Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Pipilota » 28 Авг 2018, 09:45

Pacienti написа:Защо противопоставяте нещата? Нека отиде на гинеколог, но за всеки случай да запише час и при репродуктивен специалист. Нищо не губи от това, напротив само ще спечели време, ако се окаже, че ин витро е решението.

To точно това е най-правилното, което съветват и всички, но явно не може да се разебрете!
Добре е да се стартира от някъде и да се направят базови изследвания, които не са трудни, като да се пуснат хормони, да се направи спермограма, може да се нещо, което се нуждае от малка стимулация, да речем, не прпоизвежда достатъчно естроген жената, или пък проблем с щитовидната. Това са неща, които ги лекуват ендокринолози. Не е нужно да се чака месеци, като могат за това време да се отметнат някои от нещата.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот annamaria » 28 Авг 2018, 14:30

Когато се регистира, че има проблем тогава вече се обръщаме към специалиста. Вярно е, че при провеждането на изследвания може да се наложи само лека стимулация и да не се стига до ин витро, но това се разбира само след като са направени нужните изследвания. Все в някой е проблема щом като се пробва вече от години, но не стават нещата.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Lollipop » 28 Авг 2018, 16:07

На мен лично при втората бременност, родих на 36 години, имах проблеми точно с тестостерон и естроген, пробвахме около 6-7 месеца да си направим бебече, без успех. Ходих си при моята гинеколожка, тя ме изпрати на ендокринолог, установихме проблема. Говорихме, изследвахме, след което пих някакви лекарства и година по-късно бях бременна (вече не помня какви защото от тогава минаха 4 години). Така че подкрепям да не бързаме веднага с чакането с месеци за час, а да действаме, дори и на по-"ниско" ниво.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот tinkerbell » 28 Авг 2018, 16:50

От самото начало казвам, че мъжът и трябва да си направи спермограма. От там се започва, защото изследванията при жените са много по-сложни. Нищо не и пречи и тя да направи базисни изследвания, като микробиология примерно. Хормоните също може да види, дали са в норма.
Опити за бебе правят повече от година и при такава ситуация препоръките са да се обръщаме към репродуктивни специалисти.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Doktoricata » 29 Авг 2018, 17:14

Pipilota написа:
Pacienti написа:Защо противопоставяте нещата? Нека отиде на гинеколог, но за всеки случай да запише час и при репродуктивен специалист. Нищо не губи от това, напротив само ще спечели време, ако се окаже, че ин витро е решението.

To точно това е най-правилното, което съветват и всички, но явно не може да се разебрете!
Добре е да се стартира от някъде и да се направят базови изследвания, които не са трудни, като да се пуснат хормони, да се направи спермограма, може да се нещо, което се нуждае от малка стимулация, да речем, не прпоизвежда достатъчно естроген жената, или пък проблем с щитовидната. Това са неща, които ги лекуват ендокринолози. Не е нужно да се чака месеци, като могат за това време да се отметнат някои от нещата.


Според мен момичето е добре информирано, интересува се и не се оставя на течението. Има много двойки, които не се замислят, че може да има проблеми и така си карат с години. Имам приятелка, която роди чак на 41 г. след като се раздели с първия си мъж. С втория забременя от раз, та има и несъвместими двойки.
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Gold » 30 Авг 2018, 13:54

При несъвместимите двойки донорството на яйцеклетка или сперматозоид не се ли явява вариант да си имат дете? Но явно на твоята приятелка не и провървяло с първия мъж, та при втория нещата са случили доста бързо и отговорно. :smile:
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Lisandra » 30 Авг 2018, 17:37

Doktoricata написа:
Pipilota написа:
Pacienti написа:Защо противопоставяте нещата? Нека отиде на гинеколог, но за всеки случай да запише час и при репродуктивен специалист. Нищо не губи от това, напротив само ще спечели време, ако се окаже, че ин витро е решението.

To точно това е най-правилното, което съветват и всички, но явно не може да се разебрете!
Добре е да се стартира от някъде и да се направят базови изследвания, които не са трудни, като да се пуснат хормони, да се направи спермограма, може да се нещо, което се нуждае от малка стимулация, да речем, не прпоизвежда достатъчно естроген жената, или пък проблем с щитовидната. Това са неща, които ги лекуват ендокринолози. Не е нужно да се чака месеци, като могат за това време да се отметнат някои от нещата.


Според мен момичето е добре информирано, интересува се и не се оставя на течението. Има много двойки, които не се замислят, че може да има проблеми и така си карат с години. Имам приятелка, която роди чак на 41 г. след като се раздели с първия си мъж. С втория забременя от раз, та има и несъвместими двойки.

Явно проблема е бил при мъжа щом с втория е забременяла веднага.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот annamaria » 31 Авг 2018, 14:00

Gold написа:При несъвместимите двойки донорството на яйцеклетка или сперматозоид не се ли явява вариант да си имат дете? Но явно на твоята приятелка не и провървяло с първия мъж, та при втория нещата са случили доста бързо и отговорно. :smile:


Според мен се явява такъв вариант. Все пак, ако са несъвместими, това не означава, че няма да са съвместими с друг сперматозоид или яйцеклетка. За мен донорството може да разреши точно такива проблеми.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Lisandra » 31 Авг 2018, 15:17

annamaria написа:
Gold написа:При несъвместимите двойки донорството на яйцеклетка или сперматозоид не се ли явява вариант да си имат дете? Но явно на твоята приятелка не и провървяло с първия мъж, та при втория нещата са случили доста бързо и отговорно. :smile:


Според мен се явява такъв вариант. Все пак, ако са несъвместими, това не означава, че няма да са съвместими с друг сперматозоид или яйцеклетка. За мен донорството може да разреши точно такива проблеми.


Само да допълня, че има много двойки с неизяснен стерилитет. Т.е. от медицинска гледна точка уж всичко им е наред, а не се получава бебе.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот rabotnata pchela » 01 Сеп 2018, 08:17

Наистина някй път хората са несъвместими, което е много странно! Уж и двамата "работят", пък не им се получава. Обаче най ме е яд на двойките, които са с остаряло мислене, и смятат, че щом не става - не става, но не търсят решение, а наистина невинаги се касае за много сложен казус! Една щитовидна жлеза при жената може да обърка така нещата, че да не могат да забременят с години и да се откажат от опитите и да се надяват на Божие чудо. :-|
Наистина хора, ходете на лекар, а ако сте по-възрастни, дори според мен не трябва да се почват опитите, а на първо място да се посети лекар, за да се види за аномалии, за да се провери микробиология и тогава да се правят опитите, за да може да се види, че жената е окей и предлага добра флора, ако им анужда от лечение, да е преди бременността.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта