Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот annamaria » 06 Юли 2018, 11:53

От колко години сте заедно? Ти недей да се отчайваш така. Ако все пак държи на теб ще трябва да се пречупи и да осъзнае, че явно имате проблем с бебеправенето и че след една година опити и то неуспешни просто от медицинска гледна точка, става дума за проблем. Като вас има хиляди двойки минали по този път.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Rali_hr » 06 Юли 2018, 14:36

ivi89 написа:Нито ми се чака, нито ми се отлага. Искам да действаме по въпроса, а той се държа ужасно. Щом една година не е станало бебето, явно има проблем. Имам чувството, че той въобще не държи на нас като двойка. Иначе защо ще се държи така? В момента въобще не си говорим и сме в ужасни отношения. Почвам да си мисля, че това може да стане причина да се разделим. Мислите ли, че сега е възможно да ме зареже?

Аз си мисля, че винаги е възможно една двойка да се раздели, ако ще и след 10 години брак.
Честно да ти кажа, в такива случаи е добре човек да си казва, че може и да е за добре. Имам позната, която каза на мъжа си, че е време да имат второ дете, защото не е първа младост, забременя, роди,година по-късно се разведоха и досега той казва, че дъщеря им е НЕЙНА, т.е. той не я приема като негово дете, защото не било желано от него. :mad:
Ти си млада, не да не отлагаш, но си помисли дали можеш да живееш с него завинаги! Направи последен опит да разговавяш с него, кажи му какви са ти мислите и чувствата и ако не може да ги приеме и да отговори на нуждите ти - чао, няма да го чакаш вечно, за да се нагласи той да му се прииска да има дете. Мъжете могат да се размножат винаги, стига да има кой да им прави кефа, при жените тик-така часовник! :evil:
Ама, че се ядосах....!!!!!!
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Gorica23 » 09 Юли 2018, 11:06

Буба Мара написа:
Gorica23 написа:Имам въпрос, при мъжете възрастта оказва ли влияние?

Възрастта може да бъде предполагаема причина за неналичие на бременност, но това само специалист може да каже. Както писах по-назад в темата, при жените се смята, че над 35 години възможностите за бременност рязко спадат поради намален яйчников резерв, а за мъжете мисля че беше с пет години по-късно. Влияние межо да оказват много неща, важното е да се открие причината. По-лошо е при неизяснен стерилитет ситуацията според мен.


Благодаря, на този етап си разсъждавам, защото имаме голяма разлика. Започнах да се замислям, той защо досега няма деца, дори не подхваща разговор за деца. Като цяло е деликатна темата, как да запазиш достойнството на човек, да не се почувства наранен и да го изпратиш на лекар?
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот annamaria » 09 Юли 2018, 14:36

А вие правили ли сте вече опити да имате дете, Gorica23? Допускаш, че бихте имали проблеми ли?
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Dalia » 09 Юли 2018, 15:36

Понякога колкото и да ни се иска нещата не се получават лесно. Отпуснете се и са насладете на връзката с партьора си. Понякога има просто психичаска бариера която пречи на зачеването. задължително се посъветвайте с гинеколог и ако няма здравословна причина, не го мислете и това за което мечтаете ще се случи...
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Буба Мара » 09 Юли 2018, 16:25

Dalia написа:Понякога колкото и да ни се иска нещата не се получават лесно. Отпуснете се и са насладете на връзката с партьора си. Понякога има просто психичаска бариера която пречи на зачеването. задължително се посъветвайте с гинеколог и ако няма здравословна причина, не го мислете и това за което мечтаете ще се случи...

Моето мнение го изразих по-горе неколкократно, но в покрепа на Dalia мога да дам множество примери на семейства, които след осиновяване имат свои деца. Аз съм се сблъсквала обаче и с пример на семейство с неизяснен стерилитет, което от 15 години се опитва да има дете и всичко е наред и при двамата, а бебето не идва. Поредица от неуспешни опити за изкуствено оплождане, като след последния опит жената сама е решила, че няма да бързат със следващия опит. Ще изчака да си почине, да се успокои... и в крайна сметка успява да забременее, не по естествен път, но роля за това пак оказва психиката. Но при положение, че бебето не става с години, се губи ценно време като се отлага.
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот annamaria » 10 Юли 2018, 11:49

Психическата бариера я има, но тя не е основна причина за непоявата на бебе. В един момент тя отпада и нещата се получават. Що се отнася до ин витрото там стреса е още по-голям и тогава наред всичко друго жената трябва да е абсолютно отпусната и спокойна и да вярва, че нещата ще се получат.
Ivi 89, докъде стигнаха нещата с твоя партньор?
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Pacienti » 10 Юли 2018, 15:13

Психиката е много важна, стреса не помага. От друга страна е добре да се вземат мерки навреме. При една година неуспешни опити за бебе, червената лампа трябва да светне и да се потърси комсултация със специалист.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот annamaria » 11 Юли 2018, 10:30

Смяте се, че до една година няма проблем. След това действително трябва да се потърси помощта на специалист. Макар, че аз съм чувала за случаи, в които двойки се обръщат по-рано към помощта на лекарите.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Lisandra » 11 Юли 2018, 16:26

ivi89 написа:Нито ми се чака, нито ми се отлага. Искам да действаме по въпроса, а той се държа ужасно. Щом една година не е станало бебето, явно има проблем. Имам чувството, че той въобще не държи на нас като двойка. Иначе защо ще се държи така? В момента въобще не си говорим и сме в ужасни отношения. Почвам да си мисля, че това може да стане причина да се разделим. Мислите ли, че сега е възможно да ме зареже?


Иви, спокойно, това е защитна реакция. Мъжете така са устроени, не са рационални като нас. Дай му време да свикне с идеята за изследвания. Щом принципно е съгласен да имате деца, сигурно го стряска мисълта, че може проблема да е в него.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта