Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот tinkerbell » 21 Авг 2018, 16:20

Моят съвет е да запишете час при специалист, който се занимава с репродуктивни проблеми. Изследванията също имат давност и по-добре още в началото да го види професионалист, после да не се наложи да ги правите пак. При всички положения се започва със спермограма за да се отхвърли мъжкия фактор.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Rali_hr » 22 Авг 2018, 09:11

Момичета, моя приятелка ми сподели, че в Майчин дом има отделение по стерилитет, доста от лекарите които са инвитроспециалисти работят там. Имало и свободен прием! :) Може да се възползваш на първо време, да не бързаш с инвитро процедурите и да се консултираш все пак със специалисти по проблемно забременяване.
Аз определено не бих чакала 5-6 месеца за час в някоя прехвалена клиника, като за това време мога да си дам яснота по някои въпроси, но всеки си решава.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот annamaria » 22 Авг 2018, 15:42

Хипотетично проблемът при забременяване не е задължително да те отведе до ин витро клиника. Но за това е необходимо да се направят нужните изследвания и да се види къде е проблемът. Ако проблемът е сериозен, то тогава час за консултация за ин витро не ви мърда.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот kauda » 22 Авг 2018, 16:28

Всички през цялото време тук обясняват как момичето трябва да отиде в специализирана клиника и как един гинеколог, на който тя има доверие, не може да й помогне, което е напълно невярно, защото той може да насрочи всички необходими изследвания, дори и да проведе лечение. Така правят и по малките градове, така правят и в чужбина, никой не се хвърля веднага по клиниките, но не вярвам, някой вече да се навие, след като изчете всички препоръки как е много, много, много важно да отиде точно в клиника, за да може само и единствено там да се възползва от направата на изследвания. Досега аз лично щях да съм отишла при личния си гинеколог, да съм обсъдила проблема и да си бях пуснала нужните хормони и спермограмата, дето се правят почти във всяка лаборатория изследванията. Но не, нека чака 5-6-10 месеца, а за това време, може да е било нещо малко и да са в очакване на бебето.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Lisandra » 22 Авг 2018, 16:59

kauda, не съм останала с впечатление, че някой и казва да не ходи при гинеколога, на който вярва, даже не знам да е споменавала такъв. При положение, че вече над година имат неуспешни опити за бебеправене, няма какво да се залъгва, определено има някакъв проблем. Дали е незначителен ще кажат специалистите в областта, според мен това я съветваме всички. Между другото и те са много добри гинеколози, но имат и други специалности. Моите роднини са в Свети Лазар, където лекаря е гинеколог-ендокринолог.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот kauda » 22 Авг 2018, 17:40

Lisandra, няколко момичета са я посъветвали да отиде при своя гинеколог, за първичен преглед, но повечето са отрекли идеята. :wink:
Именно, че всички са гинеколози, някои специализирали в различни неща, вярно е, че по клиниките има далеч по-добри условия, но никой няма да тръгне да прави инвитро в кабинета си, където преглежда. Просто мнението ми е, че не е нужно да се отлага и да се чакат месеци, след като могат да се напрвят поне някои базови изследвания - като хормони.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот annamaria » 23 Авг 2018, 16:14

Ако до една година бебето не е станало, значи определено говорим за репродуктивен проблем. Тогава гинекологът най-много да ти назначи някои основни изследвания, но другото се прави в специализирана клиника.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Авг 2018, 16:18

kauda написа:Lisandra, няколко момичета са я посъветвали да отиде при своя гинеколог, за първичен преглед, но повечето са отрекли идеята. :wink:
Именно, че всички са гинеколози, някои специализирали в различни неща, вярно е, че по клиниките има далеч по-добри условия, но никой няма да тръгне да прави инвитро в кабинета си, където преглежда. Просто мнението ми е, че не е нужно да се отлага и да се чакат месеци, след като могат да се напрвят поне някои базови изследвания - като хормони.

Кауда, съгласна съм с теб и отначало написах намомичето, че е по-добре да отиде при гинеколога си! Дории да има проблем, то едни базови изследвания, които 1000000000000% ще бъдат направени и в другата клиника изобщо не пречат, ама никак даже, а напротив! Обаче нали е друго да ходим по клиниките. Нека чакат 4-5-6- месеца за час, изборът си го прави всеки, аз също бих отишла поне за базови хормонални изследвания, което никак не е малко, защото в повечето случаи проблемите са хашимото, инсулинова резистентност.... неща които се решават даже при ендокринолог, ама.... защото в крайна сметка колкото и да имат проблеми хората със забременяване, не всеки случай касае за процедури при специалисти по проблемно забременяванае. Всеки си решава, разбира се :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Pacienti » 23 Авг 2018, 16:33

Защо противопоставяте нещата? Нека отиде на гинеколог, но за всеки случай да запише час и при репродуктивен специалист. Нищо не губи от това, напротив само ще спечели време, ако се окаже, че ин витро е решението.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Lisandra » 27 Авг 2018, 18:04

kauda написа:Lisandra, няколко момичета са я посъветвали да отиде при своя гинеколог, за първичен преглед, но повечето са отрекли идеята. :wink:
Именно, че всички са гинеколози, някои специализирали в различни неща, вярно е, че по клиниките има далеч по-добри условия, но никой няма да тръгне да прави инвитро в кабинета си, където преглежда. Просто мнението ми е, че не е нужно да се отлага и да се чакат месеци, след като могат да се напрвят поне някои базови изследвания - като хормони.


Ама защо веднага я пращате на ин витро процедура. Казвам, че е по-добре да се обърнат към специалист защото всички изследвания имат давност. Не знам точно колко, но мисля, че е два три месеца. Демек ако сега ги направят след примерно три месеца няма да са валидни. Ако са с мъжки фактор и една инсеминация може да помогне, но всички тези процедури се правят в специализирани болници.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта