Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот annamaria » 14 Авг 2018, 14:32

Честито бебче и от мен! Надявам се всичко да е протекло нормално. Всички се интересуваме от това да разкажеш повечко. Не че сега ти е до писане, сигурно не спираш да си гушкаш бебочето. С избор на екип ли роди?
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Monika_Spasova » 14 Авг 2018, 18:45

Здравейте! :) да родих с избор на екип, бях при лекаря, който следеше бременността ми от самото начало, но имах планирано секцио. Всичко протече нормално, за около час, въпреки притесненията ми всички бяха много любезни. Може би жените, които раждат нормално ще имат повече за разказване, аз съм очарована от доброто отношение на сестрите, лекарите, помагат ми с кърменето, помагат ми с раздвижването и нямам търпение утре да се приберем у дома. :razz: Благодаря на всички в НиаМед Стара Загора. :heartbeating:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот annamaria » 15 Авг 2018, 15:10

Браво радвам, се че всичко е протекло, както трябва. Определено си направила много добър избор да родиш при лекаря, който е следил бремеността и естествено с избор на екип. Това си говорехме и преди, че важни са специалистите, атмосферата, обстановката и всичко останало. А иначе страх ли те беше да родиш нормално?
По този повод едно четиво за бъдещи майки: какво казва доктор Бойко Димитров
https://svejo.net/stories/2445014-d-r-b ... se-po-goly … huvat-ot-razhdane
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Lisica » 15 Авг 2018, 16:04

То естественото раждане си е страшно, със секциото, както си седиш,м не те боли нищо и след 10 минути си мама. Няма часове напъване, няма шиене без упойка,няма после инконтиненция.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот annamaria » 16 Авг 2018, 14:22

Не е точно така. Да родиш чрез секцио далеч не е по-малко рисковано и въобще не минава за 10 минути. Възстановяването е доста по-дълъг процес и също може да доведе до усложнения и проблеми. А що се отнася до това, че можеш да получиш инконтиненция, тя може да се дължи не само на травматично раждане, но и на менопауза.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот renetka » 16 Авг 2018, 15:28

Както си седиш и си станала мама ми се струва направо фантастично. :???: Секциото не прави чудеса. Доста родилки го избират като начин на раждане, но това си е жива операция. Има лекари, които са страхотни специалисти на секциото, но недай си боже да попаднеш на някой касапин...
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот rabotnata pchela » 16 Авг 2018, 17:21

Физически раждането си е баш това - 10-20 минути и си майка. Обаче възстановителния процес е сууупер дълъг. Не разбирам жените, които го избират, иначе вярно- боли те 6-7-10 часа и минава и си шест точки. А в другия случай не можеш да се дигнеш от леглото.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот annamaria » 17 Авг 2018, 13:51

rabotnata pchela написа:Физически раждането си е баш това - 10-20 минути и си майка. Обаче възстановителния процес е сууупер дълъг. Не разбирам жените, които го избират, иначе вярно- боли те 6-7-10 часа и минава и си шест точки. А в другия случай не можеш да се дигнеш от леглото.


Точно така е. А най се дразня като ми кажат, че на втория ден вече нищо не се усещало. Чувало съм че една, даже две години на мястото на разреза нямаш никава чувствителност.Като изтръпнало ти е - добрите лекари се се стремят да направят разреза максимално тънък, но има и такива, които не влагат кой знае колко усилия и после се получават сраствания и деформирани белези. Така че някои доктори са богове на секциото, но за мен това си остава раждане по преценка на лекаря, а не защото на мен така ми е скимнало.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Pacienti » 20 Авг 2018, 16:51

rabotnata pchela написа:Физически раждането си е баш това - 10-20 минути и си майка. Обаче възстановителния процес е сууупер дълъг. Не разбирам жените, които го избират, иначе вярно- боли те 6-7-10 часа и минава и си шест точки. А в другия случай не можеш да се дигнеш от леглото.


Пчела, зависи, късметлийките са шест точки след часове мъки. Има жени, които не могат да си седнат на дупетата месец след това. Ами тези с разкъсванията, след това имат проблеми при секса. И двата начина имат своите плюсове и минуси. Според мен е най-важно лекаря, който те изражда да е читав и да е наясно със състоянието ти.

Monika_Spasova, честито и от мен! Да сте живи и здрави и много радост в семейството ти!
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Предстои ми раждане - какви съвети ще ми дадете?

Мнениеот Mon_ton » 21 Авг 2018, 09:45

Разкъсванията често зависят от положението на бебето. Като цяло, в повечето случаи възстановяваето след естественото раждане е по-бързо, дори и с шефовете, аз съм имала 10, изпитвах малко неразположение при ползване на тоалетната, само това, а то не пишкаш постоянно. Можех да тичам, след раждането. Просто секциото в момента се е превърнало в по-спокойния вариант, защото страхът е голям. :roll:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта