Как се предпазвате от комарите?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Как се предпазвате от комарите?

Мнениеот p.petrov » 18 Юни 2018, 16:10

Здравейте, как се справяте с досадните комари и ужасните пъпки след тях? Какво бихте ми препоръчали да използвам против тях? благодаря
Сем. Петрови❤️
Всеки залез ни носи спокойствие, всеки изгрев ни носи надежда.
Аватар
p.petrov
 
Мнения: 47
Регистриран на: 01 Май 2018, 03:40
Местоположение: Варна

Re: Как се предпазвате от комарите?

Мнениеот qwerryyy » 19 Юни 2018, 09:00

Аз използвам Аутан или Брос, само с тях успявам да се отърва от комарите, а навън паля едни спирали против комари, които също са много ефикасни.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Как се предпазвате от комарите?

Мнениеот Mon_ton » 19 Юни 2018, 14:24

qwerryyy написа:Аз използвам Аутан или Брос, само с тях успявам да се отърва от комарите, а навън паля едни спирали против комари, които също са много ефикасни.

Аз ползвам същите продукти. Пробвала съм да се мажа с масло от лавандула, но не е имало никакъв ефект.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как се предпазвате от комарите?

Мнениеот milenapetrova » 19 Юни 2018, 15:19

Аз винаги съм използвала спрей против комари и като наближи сезона на комарчетата :D си поръчвам 3-4 флакона и цяло лято нямам проблем с комарчетата! :)
Аватар
milenapetrova
 
Мнения: 44
Регистриран на: 03 Авг 2017, 21:02

Re: Как се предпазвате от комарите?

Мнениеот Dipsy » 19 Юни 2018, 15:30

И мене много ме хапят гадовете мръсни, ама и аз упорита - все да не се мажа с разни гадости против тях, когато съм на вън. обаче при наличието на толкова кърлежи и комари... четох някъде че имало някакви лепенки, които се лепят по дрехите и вършели работа.. таааа.. :wink:
Аватар
Dipsy
 
Мнения: 200
Регистриран на: 16 Мар 2018, 16:35

Re: Как се предпазвате от комарите?

Мнениеот Rali_hr » 19 Юни 2018, 15:43

Dipsy написа:И мене много ме хапят гадовете мръсни, ама и аз упорита - все да не се мажа с разни гадости против тях, когато съм на вън. обаче при наличието на толкова кърлежи и комари... четох някъде че имало някакви лепенки, които се лепят по дрехите и вършели работа.. таааа.. :wink:

Аз съм ползвала най-вече, когато децата бяха бебета, защото не слагаш нищо по самото дете, наистина са удобни: https://apteka.framar.bg/30049072/%D1%8 ... 0%B9%D1%84 Обаче всеки ден нова лепенка...
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как се предпазвате от комарите?

Мнениеот milenapetrova » 26 Юни 2018, 14:26

Преди няколко дни си поръчах аутан гел от https://aptekamedea.bg/ и нямам проблем и аутан-а върши чудеса! :grin:
Аватар
milenapetrova
 
Мнения: 44
Регистриран на: 03 Авг 2017, 21:02

Re: Как се предпазвате от комарите?

Мнениеот Тъжна Луна » 26 Юни 2018, 15:53

Все повече се убеждавам в нуждата от репелент. Комарите много ме нападат и изглежда кожата ми прави алергична реакция. Да не говорим,че има препарати, благодарение на които не те налазват и кърлежи, които също са плъзнали. Аз мразя да се мажа с разни репеленти, но пред перспективата 1-2 седмици даходя с обрив... иначе за вкъщи има много удобни решения, като онова устройство, което се слага в контактите :wink:
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Как се предпазвате от комарите?

Мнениеот Krum » 26 Юни 2018, 15:55

Използвам репеленти, комарите са ужасни, и се получват подувания и огромни рани и синини от едно ухапвание,около ухапаното почва да посинява и това не е случай само при мен, за да говоря за алергична реакция от моя страна. Затова с репеленти, използвам винаги, когато мисля да стоят по-дълго време навън.
А за къмпинги и разходки в гората, използвам и против кърлежи.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Как се предпазвате от комарите?

Мнениеот Krum » 26 Юни 2018, 15:56

milenapetrova написа:Преди няколко дни си поръчах аутан гел от https://aptekamedea.bg/ и нямам проблем и аутан-а върши чудеса! :grin:

Със исгурност само в рекламираната от вас аптека Медеа има аутан гел, не ставай смешна с тъпите си реклами на измислени аптеки.
Кажи на шефовете си че не това е начина да станат добра вегира
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта