Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот annamaria » 17 Сеп 2018, 14:22

rali06 написа:Може би вече да са започнали с опитите. Тя докато влизаше и излизаше тук, загуби доста време. Можеше да започнат поне с една спермограма.


Тя не спомена ли, че ще правят спермограма? Или че вече са я направили?
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Tinki » 17 Сеп 2018, 14:54

Искам да попитам при установен мъжки фактор, колко горе-долу може да продължи лечението при мъжа, за да се получат нещата?
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Буба Мара » 18 Сеп 2018, 13:49

Tinki написа:Искам да попитам при установен мъжки фактор, колко горе-долу може да продължи лечението при мъжа, за да се получат нещата?

Не го приемай за подигравка.. ама ти "за една прЕЯтелка" ли питаш? Интересно с женския фактор как стоят нещата :) Поставих така въпроса, тъй като при установен мъжки фактор, този който го е установил, би следвало този въпрос да се отнася към него, не във форум. Тъй като съм половин специалист по темата - много зависи какъв точно е този фактор, тъй като той се "изчислява" по няколко показателя, може да имаш наличен един, може и всичките няколко.
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот annamaria » 18 Сеп 2018, 15:17

При установен мъжки фактор май нещата могат по-бързо да приключат. Имам предвид, че при мъжете ''побутването'' така да се каже става по-бързичко. Не знам нека все пак се изкаже някой мъж от форума.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Doktoricata » 18 Сеп 2018, 16:18

Буба Мара е права. При мъжете може в бройката или в скоростта да е проблема, също май и формата има значение. Плюс това има различни нива на проблемите. Изчислява се в проценти. Има случаи когато нищо не може да помогне.
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Gorica23 » 15 Окт 2018, 16:21

Ето ме и мен отново и за съжаление не с добри новини. Приятелят ми си направи спермограма и резултатите не са никак добри. В последно време се превърнах в психолог, много тежко го понася. Постоянно е намръщен, недоволен, направо не знам какво да правя.
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот annamaria » 15 Окт 2018, 17:37

Gorica23 написа:Ето ме и мен отново и за съжаление не с добри новини. Приятелят ми си направи спермограма и резултатите не са никак добри. В последно време се превърнах в психолог, много тежко го понася. Постоянно е намръщен, недоволен, направо не знам какво да правя.


Ами наистина новината не е добра. Това доста може да му срине самочувствието. Опитай се да го подкрепиш и да му обясниш, че проблемът му има разрешение.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот rabotnata pchela » 15 Окт 2018, 19:01

Gorica23 написа:Ето ме и мен отново и за съжаление не с добри новини. Приятелят ми си направи спермограма и резултатите не са никак добри. В последно време се превърнах в психолог, много тежко го понася. Постоянно е намръщен, недоволен, направо не знам какво да правя.

Уф, много кофти, но дано да има решение! Наистина подкрепата е много важна, говори с него, все пак не е нещо, което не се случва, а имедицината е напреднала толкова много. Кога имате разговор в клиниката, лекарите сигурно ще му дадат надежда, че ще се справи, а и е млад човек. При теб правени ли са изследвания, ти как си?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Pacienti » 16 Окт 2018, 16:53

Gorica23 написа:Ето ме и мен отново и за съжаление не с добри новини. Приятелят ми си направи спермограма и резултатите не са никак добри. В последно време се превърнах в психолог, много тежко го понася. Постоянно е намръщен, недоволен, направо не знам какво да правя.

Неприятно, трябва да мине първият шок от новината. После колкото се може без емоции на трезва глава да се вземат решенията. Пчелата е права, в момента трябва да си му опора.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Dalia » 16 Окт 2018, 17:45

Gorica23 написа:Ето ме и мен отново и за съжаление не с добри новини. Приятелят ми си направи спермограма и резултатите не са никак добри. В последно време се превърнах в психолог, много тежко го понася. Постоянно е намръщен, недоволен, направо не знам какво да правя.

Освен да го успокоите и да му давате кураж, май друго не остана. Сега аз да ви успокоя имам две приятелки, при които проблемът със забременяването беше при мъжа и двете вече имат живи и здрави бебета. При едната проблемът беше, че сперматозоидитена мъжа ѝ са много бавни и не могат да си вършат работата, а при другата пък в следстве на заболяване на мъжа ѝ имаше само един годен сперматозоид на 1000, поне тя така ми обясни, сега не се хващайте за цифрата. Но с ин-витро процедура се получиха нещата. Вярвайте и не губете кураж, че и на вашата улица ще изгрее слънцето. Според мен, че проблемът е в мъжа е по-малкото зло, колкото и сега да ви се вижда трудно всичко. От сърце ви желая той да се успокои и да погледне по-трезво на нещата и скоро да се похвалите с добри новини! :heartbeating:
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron