Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Pacienti » 30 Юли 2018, 14:42

Когато става въпрос за бременност и раждане, лекарят е водещ. Трябва да му имаш пълно доверие и да изпълняваш каквото казва. От друга страна си има голямо значение в какви условия раждаш. Ами когато си в уютна атмосфера, обгрижена отвсякъде, таткото е до теб и когато настъпи момента двамата заедно да посрещнете малкото човече, еми друго си е.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот annamaria » 31 Юли 2018, 13:02

Лекарят и акушерката са ключовите фигури при едно раждане. Бях го казала и преди, ще го кажа и сега. Ако настъпят усложнения недай си боже лекарят е този, който отговаря за теб и детето. Затова е нужно да си изгради връзка между родилка и доктор, още много по-рано. Да си имате доверие и да се изпълнява това, което каже лекаря.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Mon_ton » 31 Юли 2018, 16:16

Pacienti написа:Когато става въпрос за бременност и раждане, лекарят е водещ. Трябва да му имаш пълно доверие и да изпълняваш каквото казва. От друга страна си има голямо значение в какви условия раждаш. Ами когато си в уютна атмосфера, обгрижена отвсякъде, таткото е до теб и когато настъпи момента двамата заедно да посрещнете малкото човече, еми друго си е.

така е, хубаво е ако имаш възможност да се възползваш от това да виждаш човека, който обичаш, да си спокойна, в много случаи раждането е стресиращо и после често следват и депресии.
А лекарятя е от огромно значение, затова на моите приятелки, които сега са бременни им препоръчвам да не се прехласват винаги по големи имена, които не израждат, а да търсят лекари, с които могат да стигнат до края. :wink:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот annamaria » 31 Юли 2018, 16:58

Mon_ton написа:
Pacienti написа:Когато става въпрос за бременност и раждане, лекарят е водещ. Трябва да му имаш пълно доверие и да изпълняваш каквото казва. От друга страна си има голямо значение в какви условия раждаш. Ами когато си в уютна атмосфера, обгрижена отвсякъде, таткото е до теб и когато настъпи момента двамата заедно да посрещнете малкото човече, еми друго си е.

така е, хубаво е ако имаш възможност да се възползваш от това да виждаш човека, който обичаш, да си спокойна, в много случаи раждането е стресиращо и после често следват и депресии.
А лекарятя е от огромно значение, затова на моите приятелки, които сега са бременни им препоръчвам да не се прехласват винаги по големи имена, които не израждат, а да търсят лекари, с които могат да стигнат до края. :wink:


Именно това е идеята. Да се опознаеш с лекаря предварително, отколкото в последния момент да ти кажат за еди кои си, който ги кара на конвейер.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Lisandra » 31 Юли 2018, 17:39

Pacienti написа:Когато става въпрос за бременност и раждане, лекарят е водещ. Трябва да му имаш пълно доверие и да изпълняваш каквото казва. От друга страна си има голямо значение в какви условия раждаш. Ами когато си в уютна атмосфера, обгрижена отвсякъде, таткото е до теб и когато настъпи момента двамата заедно да посрещнете малкото човече, еми друго си е.

Във филма "Хан Аспарух" ли имаше сцена, в която ръката на мъжът е в устата на жената докато ражда?
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Gorica23 » 03 Авг 2018, 14:47

Lisandra написа:
Pacienti написа:Когато става въпрос за бременност и раждане, лекарят е водещ. Трябва да му имаш пълно доверие и да изпълняваш каквото казва. От друга страна си има голямо значение в какви условия раждаш. Ами когато си в уютна атмосфера, обгрижена отвсякъде, таткото е до теб и когато настъпи момента двамата заедно да посрещнете малкото човече, еми друго си е.

Във филма "Хан Аспарух" ли имаше сцена, в която ръката на мъжът е в устата на жената докато ражда?


Ау, това съм го пропуснала! И какво става, остана ли му ръка на човека?
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Leonora » 07 Авг 2018, 17:22

Абе вие се шегувате, но раждането трябва да е споделен процес. Жената трябва да се чувства обгрижена, спокойна и да зне, че има на кой да се опре.
Лекаря и всички участници също трябва да се отнасят с нужното внимание през целия процес на бременността. Ако родилката не получи нужните грижи голяма беля може да стане.
Аватар
Leonora
 
Мнения: 714
Регистриран на: 01 Фев 2016, 13:05

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Lollipop » 08 Авг 2018, 09:24

Така е, никое раждане не е леко! Непознато е, а когато ти е второ, пък ти е познато и вече знаеш какво те очаква и пак не си въодушевен. :lol:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Gorica23 » 08 Авг 2018, 13:55

Leonora написа:Абе вие се шегувате, но раждането трябва да е споделен процес. Жената трябва да се чувства обгрижена, спокойна и да зне, че има на кой да се опре.
Лекаря и всички участници също трябва да се отнасят с нужното внимание през целия процес на бременността. Ако родилката не получи нужните грижи голяма беля може да стане.


Не се шегувам, ама това с ръката...
Lollipop, чак толкова ли е страшно раждането? Мисля, че в 21 век има достатъчно варианти, раждането да се превърне в радостно събитие.
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот tinkerbell » 10 Авг 2018, 16:19

Lollipop написа:Така е, никое раждане не е леко! Непознато е, а когато ти е второ, пък ти е познато и вече знаеш какво те очаква и пак не си въодушевен. :lol:


Е, как така, какаво по-голямо въодушевление от това да гушнеш бебето си! От нас зависи как ще преминем през самия процес. Като имаш добър лекар и екип насреща, които адекватно да те насочват, не е чак толкова страшно.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта