Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Tinki » 21 Ное 2018, 14:21

Със сигурност извличането на сперамотозиди или яйцеклетки би трябвало да не е болезнена процедура и да се слага упойка. На мен по-скоро ми е интересно по колко яйцеклетки могат да се извадят наведнъж.
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Doktoricata » 21 Ное 2018, 18:24

При всички положения извличането на сперматозоиди от тестисите се прави с упойка, при жените също. При мъжете е по-тежък възстановителния процес и не мисля, че е опасна процедурата. На мои близки, мъжът два пъти се подлага на нея.
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Doktoricata » 21 Ное 2018, 18:28

Tinki написа:Със сигурност извличането на сперамотозиди или яйцеклетки би трябвало да не е болезнена процедура и да се слага упойка. На мен по-скоро ми е интересно по колко яйцеклетки могат да се извадят наведнъж.

Отговарям ти отделно за да не се объркат нещата. Колко яйжеклетки ще извадят зависи от проведената стимулация. И тук е много важен лекаря, защото много често се стига до хиперстимулация, която е опасна. Смята се, че до 10 яйцеклетки е нормално.
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Pacienti » 22 Ное 2018, 18:23

Tinki написа:Със сигурност извличането на сперамотозиди или яйцеклетки би трябвало да не е болезнена процедура и да се слага упойка. На мен по-скоро ми е интересно по колко яйцеклетки могат да се извадят наведнъж.

При жените процеса е доста различен, знам че там освен със стимулация може и на естествен цикъл да се направи опит. Това също е определящо за бройката яйцеклетки. Да не забравяме обаче, че количеството не винаги води до качество.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот annamaria » 26 Ное 2018, 16:48

Аз лично не мога да отговоря на този въпрос. По принцип всяка жена отделя по една яйцеклетка, но нали отделно си има брой фоликули- един вид това е склада на следващите яйцеклетки. Може би това е яйчниковият резерв.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Tinki » 30 Ное 2018, 16:19

А съществува ли начин по който може да се определи този яйчников резерв? Как фактически може да се разбере, че той е изчерпан?
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Lisandra » 03 Дек 2018, 19:18

Tinki написа:А съществува ли начин по който може да се определи този яйчников резерв? Как фактически може да се разбере, че той е изчерпан?


Разбира се, че съществува. Правят ти хормонални изследвания сравнявайки нивата с референтните стойности се разбира какъв е резерва.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот annamaria » 04 Дек 2018, 16:09

Естествено, че може да се определи яйчниковия резерв. И това е много важно изследване, защото има жени при които менопаузата може да настъпи още преди 45 годишна възраст да кажем. Обикновено изчерпването на яйчниковия резерв започва горе-долу десетина години преди да спре окончателно цикъла и жената да навлезе в менопауза.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот tinkerbell » 05 Дек 2018, 18:59

annamaria написа:Естествено, че може да се определи яйчниковия резерв. И това е много важно изследване, защото има жени при които менопаузата може да настъпи още преди 45 годишна възраст да кажем. Обикновено изчерпването на яйчниковия резерв започва горе-долу десетина години преди да спре окончателно цикъла и жената да навлезе в менопауза.

А има ли лекарства или терапии, които на жени с намален резерв да оказват положително влияние?
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот annamaria » 06 Дек 2018, 16:16

tinkerbell написа:
annamaria написа:Естествено, че може да се определи яйчниковия резерв. И това е много важно изследване, защото има жени при които менопаузата може да настъпи още преди 45 годишна възраст да кажем. Обикновено изчерпването на яйчниковия резерв започва горе-долу десетина години преди да спре окончателно цикъла и жената да навлезе в менопауза.

А има ли лекарства или терапии, които на жени с намален резерв да оказват положително влияние?


Вероятно има, нали затова има хапчета на хормонална основа, които да стимулират процесите в женския организъм.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта