Личният ми лекар ме лекува за всичко, вместо да дава направления

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Личният ми лекар ме лекува за всичко, вместо да дава направления

Мнениеот CinemaFreak » 12 Юни 2018, 08:42

Имам проблем с личния ми лекар. Много е грижовен и прецизен, но не ми дава направления, а настоява да лекува всичко той. Майка ми /която е при същия човек/ има неврологични проблеми. Лекарят настоява да я лекува първо той, а след това чак да издаде направление. Това нормална практика ли е или просто съм попаднал при некоректен лекар с грешни представи за възможностите си?
CinemaFreak
 
Мнения: 86
Регистриран на: 26 Фев 2018, 10:34

Re: Личният ми лекар ме лекува за всичко, вместо да дава направления

Мнениеот Rali_hr » 12 Юни 2018, 09:39

много се дразня на тази практика на личните лекари. Вярно, че са общопрактикуващи, но и затова има специалисти! Има случаи, в които е редно да се потърси специалист, вместо личния да си мисли, че може да се справи сам! Всеки има право на по 1 направление годишно за специалист, но не 1 общо за година, а по 1 за невролог, гинеколог и т.н.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Личният ми лекар ме лекува за всичко, вместо да дава направления

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Юни 2018, 11:43

Подобен проблем имам с моя, само че той дава направления, но само ако си поискам. Иначе ей така да каже - дай да те пратя на тоя специалист за тоя проблем, не е било.
Ако си искам - може, но сам да каже, че има нужда от помощ, за да се търси решение на някой проблем не е било.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Личният ми лекар ме лекува за всичко, вместо да дава направления

Мнениеот Pipilota » 12 Юни 2018, 14:06

Моят е същия! Все едно от джоба си ги плащат тея направления, никой не дава за нищо, трябва да се моля. Вече даже не се занимавам, ходя си на частно и без друго тези, които не работят с казата са по-добри специалисти.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Личният ми лекар ме лекува за всичко, вместо да дава направления

Мнениеот Dipsy » 12 Юни 2018, 16:59

Лекар да си в този живот значи... :wink:
Аватар
Dipsy
 
Мнения: 200
Регистриран на: 16 Мар 2018, 16:35

Re: Личният ми лекар ме лекува за всичко, вместо да дава направления

Мнениеот Бонго » 15 Юни 2018, 12:58

до Пипилота - Да, мила, направленията /за консултации и изследвания/ личните лекари си ги плащат от джоба + глоба, когато ги превишат.
Средно на пациент касата отпуска по 0,8 до 1 направление годишно.
И което могат, се стремят да го лекуват. Все пак повечето със специалност "Вътрешни болести" или "Педиатрия" + специалност "Обща медицина", която специалност е със същата тежест като всяка друга, а не е пенкилер.
Бонго
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Юни 2018, 12:49

Re: Личният ми лекар ме лекува за всичко, вместо да дава направления

Мнениеот Rali_hr » 15 Юни 2018, 14:51

Да, всички казват, че си плащат, но ми е много интересно, как едни лекари имат направления да дават на пациентите си, а други вечно нямат?? Да не би при вторите винаги да има повече болни, които се нуждаят вечно от направление за специалист? Не си го обяснявам, но и няма лошо да признаеш, че не можеш да се справиш с нещо.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Личният ми лекар ме лекува за всичко, вместо да дава направления

Мнениеот qwerryyy » 19 Юни 2018, 09:11

Моят също прави така, първо ме лекува, после ходя при специалист. Само още не е почнал гинекологични проблеми да ми лекува той, но и това очаквам да стане скоро. :lol:
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Личният ми лекар ме лекува за всичко, вместо да дава направления

Мнениеот Frac » 19 Юни 2018, 17:24

Аз пък съм доволна от моя личен лекар-той също се старае да ме лекува и ако не се получават нещата ме праща на специалист. Е, доста ходене по специалисти съм си спестила, явно съм попаднала на добър доктор :) За сега успява да помага при възникнали болежки, дано няма по-сериозни.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Личният ми лекар ме лекува за всичко, вместо да дава направления

Мнениеот kalinka-kuku » 19 Юни 2018, 18:34

Аз вярвам на личния си лекар и когато прецени, че нямам нужда от специалист, не търся под вола теле. Но всеки, който има някакви съмнения е добре да настоява за направление. В крайна сметка, наистина ни се полагат! И мисля, че реално са по 1 преглед от специалиаст на година, така че всеки има право да отиде и на невролог, и на гинеколог, и на ортопед и т.н.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта