Министесрството на здравеопазването е уредило нормативно как стои въпроса с начина по който следва да се процедира при бременност. Например част от текста:

"Въпреки наложените ограничения за работата на женските консултации, има задължителни изследвания, които трябва да бъдат извършени от акушер-гинеколог по време на бременност. Такива са ултразвуковото установяване на вътрематочна бременност, ранният биохимичен скрининг (11-13-та гестационна седмица), както и УЗД преглед за фетална морфология (20-22-ра гестационна седмица). Възможни са и други изследвания по преценка на наблюдаващия бременността гинеколог."
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот annamaria » 27 Мар 2020, 13:51

Yarost написа:Свети Лазар има обръщение на сайта, отделно Министесрството на здравеопазването е уредило нормативно как стои въпроса с начина по който следва да се процедира при бременност. Например част от текста:

"Въпреки наложените ограничения за работата на женските консултации, има задължителни изследвания, които трябва да бъдат извършени от акушер-гинеколог по време на бременност. Такива са ултразвуковото установяване на вътрематочна бременност, ранният биохимичен скрининг (11-13-та гестационна седмица), както и УЗД преглед за фетална морфология (20-22-ра гестационна седмица). Възможни са и други изследвания по преценка на наблюдаващия бременността гинеколог."



Този документ засяга ли въпроса с ин витро процедурите? Как е уреден сега този въпрос?
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Doktoricata » 31 Мар 2020, 00:58

Yarost написа:Свети Лазар има обръщение на сайта, отделно Министесрството на здравеопазването е уредило нормативно как стои въпроса с начина по който следва да се процедира при бременност. Например част от текста:

"Въпреки наложените ограничения за работата на женските консултации, има задължителни изследвания, които трябва да бъдат извършени от акушер-гинеколог по време на бременност. Такива са ултразвуковото установяване на вътрематочна бременност, ранният биохимичен скрининг (11-13-та гестационна седмица), както и УЗД преглед за фетална морфология (20-22-ра гестационна седмица). Възможни са и други изследвания по преценка на наблюдаващия бременността гинеколог."

Какво е положението при рисковите бременности?
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот m0n4eto » 06 Апр 2020, 19:24

Момичета, помагайте, приятелка е бременна и не знае какво да прави. Джипито не и вдига. Дайте съвет, препоръки, къде може да се прегледа?
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Doktoricata » 06 Апр 2020, 20:10

Ако става въпрос за следене на бременност, препоръчвам болница Свети Лазар. Може да се обърне към д-р Николова или д-р Николов.
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот m0n4eto » 06 Апр 2020, 20:14

Doktoricata написа:Ако става въпрос за следене на бременност, препоръчвам болница Свети Лазар. Може да се обърне към д-р Николова или д-р Николов.


Моля, дайте телефони, че да може да се обади предварително, благодаря!
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Yarost » 08 Апр 2020, 10:31

Ето контактите на болницата. Може да се запази час и онлайн.
http://st.lazar-hospital.com/bg/contact
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот annamaria » 09 Апр 2020, 11:26

Yarost написа:Ето контактите на болницата. Може да се запази час и онлайн.
http://st.lazar-hospital.com/bg/contact


В момента за какво би могло да се запази час? Спешен ли е случаят?
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Yarost » 14 Апр 2020, 10:42

Има ли промяна в режима при бебета в родилното на Свети Лазар?
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот annamaria » 16 Апр 2020, 11:19

Здравейте! Някой може ли да сподели отзивив и и впечатления за д-р Несторова от "Свети Лазар"?
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта