Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Pipilota » 01 Сеп 2018, 11:30

Иви, какво се случва с вас?
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот annamaria » 03 Сеп 2018, 14:23

Иви нещо изчезна, какво ли стана дали са започнали с някакви изследвания? При нея по-трудното премина- поне успя да си поговори с мъжа си и да се изчисти това напрежение.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Doktoricata » 03 Сеп 2018, 16:52

rabotnata pchela написа:Наистина някй път хората са несъвместими, което е много странно! Уж и двамата "работят", пък не им се получава. Обаче най ме е яд на двойките, които са с остаряло мислене, и смятат, че щом не става - не става, но не търсят решение, а наистина невинаги се касае за много сложен казус! Една щитовидна жлеза при жената може да обърка така нещата, че да не могат да забременят с години и да се откажат от опитите и да се надяват на Божие чудо. :-|
Наистина хора, ходете на лекар, а ако сте по-възрастни, дори според мен не трябва да се почват опитите, а на първо място да се посети лекар, за да се види за аномалии, за да се провери микробиология и тогава да се правят опитите, за да може да се види, че жената е окей и предлага добра флора, ако им анужда от лечение, да е преди бременността.


Нали затова и пишем, информацията да стигне до повече хора, да знаят, че вече има различни варианти. Но какъвто и да е проблема, без посещение в лекарския кабинет, нещата не се оправят.

Иви, май още си почива. Те са още млади, надявам се нещата да се оправят при тях.
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Сеп 2018, 18:57

Някой път стават и чудеса. :mrgreen:
Днес ако знаете, какво тъпо ми стана! В магазина, видях една от продавачките, младо усмихнато момиче, видимо с коремче.
И й честитих с усмивка, и тя ми каза, че е загубила бебето, но не може да свали корема. Идеше ми да се гръмна, вече никога наникой нищо не честитя, дори и да роди пред мене. :-| :-| :-|
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Yarost » 04 Сеп 2018, 15:10

Това е ужасна история. Но дано час по-скоро се сдобие с рожба. Много е деликатна тази тема. Ние имаме две двоки съседи, които са семейства от близо 4-5 години. Едното семейство успя да се сдобие с детенце чрез ин витро но другото семейство е пример за това как могат да се нарушат семейните отношения, когато има подобен проблем. И двамата са се затворили сбебе си и никой си няма представа дали въобще правят опити. Опитвали са се да повдигат този въпрос, но те отбягват темата.
p.s. ако не се лъжа доктор Лачев работеше по проблема на първото семейство и на първата година се сдобиха с успех.
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот rabotnata pchela » 04 Сеп 2018, 18:14

Да, темата е деликатна, стана ми много тъпо и искрено й пожелавам успешна бременност и бебенце в скоро време!
А по въпорса с засъседите ти, мое хората да са правили опити, не е лесно да се говори за това, дори. Може да са от хората, при които наистина няма шанс.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот annamaria » 05 Сеп 2018, 14:24

Много семейства се разпадат точно поради факта, че не успяват да поговорят и разрешат проблема, когато бебето се бави. Аз пък съм свидетел точно на такова нещо. Но може би в един момент се намесват и други фактори. Но когато искат да са заедно и да имат дете трябва да опитат всички възможни начини.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Lisandra » 05 Сеп 2018, 17:26

rabotnata pchela написа:Някой път стават и чудеса. :mrgreen:
Днес ако знаете, какво тъпо ми стана! В магазина, видях една от продавачките, младо усмихнато момиче, видимо с коремче.
И й честитих с усмивка, и тя ми каза, че е загубила бебето, но не може да свали корема. Идеше ми да се гръмна, вече никога наникой нищо не честитя, дори и да роди пред мене. :-| :-| :-|


Ау, много гадно. Представям си колко пъти на ден трябва да обяснява... Милото момиче дано се съвземе по-бързо и да си имат прекрасно бебе.

При двойки с репродуктивни проблеми според мен си трябва и психологическа подкрепа. Стреса е огромен.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Pipilota » 05 Сеп 2018, 18:36

annamaria написа:Много семейства се разпадат точно поради факта, че не успяват да поговорят и разрешат проблема, когато бебето се бави. Аз пък съм свидетел точно на такова нещо. Но може би в един момент се намесват и други фактори. Но когато искат да са заедно и да имат дете трябва да опитат всички възможни начини.

Понякога хората са по-консервативни и се предават, за съжаление, съдби и истории много. Все пак дано всички да успяват да събират куража в себе си да се преборят за бебе.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот annamaria » 07 Сеп 2018, 15:02

Днес нешата са толкова напреднали, че едва ли можем да говорим за консервативност в системата. Консервативността си остава в самите хора. Желанието да имаш дете е обща семейна кауза. Само несходство в характерите следва да промени и дори да развали тези стремежи. Стане ли дума за ин витро двойката трябва да е заедно и да се подкрепят.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта