Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Gorica23 » 20 Юли 2018, 16:14

Лисандра, за съжаление не е отдава. Случката е от преди 2 години. Повечето болници не са оборудвани добре. Предимно частните инвестират в модерна апаратура и в обучение екипите.
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Dalia » 20 Юли 2018, 16:22

Pacienti написа:Хубави е татковците да присъстват на раждането, много хубаво си го казал, че така се прераждат в бащи.

:goodpost: И аз така мисля хубаво е да има повече бащи като тебе, но повечето не се съгласяват да присъстват н араждането на децата си.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Gorica23 » 20 Юли 2018, 16:44

Dalia, зависи, последните години стана модерно бащите да присъстват на раждането. Повечето се хвалят и говорят с голяма гордост за преживяването. За съжаление не навсякъде го предлагат като възможност.
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Lisandra » 23 Юли 2018, 16:13

Gorica23 написа:Лисандра, за съжаление не е отдава. Случката е от преди 2 години. Повечето болници не са оборудвани добре. Предимно частните инвестират в модерна апаратура и в обучение екипите.


Апаратурата е важна, но според мен най-важен е човешкия фактор, т.е. квалификацията на лекарите и персонала като цяло. Щото то като имаш апаратура, но не можеш да работиш с нея, какъв е смисъла?

За татковците съм съгласна, вече масово присъстват на ражданията.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот annamaria » 25 Юли 2018, 16:47

И двете неща са важни- и апаратурата и квалификацията на лекарите. Тези фактори са като скачени съдове, за да има предпоставка за нормално протичащо раждане. Ориентирай се към място, което би те накарало да се чувстваш спокойна. Не знам доколко държавните болници могат да го подсигурят, но има много добри частни болници, в които раждането е празник за майката.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Буба Мара » 25 Юли 2018, 16:53

annamaria написа:И двете неща са важни- и апаратурата и квалификацията на лекарите. Тези фактори са като скачени съдове, за да има предпоставка за нормално протичащо раждане. Ориентирай се към място, което би те накарало да се чувстваш спокойна. Не знам доколко държавните болници могат да го подсигурят, но има много добри частни болници, в които раждането е празник за майката.

А при евентуални усложнения майката се превозва до държавна болница, поне преди беше така :) И тогава ако трябва някой да ти спасява живота, в държавната болница се оказват по-големи специалисти. Не може всички да ходят в София, а и София не е центърът на света, че там да са па непременно най-добрите. Супер обидно е за другите кадърни медицински лица :+1:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот valensiq » 26 Юли 2018, 15:57

В много градове, при проблем бебето се води в държавната болница, или в най-близката областна болница. :mrgreen:
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот S_Milenska » 27 Юли 2018, 09:26

Раждането не е чак толкова страшно, доверяваш се на лекаря си и това е, в наши дни не е чак толкова опасен прпоцес, както е било преди 50-60 години и нататък. :)
Приготви си търпението и желанието, само това стига.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот annamaria » 27 Юли 2018, 10:47

Буба Мара написа:
annamaria написа:И двете неща са важни- и апаратурата и квалификацията на лекарите. Тези фактори са като скачени съдове, за да има предпоставка за нормално протичащо раждане. Ориентирай се към място, което би те накарало да се чувстваш спокойна. Не знам доколко държавните болници могат да го подсигурят, но има много добри частни болници, в които раждането е празник за майката.

А при евентуални усложнения майката се превозва до държавна болница, поне преди беше така :) И тогава ако трябва някой да ти спасява живота, в държавната болница се оказват по-големи специалисти. Не може всички да ходят в София, а и София не е центърът на света, че там да са па непременно най-добрите. Супер обидно е за другите кадърни медицински лица :+1:


Буба Мара, принципно си права, но вече в доста частни болници апаратурата се съревновава по качество спрямо държавните болници. Някъде бях чела за случай, в който голяма болница като Токуда е взимала назаем апаратура и то от частна болница. Навсякъде има кадърни лекари, далеч съм от мисълта да превръщавм столицата в център на света, но мисълта ми е че ако вземеш една общинска държавна болница като среда и персонал, ще можеш ли да си предствиш да раждаш, там особено ако си чувал някакви кошмарни истории. :cry:
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Rali_hr » 27 Юли 2018, 12:55

Аз съм чувала кошмарни историии и от частни болници, имам приятелки, които едва задържат бебето при прегледи при шефове на отделения. ЗНам, че в София е напълно различно, там по чатните болници наистина намираш и качество и апаратура, по по-малките градове и пак не говоря за малки градчета, а за областни градове, положението може да много, много по-различно.
Когато няма голяма конкуренция, парата играе много жестоко и желанието да се помогне на пациента остава малко по-назад.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта