Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот annamaria » 16 Ное 2020, 13:58

Yarost написа:А цената на водното раждане каква е? Зависи ли от лекаря, който избираш да присъства?


Зависи от лекаря, който влиза в състава на акушерския кабинет. Присъствието му е задължително, но за точна цена не мога да ти кажа.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Yarost » 16 Ное 2020, 14:30

Водното раждане е с различна цена в замисимост от лекаря, който влиза в състава. Последно бях се натъкнала на снимки от водно раждане с д-р Несторова.
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Leonora » 17 Ное 2020, 13:52

Знаете ли, че днес се отбелязва Международният ден на недоносените деца? В Свети Лазар имат възможност да обслужват недоносени деца:
https://www.st.lazar-hospital.com/bg/ne ... ite-bebeta
Аватар
Leonora
 
Мнения: 714
Регистриран на: 01 Фев 2016, 13:05

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот annamaria » 02 Дек 2020, 15:06

Leonora написа:Знаете ли, че днес се отбелязва Международният ден на недоносените деца? В Свети Лазар имат възможност да обслужват недоносени деца:
https://www.st.lazar-hospital.com/bg/ne ... ite-bebeta


Дори доколкото знам разполагат с много важен кувьоз в интензивния сектор. Малко са такива, а са от важно значение в първите грижи при обслужването на децата.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Leonora » 03 Дек 2020, 14:06

Може би визираш този кувьоз за недоносените деца? За колко броя недоносени деца могат да се погрижат едновременно. Тоест какъв е капацитетът им?
Аватар
Leonora
 
Мнения: 714
Регистриран на: 01 Фев 2016, 13:05

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот annamaria » 10 Дек 2020, 15:34

Leonora написа:Може би визираш този кувьоз за недоносените деца? За колко броя недоносени деца могат да се погрижат едновременно. Тоест какъв е капацитетът им?


В интервюто д-р Николова го казва. Прочети го внимателно.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Lisandra » 10 Дек 2020, 18:32

В Свети Лазар разполагат с най-модерните кувьози. Даже си спомням случай, където бяха услужили на Токуда с апаратура.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Doktoricata » 11 Дек 2020, 17:31

Споделям разказ от фейсбук група за успешен ВБАК, надявам се да вдъхнови много жени!
Iva Tsankova
8 декември в 23:12 ч. ·
Здравейте момичета! В групата съм от почти 3 години, когато и родих синът си със секцио заради седалищно предлежание.
И днес искам да ви се похваля и споделя моята история за успешен VBAC ❤ Това се случи благодарение на прекрасната Olga Ducat, Галя и д-р Паликов в болница Свети Лазар.
Вчера на 07.12.2020г се роди Теодор-3,190 кг в 40+5гс. Термина ми беше изчислен за 02.12.2020г, но бебето не даваше сериозни индикации, че ще излезне скоро, а аз започнах да се притеснявам колкото и да не исках да си призная. На 6-ти през деня обаче имах нерегулярни контракции на 25-40 минути веднъж, и както всяка вечер очаквах да изчезнат. Легнах, но този път се събуждах от настъпването на нова контракция колкото и да бяха на рядко, изведнъж интервала между тях стана на 3-4-5 минути и така искарах вкъщи до 6:30ч сутринта, след което се обадих на Олга и се разбрахме да се видим в болницата в 7:30ч. Тогава тя установи че съм с 8-9 см разкритие и нещата се случиха в рамките на 3 часа напълно естествено и мога да кажа, че плана ми за раждане беше изпълнен на 200%, за повече не можех и да си мечтая.
Няма да забравя този ден, тази емоция, това щатие и удовлетвореност която почувствах. Благодарна съм, че до последно имах подкрепа колкото аз да губех надежда, щастлива съм, че мечтата ми стана реалност ❤
Пожелавам на всяка една от вас на която й предстои VBAC, да бъде успешен и прекрасен❤
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот annamaria » 16 Дек 2020, 16:26

Doktoricata написа:Споделям разказ от фейсбук група за успешен ВБАК, надявам се да вдъхнови много жени!
Iva Tsankova
8 декември в 23:12 ч. ·
Здравейте момичета! В групата съм от почти 3 години, когато и родих синът си със секцио заради седалищно предлежание.
И днес искам да ви се похваля и споделя моята история за успешен VBAC ❤ Това се случи благодарение на прекрасната Olga Ducat, Галя и д-р Паликов в болница Свети Лазар.
Вчера на 07.12.2020г се роди Теодор-3,190 кг в 40+5гс. Термина ми беше изчислен за 02.12.2020г, но бебето не даваше сериозни индикации, че ще излезне скоро, а аз започнах да се притеснявам колкото и да не исках да си призная. На 6-ти през деня обаче имах нерегулярни контракции на 25-40 минути веднъж, и както всяка вечер очаквах да изчезнат. Легнах, но този път се събуждах от настъпването на нова контракция колкото и да бяха на рядко, изведнъж интервала между тях стана на 3-4-5 минути и така искарах вкъщи до 6:30ч сутринта, след което се обадих на Олга и се разбрахме да се видим в болницата в 7:30ч. Тогава тя установи че съм с 8-9 см разкритие и нещата се случиха в рамките на 3 часа напълно естествено и мога да кажа, че плана ми за раждане беше изпълнен на 200%, за повече не можех и да си мечтая.
Няма да забравя този ден, тази емоция, това щатие и удовлетвореност която почувствах. Благодарна съм, че до последно имах подкрепа колкото аз да губех надежда, щастлива съм, че мечтата ми стана реалност ❤
Пожелавам на всяка една от вас на която й предстои VBAC, да бъде успешен и прекрасен❤


Това е смисълът на думата екип! Такива раждания трябва да ги четат повече жени, за да разберат че раждането е вълнуващ момент.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Yarost » 18 Дек 2020, 15:35

Затова смятам, че едно раждане много съдейства както нивото на екипа, така и самата атмосфера. Съгласни ли сте с мен?
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта