Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Pacienti » 22 Окт 2018, 17:19

За всеки мъж е удар по достойнството му, като чуе че има проблем със спермата. Предполагам, че се чувстват непълноценни.
Какъв ще е начина на лечение, ин витро или инсеминация, само специалист по репродуктивни проблеми може да го каже.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Malina » 22 Окт 2018, 17:29

каквото такова, да не забравяме колко е напреднала медицината! :) Аз съм сигурна, че скоро Gorica ще се похвали с положително развитие на тяхната ситуация!
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот annamaria » 23 Окт 2018, 17:05

Чакайте малко сега- инсеминация се прилага, когато има мъжки фактор нали така- не съм се объркала.? А при Goriza e мъжки фактор, нали така?
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Lisandra » 23 Окт 2018, 17:24

Ако питате мен това е по-добрия вариант. Когато проблема е при жената, естествено зависи какъв, но е много по-трудно лечението. Минава се през какви ли не изследвания и процедури. За да напаснат нещата, репродуктивните лекари са направо магьосници.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Pacienti » 02 Ное 2018, 17:40

Malina написа:каквото такова, да не забравяме колко е напреднала медицината! :) Аз съм сигурна, че скоро Gorica ще се похвали с положително развитие на тяхната ситуация!

А, дано се похвали, защото съвсем изчезна момичето!
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот annamaria » 05 Ное 2018, 15:33

То, ако става въпрос за изчезване и ivi изчезна. Какво стана с това момиче не е ясно. Само последно сподели, че е успяла да говори с приятеля си за това да си направят необходимите изследвания, за да започнат евентуално ин витро.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот tinkerbell » 06 Ное 2018, 18:25

Lisandra написа:Ако питате мен това е по-добрия вариант. Когато проблема е при жената, естествено зависи какъв, но е много по-трудно лечението. Минава се през какви ли не изследвания и процедури. За да напаснат нещата, репродуктивните лекари са направо магьосници.


В такава ситуация няма по-добър вариант. Мъжете по-трудно се справят в психологически план. Направо се скапват като им кажат, че са стерилни.
Иви дано да действа по въпроса, изглежда ми оправно момиче.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Pacienti » 07 Ное 2018, 16:19

А какви са методите на лечение при мъжки стерилитет. При тях хормоните не вършат работа. Как ще увеличат бройката примерно?
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот annamaria » 08 Ное 2018, 13:14

За бройка не знам дали се увеличава, но по-скоро може да се подобри качеството на сперматозоидите.Назначават се различин терапии, но това е въпрос, който трябва да се отнесе към репродуктивни специалисти.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот tinkerbell » 08 Ное 2018, 18:11

Има разлини терапии и техники, които се прилагат при мъжете. Естествено зависи, до каква степен в спермограмата има отклонения. Освен количеството е важна морфологията, и подвижността на сперматозоидите. Не случайно преди спермограма трябва да си се въздържал от 3 до 5 дни.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта