Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Lisandra » 11 Юли 2018, 17:30

Извинявайте, но съм забравила, в коя седмица се прави първата фетална морфология?
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот annamaria » 13 Юли 2018, 13:04

Между 11 и 14 гестационна седмица се прави първата фетална морфология и е много препоръчително да не се пропуска.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Pacienti » 16 Юли 2018, 11:41

Да, спомням си, че на мен ми я правиха в 12 гестационна седмица, тогава е и първия биохимичен скрининг. На приятелка лекарката, която я следи и прави фетална на всеки преглед.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Lisandra » 16 Юли 2018, 17:25

Благодаря ви!
Как се забравят тези неща, а като бях бременна си мислех, че цял живот ще помня.
Пациенти, проблемна ли е бременността на жената, та и правят фетална морфология на всеки преглед?
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Dalia » 16 Юли 2018, 17:52

annamaria написа:
Dalia написа:Абе че това не е едно от най-приятните изживявания , спор няма. Аз лично избрах секциото и лекар на който вярвам, частна болница... Някой сигурно ще каже глезотии... Да, съгласна съм дори и да е така предпочитам поне малко да ми бъде комфортно, пък че си е гадно спор няма. Но всичко се забравя, още щом прегърнеш детенцето си и ви го казвам, защото ако не се забравяше как щях да родя още 1...
:lol:


Всички майки говорят за този момент, че в крайна сметка се забравя за болката и ужаса, които изпитваш по време на раждане и след време определено си навит на второ.
Ти къде си раждала, коя частна болница избра, беше ли доволна от обслужването?

Аз родих в "Иван Рилски" сега "Тракия"- център в гр.Стара Загора с д-р Бузалов планирано ми беше секциото 1 път, а втория път пак планирано, но бебето беше на друг мнение и по спешност отидох, но д-р Бузалов бе възпрепятстван и секциото ни направи д-р Саркисян. Изключителни професионалисти са и двамата и съм много доволна от тяхното отношение и положените грижи за мен. Всичко в болницата беше перфектно, но все пак имайте предвид, че са минали вече 8 години и не зная как са сега нещата там. Попитайте други майки раждали по-скоро за мнение.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Lisandra » 17 Юли 2018, 13:31

Най-важно е да имаш доверие на лекаря, който ще те изражда. Не пренебрегвайте и условията в болницата. Какво е нивото на неонатологията, могат ли да реагират адекватно при проблем. Защото тогава и минутите са от значение.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Doktoricata » 18 Юли 2018, 15:42

ivan.stoqnov написа:Честито за предстоящото ви щастливо събитие. Раждането е колкото плашещо, толкова и най-щастливото събитие в живота на една жена, защото всичко се забравя щом вземеш в ръце малкото човече. Но за да сте спокойна и да се справите с тази не лека задача ви съветвам да си изберете добър лекар, на който вярвате безрезервно и дори да поканите мъжът си да присъства на раждането. Аз присъствах на раждането и на двете си деца и мога да ви кажа, че през живота си не съм бил по-горд и по-щастлив, както тогава. Да бъда до съпругата ми в този толкова важен за нея момент беше най-невероятното преживяване, да видя как се ражда новия живот в този момент мога да ви кажа че и аз се преродих в баща! Пожелавам ви успех и леко раждане!


Евалата Иване, думи и поведение на истински мъж!
Аз като раждах и дума не можеше да става, таткото да присъства. Викахме си от прозорците, бебетата ги виждаха чак на изписването, освен ако нямаш позната акушерка. Сега е споделена радост, цялото семейство има достъп. Наскоро бях в болница, в която условията са великолепни. Не мога да разбера защо така се плашат младите, то при тези условия си е кеф да си бременна и да родиш. :)
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот nefertiti » 19 Юли 2018, 17:34

Да родиш дете е най-великото и най-нормалното нещо на света. Подходи с тази нагласа и всичко ще бъде наред. Съвета ми е внимателно да избереш болницата където ще раждаш, за да не се превърне изживяването ти в кошмар. Не искам да плаша никой, но съм длъжна да дам този съвет.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Gorica23 » 20 Юли 2018, 14:23

Monika_Spasova написа:
Gorica23 написа:Отношението към нас като пациенти навсякъде е много важно, а камо ли към бременни и родилки. Към тях си трябва по-специален подход. Моя приятелка така я бяха шашнали с грешна диагноза, че за малко да направи аборт.

И аз знам за такива случаи, приятелка едва не загуби бебето си и от безпроблемно начало на бременността след груб преглед от страна на една прехвалена докторка, изкара оставащото време почти и само на легло и трепереше дали бебето ще се роди.


Това е направо ужасно! При моята приятелка, диагнозата беше, че плацентата и няма да може да изхрани бебето и искаха да предизвикат раждане в 5-я месец. Добре, че потърси мнение от друг лекар, който отхвърли категорично тази диагноза и сега има прекрасно дете.
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Lisandra » 20 Юли 2018, 14:40

Gorica23 написа:
Monika_Spasova написа:
Gorica23 написа:Отношението към нас като пациенти навсякъде е много важно, а камо ли към бременни и родилки. Към тях си трябва по-специален подход. Моя приятелка така я бяха шашнали с грешна диагноза, че за малко да направи аборт.

И аз знам за такива случаи, приятелка едва не загуби бебето си и от безпроблемно начало на бременността след груб преглед от страна на една прехвалена докторка, изкара оставащото време почти и само на легло и трепереше дали бебето ще се роди.


Това е направо ужасно! При моята приятелка, диагнозата беше, че плацентата и няма да може да изхрани бебето и искаха да предизвикат раждане в 5-я месец. Добре, че потърси мнение от друг лекар, който отхвърли категорично тази диагноза и сега има прекрасно дете.


Леле какви ги разказвате! От кога са тези случаи, надявам се отдавна. Сега болниците разполагат с доста модерна апаратура и според мен тези случаи са сведени до минимум.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron