Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Jully » 21 Юни 2018, 15:26

Буба Мара Ти веднага ли се насочи към инвитро клиника или преди това посети стандартен гинеколог, който откри проблема, който сте имали, ако е имало такъв?
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Pacienti » 25 Юни 2018, 14:57

ivi89, не се шашкай, но след година опити без резултат вече трябва да се консултирате. Какво казва твоят гинеколог?
Elica, не мисля, че жената тръгва първа, напротив, първо се пуска спермограма за да се изключи мъжкия фактор.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот valensiq » 25 Юни 2018, 15:27

Pacienti написа:ivi89, не се шашкай, но след година опити без резултат вече трябва да се консултирате. Какво казва твоят гинеколог?
Elica, не мисля, че жената тръгва първа, напротив, първо се пуска спермограма за да се изключи мъжкия фактор.

Аз съм останала с впечатление, че е точно обратно, най-малкото гинекологично се минава преглед, да се види дали всичко е наред и след това двамата вече трябва да си проведат разговора с лекаря.
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Pacienti » 25 Юни 2018, 15:52

valensiq, тя е на 29 и предполагам, че си ходи на гинекологични прегледи. От приятелско семейство знам, че първо се прави спермограма, за да се отхвърли мъжкият фактор като причина. След това се започва с женските изследвания, като хормони, проходимост на тръби, овулация, яйчников резерв и т.н.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Jully » 25 Юни 2018, 16:00

Не се притеснявай, потърсете си лекарска помощ и той ще ви обясни как точно да процедирате точно във вашия случай и според това каква ви е пециентстката история, какви заболявания имате, ако имате такива. Но стресът не е нещо, което помага.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот rabotnata pchela » 25 Юни 2018, 19:15

При мен пък стана инцидентно, но съм сигурна, че ако сега опитвам - няма да успея да забременея толкова лесно. Изобщо не се притеснявай излишно!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Pacienti » 26 Юни 2018, 10:40

Пчела, извинявай за въпроса, но на колко години си? За съжаление при жените възрастта е от голямо значение, докато мъжете...
Въпреки, че имам позната, която роди на 48 г.
Стреса за нищо не помага, но и не трябва да се неглижират нещата. Защото се губи ценно време, а година опити не е малко.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот annamaria » 26 Юни 2018, 15:00

Предполагам, че и да отиде на гинеколог, веднага ще ги насочи към това, че трябва да си направят необходимите изследвания, при условие че нещата с бебеправенето не се получават. Логично е да се ориентираш към някой ин витро център.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Буба Мара » 26 Юни 2018, 15:17

Jully написа:Буба Мара Ти веднага ли се насочи към инвитро клиника или преди това посети стандартен гинеколог, който откри проблема, който сте имали, ако е имало такъв?

Оф, не разбирам какво толкова странно и чудно има да идеш на място където първият, който ще те прегледа е ГИНЕКОЛОГ. Никой няма да седне и да ти говори веднага айде инвитро и тн. Там гинеколозите са също стандартни, само дето се предполага, че са специализирани именно в случаи на проблемно забременяване. При нас случаят беше такъв, че партньорът ми 2-3 години преди да се съберем нещо ей тъй за спорта (без да има приятелка) го накарало да си пусне спермограма, която се оказала с лоши показатели. Ние предполагахме, че има някакъв проблем така или иначе предварително, но не сме хукнали веднага към клиника и нито сме си го поставяли като някакви фикс идея. Не оспорвам факта, че има добри специалисти и извън центровете, но лично за мен изборът беше всичко да е на едно място и на едно място да ни бъде проследена историята вместо да сменям различни лекари докато накрая пак я докараме до център.
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Krum » 26 Юни 2018, 15:51

Отиваш в някой център и нещата се оправят, много си млада, да се притесняваш. там ще ти обяснят всичко, на нас ни се наложи да минем по тоя път, но понеже жена ми беше доста възрастна за раждане, започнаха изследвания от нея и се оказа хормонални проблеми, които за година успяхме да оправим и даже по време на лечението случайно забременя.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта