Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Malina » 10 Авг 2018, 16:23

Какво разбирате под радостно събитие, раждането при всички положения е страшно, защото човек не знае какво да очаква и това е нормална, защитна реакция на организма. Все едно да не ви е страх пред операция, или ако знаете, че ще ви правят нещо, от което много ще ви боли, например да не ви е страх да ядете суров боб, знаейки, че после ще се превавате от болки.
А за това колко може да е щастливо и как 21-ви век дава гаранции, и аз родих в 21 век, да!
По-добре на човек да му се каже истината, вместо да се напудрят историите, защото раждането е страшно, болезнено и неизвестно и то винаги е било и ще бъде такова. Просто знаем, че трябва да преживеем нещо, което не е приятно, в името на това, да имаме накрая дете, което всъщност да осмисли целият ни живот. Но да не се залъгваме, че е приятно, приятно е да ходиш на кино, на море, на почивка, да правиш секс, но последното носи последствията на темата ни. :mrgreen:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот tinkerbell » 10 Авг 2018, 16:37

Malina написа:Какво разбирате под радостно събитие, раждането при всички положения е страшно, защото човек не знае какво да очаква и това е нормална, защитна реакция на организма. Все едно да не ви е страх пред операция, или ако знаете, че ще ви правят нещо, от което много ще ви боли, например да не ви е страх да ядете суров боб, знаейки, че после ще се превавате от болки.
А за това колко може да е щастливо и как 21-ви век дава гаранции, и аз родих в 21 век, да!
По-добре на човек да му се каже истината, вместо да се напудрят историите, защото раждането е страшно, болезнено и неизвестно и то винаги е било и ще бъде такова. Просто знаем, че трябва да преживеем нещо, което не е приятно, в името на това, да имаме накрая дете, което всъщност да осмисли целият ни живот. Но да не се залъгваме, че е приятно, приятно е да ходиш на кино, на море, на почивка, да правиш секс, но последното носи последствията на темата ни. :mrgreen:


Съгласна съм, трябва да се казва истината. От друга страна природата ни е създала да можем да понесем този процес. Появата на нов живот е магия.
Malina, като прегърна детето си, всичко лошо не отиде ли в миналото?
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Pacienti » 10 Авг 2018, 17:41

Malina написа:Какво разбирате под радостно събитие, раждането при всички положения е страшно, защото човек не знае какво да очаква и това е нормална, защитна реакция на организма. Все едно да не ви е страх пред операция, или ако знаете, че ще ви правят нещо, от което много ще ви боли, например да не ви е страх да ядете суров боб, знаейки, че после ще се превавате от болки.
А за това колко може да е щастливо и как 21-ви век дава гаранции, и аз родих в 21 век, да!
По-добре на човек да му се каже истината, вместо да се напудрят историите, защото раждането е страшно, болезнено и неизвестно и то винаги е било и ще бъде такова. Просто знаем, че трябва да преживеем нещо, което не е приятно, в името на това, да имаме накрая дете, което всъщност да осмисли целият ни живот. Но да не се залъгваме, че е приятно, приятно е да ходиш на кино, на море, на почивка, да правиш секс, но последното носи последствията на темата ни. :mrgreen:


Може да поспорим, защото има различни измерения раждането. Като физически акт не е приятно, но в емоционален аспект няма друго подобно изживяване.
Истината е, че ако имаш добър лекар, той би трябвало да се погрижи спрямо желанията ти, да превърне раждането ти в по-малко стресиращ процес. Това става с разговори още по време на самата бременност.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Lollipop » 13 Авг 2018, 11:46

Разбира се, че целта оправдава средствата, така се получава и с бебето - накрая то е най-важното и забравяш лошото, но нали целта е да няма лошо. Все пак раждането е тежък и страшен процес, всичко е неизвестно,дори и лекарите да са ти говорили с дни нарред как протича, непознато е за самия теб. Важното е да сме подготвени по-скоро психичекси, че ще ние трудно, че трябва да сме отзивчиви на насоките на лекаря, които ще получим, защото много жени изпадат в кризи по време на раждането, което застрашава много живота на бебето.
Останалото се преживява, но не е редно в градовете, извън София, раждането да е все още стресиращо и неприятно. А да се призовават хората да ходят в София е смешно.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот annamaria » 13 Авг 2018, 12:39

Голяма дискусия се е завихрила тук. Раждането е нормален биологичен процес, както при хората така и в животинския свят. Факт е, че той може да протече с някакви рискове и усложнения, но не бива да се изхожда от тази гледна точка и да се превръща в нещо ужасно. Днес медицината е напреднала и дава възможност да се предвидят евентуалните рискове преди да е започнал родилния процес. Вярно е, че и дори да родиш нормално без проблеми, само по себе си този процес е придружен с болка и изпитания, но накрая като си гушнеш малкото човече си даваш сметка как всичко си е заслужавало. По другият въпрос- не си мислете, че раждането придружено с проблеми също не завършва добре. В днешно време добрите лекари предвиждат проблемите и затова се пристъпва към секцио. Там възстановяването също е адски трудно. В крайна сметка преди да родиш жената трябва да се настрои психически, че всичко ще бъде наред. Каквото и да стане до нея са лекарите.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Ваня Стойчева » 13 Авг 2018, 13:57

Дори и в наши дни има нещастен изход от нормални бременности, за съжаление. :-|
Важното е да сме спокойни, това е нещо, през което всяка жена минава - или почти всяка. Вярваме в хубавия край и това е, Всичко останало преминава и се забравя, но детето остава завинаги.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Monika_Spasova » 13 Авг 2018, 17:39

Искам да благодаря на всички за съветите,бяха ми много полезни. :) А вчера се сдобих с дъщеря, очаквайте ме вече по темите "бебето ми не иска да спи!":heartsfade:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Mon_ton » 13 Авг 2018, 17:49

Monika_Spasova написа:Искам да благодаря на всички за съветите,бяха ми много полезни. :) А вчера се сдобих с дъщеря, очаквайте ме вече по темите "бебето ми не иска да спи!":heartsfade:

Честито за хубавата новина! :clappingorange: :heartbeating:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот renetka » 14 Авг 2018, 12:07

Честито бебче! Да е живо и здраво и много да ви радва. Иначе как мина раждането? Къде роди и с какви мерки е бебчето. :)
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот kalinka-kuku » 14 Авг 2018, 12:51

Много хубава новина, да е живо и здравео бебето! Разкажи как премина раждането, нормално ли роди или имаше планирано секцио?
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта