Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот m0n4eto » 09 Сеп 2019, 18:17

annamaria написа:Според мен е по-правилно да се поставят в болницата. Под лекарски контрол. В Свети Лазар как процедират?

Д-р Лачев е в Свети Лазар и той държи в болницата да се бият.
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Pacienti » 10 Сеп 2019, 16:58

m0n4eto написа:
annamaria написа:Според мен е по-правилно да се поставят в болницата. Под лекарски контрол. В Свети Лазар как процедират?

Д-р Лачев е в Свети Лазар и той държи в болницата да се бият.

Какво се случи с твоите приятели?
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот nefertiti » 11 Сеп 2019, 18:05

m0n4eto написа:
annamaria написа:Според мен е по-правилно да се поставят в болницата. Под лекарски контрол. В Свети Лазар как процедират?

Д-р Лачев е в Свети Лазар и той държи в болницата да се бият.

Пак не разбирам, какво пречи сами да си ги слагат?
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Doktoricata » 13 Сеп 2019, 17:22

nefertiti написа:
m0n4eto написа:
annamaria написа:Според мен е по-правилно да се поставят в болницата. Под лекарски контрол. В Свети Лазар как процедират?

Д-р Лачев е в Свети Лазар и той държи в болницата да се бият.

Пак не разбирам, какво пречи сами да си ги слагат?

Как какво, когато се слагат такива медикаменти трябва да те наблюдават за да не се стигне до хиперстимулация.
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот annamaria » 16 Сеп 2019, 14:11

А какво следва да се получи при хиперстимулация? Вредно ли е?
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот nefertiti » 19 Сеп 2019, 17:38

Doktoricata написа:
nefertiti написа:
m0n4eto написа:Д-р Лачев е в Свети Лазар и той държи в болницата да се бият.

Пак не разбирам, какво пречи сами да си ги слагат?

Как какво, когато се слагат такива медикаменти трябва да те наблюдават за да не се стигне до хиперстимулация.

Имам бегла представа за хиперстимулацията, но не съм наясно. Как се получава?
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Doktoricata » 20 Сеп 2019, 15:38

Хиперстимулация на яйчниците представлява едно от най-често срещаните усложнения, което се наблюдава в асистираната репродукция. Хиперстимулация на яйчниците е комплекс от патологични симптоми, възникващи на фона на приеманите стимулатори на овулацията, характеризиращ се със значително увеличение на яйчниците, увеличено производство на фоликули, понякога кървене и други симптоми.
Различават се три клинични степени при хиперстимулация на яйчниците :
Лека степен – появява се чувство на тежест, напрежение, подуване на стомаха, появяването на слаби постоянни болки в стомаха. Яйчниците са увеличени до 5-7 см и в тях има много фоликули и кисти (при преглед с ултразвук).
Средна степен – болките в стомаха са доста силни, появява се гадене, повръщане, възможна е и диария. Общото състояние се влошава значително. Подуването на стомаха е още по-голямо и вече се отразява и на теглото. Яйчниците се увеличават до 8-12 см, а коремната кухина се пълни с асцитна течност (съдържаща лимфа или кръв).
Тежка степен – общото състояние е доста влошено. Освен всички други пробеми има и затруднено дишане, тахикардия. Подуването и напрежението на стомаха се увеличава, както и количеството на асцитната течност в коремната кухина.

Ако лекаря е добър и правилно те следи вероятността от хиперстимулация е по-малка . Той вижда как реагираш. Преценява и променя лекарствата. Предполагам, че това е една от причините, д-р Лачев да държи в болницата да се слагат медикаментите.
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот annamaria » 20 Сеп 2019, 15:50

Doctorica, толкова детайлно си обяснила нещата. Аз също смятам, че всичко трябва да се провежда в болнична среда.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Doktoricata » 27 Сеп 2019, 16:46

annamaria написа:Doctorica, толкова детайлно си обяснила нещата. Аз също смятам, че всичко трябва да се провежда в болнична среда.

Благодаря, текста е от статия по въпроса, не съм чак такъв специалист. На позната дъщеря ѝ пострада от хиперстимулация, за радост не фатално, даже е бременна в момента.
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот annamaria » 30 Сеп 2019, 14:37

Дай боже всекиму. Защото наистина всеки детайл от провеждането на ин витро процедурата е много важен.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта