Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Буба Мара » 03 Юли 2018, 16:09

ivi89 написа:Oще веднъж благодаря на всички за съветите! Решено е - ще се ходи възможно най-скоро при специалист. Сега трябва да проведа по-задълбочен разговор с моята половинка.. и да видим и той как ще го приеме и какво ще каже.

От София съм. Моля препоръчайте ми болница където има добри лекари и апаратура!

Първият ми братовчед се сдоби с детенце чрез "Щерев" от първи опит. Но това не е казано, че е най-добрата, колкото клиники - толкова и мнения. Пък за задълбочения разговор, преди да даде семенна течност за изследване, най-вероятно ще ви съберат двамата и ще ви задават въпроси за прекарани болести, предишни бременности и всякакви неща, които могат да наведат на отговор защо бебето не ви се получава. Успех!
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот annamaria » 04 Юли 2018, 09:53

Аз доколкото знам възрастта при мъжете не е определяща, стига да нямат доказан стерилитет. Мъжете могат да правят деца и на по-късна възраст. Имаме и такава позната двойка. Мъжът беше на 50 години, когато стана баща за втори път. Роди им се прекрасно дете, а жена му беше заченала още от първият им опит при желание за второ дете. В контекста на твоя проблем, мисля че е редно да се ориентираш към репродуктивна клиника, като съветът ми е да вземеш под внимание професионализма на ембриолога.Независимо дали проблемът ще е в теб или мъжът ти.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Kremiliya » 04 Юли 2018, 10:02

Gorica23 написа:Имам въпрос, при мъжете възрастта оказва ли влияние?

Възрастта винаги оказва влияние, но мъжете наистина могат да станат бащи, докато могат да правят секс. Но начина на живот най-вече е от значение при тях.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот ivi89 » 04 Юли 2018, 15:51

Здравейте, много съм притеснена и разстроена. Споделих на моя човек, че мисля, че е време да потърсим лекарска помощ и че в Интернет са ме посъветвали да го направя по-скоро и той ми се нахвърли. Попита ме защо влизам в подобни сайтове и че кой знае какви хора влизали в тях. Каза, че смятал, че нямало как да има проблем при него, защото живеел здравословно и да сме си дали още време. Тези неща не ставали ей така от днес за утре.
ivi89
 
Мнения: 32
Регистриран на: 19 Юни 2018, 15:06

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Rali_hr » 04 Юли 2018, 16:38

Не се учудвам на реакцията му, за мъжете плодовитостта е белег на мъжественост и не могат да приемат, че имат проблем. Затова още първия пост по темата ми беше, че прегледа на двамата е крайна мярка. Трябва да отидеш ти, да видиш какво можеш да направиш по собственото си здраве, да поднесеш информацията, като "лекаря каза, че е добре да изследва и теб, за да види като съвместимост дали имаме проблем", което не знам дали ереално възможно да има такъв проблем, ама па да не сме лекари всички. НО така... - не забраменявам, хайде на спермограма.. естествено, че ще го приеме като нападение. :-| Сега отложи няколко месеца и му кажи, че ще провериш своето здраве, на първо време, след което, ако има нужда, очакваш, че и той ще се включи в лечението, но не го поднасяй като "има ти нещо".
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Буба Мара » 04 Юли 2018, 17:00

Авторката едва ли е отишла при мъжа си с думите, че нещо му има на него разбираш ли. Въпросът е кой от двамата иска дете и колко силно го иска. И никъде не е казано че веднага спермограма ще се прави, може да отидат просто на една консултация, но двамата. Иначе за какво семейство говорим, когато още преди детето са на различни полюси. Ще застане единия и ще разказва на специалистите - ами той мъжа ми, таковата. Тези, при които бях аз бяха изключително внимателни и разбрани. Никой никого не сочи, значи аз за пореден път се паля, когато вместо да се реши даден проблем и да се работи за това, се почва със заемането на отбранителни позиции кой виновен и кой не. Изобщо тука как може да се говори за вина. :banghead:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Monika_Spasova » 05 Юли 2018, 10:46

Аз също бих подходила първо с преглед, отколкото с разговори, но това съм аз. Съгласна съм и с Рали - за мъжете плодовитостта е изкючително важна и всеки намек, че нещо може да е проблем, те го приемат, като проблем и при тях и преминават в защитна реакция.
Съгласна съм и с Буба Мара, че хората трябва да са на една вълна и да работят по нещата, които искат заедно.
Но пък и разбирам и партньорът на Ивито, сигурно доста се е засегнал и притеснил.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот annamaria » 05 Юли 2018, 11:47

Не се натъжавай така. Мъжете наистина са чувствителни на тема мъжко достойнство и наистина проявяват раздразнителност, когато им поднесеш факта, че трябва да се направи някакъв преглед пък бил той и гинекологичен ,пък бил той и на тема спермограма. Не е трябвало да му казваш, че си споделяла тук с нас. Но от друга страна, ако се окаже, че имате проблем, как тогава би оправадал сегашното си недоволство? В крайна сметка нека и той подходи с разбиране към теб и да си пусне една спермограма. Само това се иска от него...
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Lollipop » 05 Юли 2018, 16:03

При мъжете ивнаги е по-лесно, лечението и хормоналните стимуланти винаги са на г**а на жената, ама пуста му мъжка гордост и желание за доказване като много сексуални и плодовити машини.
Станалото станало, обясняваш му, че за теб е важно и вярваш, че и за него е важно да имате детенце. Аи след като не става, кажи му, че може и да имате проблем - може и да няма и не пречи да проверите.Ако той няма против, поне ти да се изследвашш и след време той да се включи, така камъните ще са първо в твоята градина, ас лед това няма да може да ти откаже.
След това може да го помолиш тактично да дойде с теб, да слуша какво ще каже доктора на първия преглед, тогава и тойможе да го приеме по-различно.
По тези кабинети никой не те гледа, никой не те сочи, хората искат да си имат най-хубавото на света - дете. И те изпитват същите притеснения като вас.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот ivi89 » 05 Юли 2018, 17:23

Нито ми се чака, нито ми се отлага. Искам да действаме по въпроса, а той се държа ужасно. Щом една година не е станало бебето, явно има проблем. Имам чувството, че той въобще не държи на нас като двойка. Иначе защо ще се държи така? В момента въобще не си говорим и сме в ужасни отношения. Почвам да си мисля, че това може да стане причина да се разделим. Мислите ли, че сега е възможно да ме зареже?
ivi89
 
Мнения: 32
Регистриран на: 19 Юни 2018, 15:06

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта