Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Lisandra » 26 Юни 2018, 15:59

Подкрепям Буба Мара, най - добре да се консултират със специалист. Моя приятелка от две години се бори за дете, като близо година изгубиха преди да отидат при репродуктивен специалист. То са изследвания, стимулации, но при тях са много проблеми накуп.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Pipilota » 27 Юни 2018, 09:12

МНого често проблемите са само в нашите глави, отидете на лекар да ви успкои, а ако има нещо, да ви помогне да се справите, медицината е много напреднала и сега да имаш проблем със забременяването не е задължитлено да означава, че ще сте бездетни завинаги. Консултирайте се със специалист и вижте какви стъпки ще ви препоръча.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот annamaria » 27 Юни 2018, 12:33

Със сигурност ин витрото не е лек път, по който трябва да се мине, но пък от друга страна като се намери добър специалист и добра клиника нещата се получават. Важното е да се попадне на добър ембриолог и да се работи с качествена апаратура.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Kaya » 27 Юни 2018, 15:55

Няма нищо страшно! :) на първо време трябва да се успокоите и да не си мислите, че сте сбъркани, може да е нещо съвсем безобидно, а ин витро е много крайно решение, което се взема, след като всички останали опити са безуспешни. Не се притеснявайте един преглед не е толкова сатрашен.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Doktoricata » 27 Юни 2018, 15:59

ivi89 написа:Благодаря ви сърдечно за информацията! Да, от година правим опити...

Локум, страхотно е, че имате близнаци!

Буба Мара, не знам как би реагирал приятеля ми при евентуално изследване на семенната течност.

От написаното - да разбирам, че според вас първо аз трябва да посетя специалист и да ми се направят хормонални изследвания. Извинявайте за невежеството, но тези изследвания поемат ли се от здравната каса? При ендокринолог ли трябва да се отиде?


Момиче, няма какво да се чудиш, ами го пращай твоя да си направи спермограма. Така или иначе, тя е задължителна когато има проблем със зачеването.
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот ivi89 » 28 Юни 2018, 13:27

Благодаря за съветите!

Гледам да не се шашкам, но вчера много се подтиснах като ми дойде. Аз си усещах, ама все се надявах.

На гинеколог последно бях декември миналата година. Имаше съмнение за киста, но после я отхвърлиха и уж всичко ми е наред.

Тази проверка на семенната течност, гинеколог ли я назначава?
ivi89
 
Мнения: 32
Регистриран на: 19 Юни 2018, 15:06

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Rali_hr » 28 Юни 2018, 14:57

ivi89 написа:Благодаря за съветите!

Гледам да не се шашкам, но вчера много се подтиснах като ми дойде. Аз си усещах, ама все се надявах.

На гинеколог последно бях декември миналата година. Имаше съмнение за киста, но после я отхвърлиха и уж всичко ми е наред.

Тази проверка на семенната течност, гинеколог ли я назначава?

Тц, отивайте в център за проблемно забременяване и говорете на място, те мисля, че си правят и изследванията. От кой град си?
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Pacienti » 28 Юни 2018, 18:00

Иви, за спермограма не ти трябва направление. Само си изберете лаборатория с читава апаратура и компетентни специалисти.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот kalinka-kuku » 28 Юни 2018, 18:27

В големите градове има различни специалисти, които работят главно с проблемно забременяване, отивате в такъв център и вече слушате. Но нищо от това не се поема от касата, да знаеш, за всичко трябва да си платите
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот annamaria » 29 Юни 2018, 14:16

Е, то при всички случаи ще се наложи и тя да си направи една цветна снимка на тръбите, нищо че ще трябва да се започне със спермограма. Действайте, с чакане бебето няма да стане.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта