Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Gorica23 » 12 Юли 2018, 11:48

annamaria написа:А вие правили ли сте вече опити да имате дете, Gorica23? Допускаш, че бихте имали проблеми ли?


Още не сме, но вече се замислям, биологичният часовник ми напомня, че е време за дете. Той е по-възрастен и ми беше притеснено да не се окаже, че има проблем.
Той не е глупак, дава си сметка, че това е следващата стъпка. Проведохме разговор и ми сподели, че бивша негова приятелка е правила аборт, което ме поуспокои.
Та да видим, дано след морето се похваля.
Иви, защо ти поне не се изследваш, така ще си наясно?
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот annamaria » 13 Юли 2018, 12:59

Е, поне може да си сигурна, че прави деца. Но е добре и ти да си направиш изследвания, за да видиш как стоят при теб нещата. Пък знае ли човек, на морето стават хубави деца. :wink:
ivi89 нещо се загуби, дано всичко да е наред при нея, може би мъжът и да и е забранил да влиза тук да споделя с нас, откакто е заговорила за ин витро.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Pacienti » 16 Юли 2018, 13:01

Мъжете се стряскат като трябва по лекари да се ходи, а ако чуят ин витро... Деликатно им поднасяйте информацията.
Горице, ти няма какво да се шашкаш. Пробвайте първо, пък ако не стане, чак тогава ще вземете мерки.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Dalia » 16 Юли 2018, 17:33

Това че той има деца от друга жена не е гаранция, че вие заедно ще може да имате... Просто такава е статистиката има си хора, които са съвместими на 100 % и такива които не са. А и с годините, няма какво да си говорим, нещата стават малко по-трудно. Но щом имате интелигентен мъж до себе си няма да имате проблем да създадете дете пък било то и инвитро, а защо не и да си осиновите, което също е вариант, ако нещата не се получават във времето. Всеки сам решава за себе си.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот ivi89 » 17 Юли 2018, 16:23

Момичета.. здравейте. Много благодаря на всички за съветите. Така се радвам, че имам някаква подкрепа.. макар и онлайн. Оправихме отношенията с моя човек и всичко е наред! Наистина известно време след разговора със забременяването беше нервен и се държеше кофти с мен, но сигурно е нормално в началото да е стресиран. После явно осъзна, че не съм направила нищо грешно и ми се извини за поведението си. Даже за да се извини ме заведе на уикенд в Банско, малко да изчистим негативната енергия помежду си. Беше прекрасно! :inlove: Та от другата седмица ще му мислим къде ще ходим на изследвания, макар че сега и моренце ни предстои!

Буба Мара, съгласна съм, че психиката е много важна и спокойствието на ума, за да сбъдваме мечтите си, но при мен мисля, че не е от безпокойство проблемът. Аз наскоро осъзнах, че може би имаме проблем, преди това не съм се терзала.
ivi89
 
Мнения: 32
Регистриран на: 19 Юни 2018, 15:06

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Doktoricata » 18 Юли 2018, 12:05

Любов да има, другото ще го решите. :) Имайте впредвид, че не се записва лесно час за репродуктивен специалист, чака се с месеци за преглед.
Млади сте, но все пак не губете време. Самите изследвания се правят в определени периоди, което също удължава времето.
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Gorica23 » 20 Юли 2018, 14:13

Pacienti написа:Мъжете се стряскат като трябва по лекари да се ходи, а ако чуят ин витро... Деликатно им поднасяйте информацията.
Горице, ти няма какво да се шашкаш. Пробвайте първо, пък ако не стане, чак тогава ще вземете мерки.


Не се шашкам лесно, оправна съм :)
Но да питам, как се прави спермограма? Трябва ли да го придружа, има ли някакви изисквания? Или когато решиш си правиш?

Dalia, той няма деца от друга жена.
Gorica23
 
Мнения: 790
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:58

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Lisandra » 20 Юли 2018, 15:56

Gorica23, няма нужда да го придружаваш, но преди спермограма има период на въздаржание, както и не трябва да е употребявал алкохол и опиати.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Dalia » 20 Юли 2018, 17:22

Gorica23 написа:
Pacienti написа:Мъжете се стряскат като трябва по лекари да се ходи, а ако чуят ин витро... Деликатно им поднасяйте информацията.
Горице, ти няма какво да се шашкаш. Пробвайте първо, пък ако не стане, чак тогава ще вземете мерки.


Не се шашкам лесно, оправна съм :)
Но да питам, как се прави спермограма? Трябва ли да го придружа, има ли някакви изисквания? Или когато решиш си правиш?

Dalia, той няма деца от друга жена.


Gorica23 не съм казала че има във вашия случай, говоря по принцип, че е нормално да се случи един мъж да има деца от една жена да отиде да живее с друга и въпреки голямата им любов и желание нещата да не се получават.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Lisandra » 23 Юли 2018, 16:06

Така е, жените сме ощетени и в този аспект. Мъжете могат и на 80 да имат деца, докато фертилният период при жените след 30 намалява. Да не говорим и колко млади момичета имат различни заболявания, които им пречат да заченат. Така че, колкото по-рано се вземат мерки толкова по-добре!
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта