Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот renetka » 16 Авг 2018, 15:32

Колко горе-долу опита са необходими, за да стане бебе при процедурата ин-витро? Питам за едни познати, които сега тръгват по този път, иска ми се да ги окуража малко.
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот annamaria » 17 Авг 2018, 14:22

Всичко е строго индивидуално. При някои става от първия път, при други продължава с години. От голямо значение е ембриологът. Случиш ли на такъв нещата много бързо много да се случат.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот ivi89 » 17 Авг 2018, 15:56

Ваня Стойчева написа:А според вас кога човек трябва да се отакаже от опитите и да пробва вариантите за осиновяване?


Според мен не трябва да има отказване! В един момент трябва да се получат нещата. Просто е важно да се доверяваме на правилните лекари, които си разбират от работата.

Момичета, да ви споделя ние с моя човек бяхме на моренце и се чувствам много презаредена и с нови сили.. Та мисля, че вече сме готови да пристъпим към момента с изследванията съвсем скоро! Само още се двоумя къде и при кого. Много държа на личното отношение и да ми обърнат внимание като хората!
ivi89
 
Мнения: 32
Регистриран на: 19 Юни 2018, 15:06

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот renetka » 17 Авг 2018, 16:38

ivi89 написа:
Ваня Стойчева написа:А според вас кога човек трябва да се отакаже от опитите и да пробва вариантите за осиновяване?


Според мен не трябва да има отказване! В един момент трябва да се получат нещата. Просто е важно да се доверяваме на правилните лекари, които си разбират от работата.

Момичета, да ви споделя ние с моя човек бяхме на моренце и се чувствам много презаредена и с нови сили.. Та мисля, че вече сме готови да пристъпим към момента с изследванията съвсем скоро! Само още се двоумя къде и при кого. Много държа на личното отношение и да ми обърнат внимание като хората!


Вие на ин витро ли ще се подлагате? Имате ли вече някакви идеи за лекари, клиники, и т. н .
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Локумът » 20 Авг 2018, 11:54

Имай предвид, че ще се сдобиете с час най-рано за декември, че ако не и за началото на другата година, така че почвай клиниките подред и където има най-ранен час, там отивайте. По тея места толкова трудно се взема час, ще се обадиш днес и ако си мислиш, че ще те приемат след месец, няма как да стане.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот annamaria » 20 Авг 2018, 14:17

По принцип е така. Тръгнеш ли по пътя на ин витрото не става от днес за утре. Чака се доста време за час. Хайде да не е доста, но поне месец.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Pacienti » 20 Авг 2018, 15:48

ivi89 написа:
Ваня Стойчева написа:А според вас кога човек трябва да се отакаже от опитите и да пробва вариантите за осиновяване?


Според мен не трябва да има отказване! В един момент трябва да се получат нещата. Просто е важно да се доверяваме на правилните лекари, които си разбират от работата.

Момичета, да ви споделя ние с моя човек бяхме на моренце и се чувствам много презаредена и с нови сили.. Та мисля, че вече сме готови да пристъпим към момента с изследванията съвсем скоро! Само още се двоумя къде и при кого. Много държа на личното отношение и да ми обърнат внимание като хората!


Локумът е прав, записвай веднага час, щом и твоя човек вече не се дърпа. Направете изследвания, още е рано да мислите за ин витро.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот rabotnata pchela » 20 Авг 2018, 16:09

Една мама в градска група се оплаква, че й дават час за януари за преглед при специалист, така че не мисля, че в момента ти трябват прехвалени места, а каквото и да е място, за да ви насочат какъв ви е проблемът. И тук не става въпрос за ин витро, а изобщо за клиники, където се занимават с проблемно забременяване, не е задължително това да ви е необходимо на вас.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот annamaria » 21 Авг 2018, 14:39

Да, по принцип на първо време могат да се направят стандартните гинекологични прегледи за жената и една спермограма за мъжа. Като се види какъв е проблемът, тогава вече ще се вреждате за час.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот skyfly » 21 Авг 2018, 16:10

Потърси си клиника, в която могат да те приемат по-скоро и направете необходимите изследвания. Да не говорим, че при добър гинеколог, също може да отидете и да говорите с него, да ви пусне нужните изследвания, които са базови и за начало, това ще съкрати процеса, понякога се касае за нещо дребно, което може да се отстрани от един обикновен гинеколог, който няма огромен опит в проблемното забременяване и не прави инвитро.
Отиди на преглед най-напред с мъжа си при твоя лекар и говори, нека ви пусне изследвания, той също има нужните знания, а подробностите винаги може да уточните при последващи посещение на специализирана клиника.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта