Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот annamaria » 25 Юли 2018, 15:07

Разбира се, че възрастта оказва влияние върху бебеправенето. Не случайно говорим за фертилна възраст при жените. Но все пак има млади двойки, които се сблъскват с този проблем поради някакви други причини. Слава Богу, че медицината супер много напредна и в почти всички случаи помага на семействата да се сдобият с деца.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот tinkerbell » 27 Юли 2018, 15:43

Четох статия където казват, че има много двойки с репродуктивни проблеми. Не си спомням точната цифра, но беше над 200 000 хиляди, което за нашето население е огромна. Стана ми мъчно направо, като се замислих какво ли е да искаш, а да не можеш да имаш дете?
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот rabotnata pchela » 27 Юли 2018, 15:51

tinkerbell написа:Четох статия където казват, че има много двойки с репродуктивни проблеми. Не си спомням точната цифра, но беше над 200 000 хиляди, което за нашето население е огромна. Стана ми мъчно направо, като се замислих какво ли е да искаш, а да не можеш да имаш дете?

Сигурно е ужасно! много се дразня като някои хора ми обяснват колко им е добре без дете, как едва ли не не е нещо важно, ми напротив, няма как да знаеш, тая любов, която изпитваме към децата си не е такава, за която можеш да кажеш каквото и да е било, тя дори не се описва.
Да се лишиш съзнателно от това, не знам как го правят, честно!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот tinkerbell » 27 Юли 2018, 16:37

Тези егоисти, не искам и да ги знам. Избягвам да съдя, но е много несправедливо, хора, които искат да имат деца да не могат и в същото време, тези, които могат, да не искат. Всеки сам си решава, но децата осмислят живота. Хора, които съзнателно се лишават от деца за мен ги гони душевна пустота.
Наскоро попаднах на тази история, която направо ме просълзи:
https://www.facebook.com/shtastiezavina ... rdc=1&_rdr
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Буба Мара » 27 Юли 2018, 17:17

tinkerbell написа:Тези егоисти, не искам и да ги знам. Избягвам да съдя, но е много несправедливо, хора, които искат да имат деца да не могат и в същото време, тези, които могат, да не искат. Всеки сам си решава, но децата осмислят живота. Хора, които съзнателно се лишават от деца за мен ги гони душевна пустота.
Наскоро попаднах на тази история, която направо ме просълзи:
https://www.facebook.com/shtastiezavina ... rdc=1&_rdr

Още малко ще размахаш пръст и срещу онези, които абортират. Това че някой, който няма репродуктивни проблеми има избор дали да има или не деца и се възползва от този си избор не го прави нито егоист , нито някакъв грешник по мое мнение. Искрено съжалявам хората, които искат да имат дете по нормален път и не могат, но това не ги прави свети велико мъченици и го казвам като човек минавал по техния път поне от части. Всеки съм си решава. Точка. Няма "но", няма не знам какво. А и хората които ги гони душевна пустота - то си е за тях. Те не са виновни, че могат да имат деца и още повече не са длъжни да се обясняват на тези, които не могат да имат. :+1:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот annamaria » 30 Юли 2018, 11:49

За съжаление проблемът се задълбочава. Все повече двойки срещат трудности да имат деца. В крайна сметка статистиката не лъже. И аз бях чела, че тази а се задълбочава най-вече по социални причини. Стремежът на жените да се развиват в професионално отношение и следователно късното намиране на партньор.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Pipilota » 30 Юли 2018, 12:47

Така е всеки си решава, но не е нужно да си навира решението в лицето на другия, както го правят тея, които са решили да нямат деца. Колкото повече обаче се говори за нещо такова, толкова повече съм сигурна, че в действителност не е така и същността им е съвсем различна и с времето мненеито им ще се промени, точно защото твърде много акцентират върху това "не искам деца". Добре, просто не занимавай околните с това, казваш ли го по 3 пъти на ден, има някакъв проблем там, може би желанието за показване като екстравагантен.
А дали жените забременяват по-трудно сега, заради отглагането не мога да кажа, но е факт, че по-младите забременяват по-лесно. Май трябва да преосмислим кариерното развитие, децата се гледат много по-лесно, когато пораснат. :mrgreen: Представете си се с бебе в разгара на работата ви когато сте в пик и се представете с едно дете на 8-10 години в тоя период, което вече може да се оправя до голяма степен само. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Pacienti » 30 Юли 2018, 13:53

Буба Мара написа:
tinkerbell написа:Тези егоисти, не искам и да ги знам. Избягвам да съдя, но е много несправедливо, хора, които искат да имат деца да не могат и в същото време, тези, които могат, да не искат. Всеки сам си решава, но децата осмислят живота. Хора, които съзнателно се лишават от деца за мен ги гони душевна пустота.
Наскоро попаднах на тази история, която направо ме просълзи:
https://www.facebook.com/shtastiezavina ... rdc=1&_rdr

Още малко ще размахаш пръст и срещу онези, които абортират. Това че някой, който няма репродуктивни проблеми има избор дали да има или не деца и се възползва от този си избор не го прави нито егоист , нито някакъв грешник по мое мнение. Искрено съжалявам хората, които искат да имат дете по нормален път и не могат, но това не ги прави свети велико мъченици и го казвам като човек минавал по техния път поне от части. Всеки съм си решава. Точка. Няма "но", няма не знам какво. А и хората които ги гони душевна пустота - то си е за тях. Те не са виновни, че могат да имат деца и още повече не са длъжни да се обясняват на тези, които не могат да имат. :+1:


Съгласна съм, че не трябва да се противопоставят нещата. Всеки има право сам да реши дали да има деца или не. Проблема идва от това, че много двойки се решават на по-късен етап, когато вече жената много по-трудно може да забременее без необходимото лечение.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Буба Мара » 30 Юли 2018, 16:00

Pipilota написа:Така е всеки си решава, но не е нужно да си навира решението в лицето на другия, както го правят тея, които са решили да нямат деца. Колкото повече обаче се говори за нещо такова, толкова повече съм сигурна, че в действителност не е така и същността им е съвсем различна и с времето мненеито им ще се промени, точно защото твърде много акцентират върху това "не искам деца". Добре, просто не занимавай околните с това, казваш ли го по 3 пъти на ден, има някакъв проблем там, може би желанието за показване като екстравагантен.
А дали жените забременяват по-трудно сега, заради отглагането не мога да кажа, но е факт, че по-младите забременяват по-лесно. Май трябва да преосмислим кариерното развитие, децата се гледат много по-лесно, когато пораснат. :mrgreen: Представете си се с бебе в разгара на работата ви когато сте в пик и се представете с едно дете на 8-10 години в тоя период, което вече може да се оправя до голяма степен само. :)

Не е точно така. Защото и тези, които не могат да забременеят също го навират в лицето на тези които могат да забременеят или тези които не искат да имат деца. Друг е въпросът, че много от тези които твърдят, че не искат деца всъщност не могат да имат и искат да ги оставят на мира с постоянните въпроси - айде, какво чакате, та още нямате дете и тн. Но лично аз много се дразня на тези майки светици които после като успеят да родят и използват факта, че са забременели изкуствено и се изявяват като светици все едно тяхните деца са по-желани от тези на останалите. Може и моето мнение да е крайно, но колкото едните са досадни, толкова и другите. Хубаво е да се говори за репродуктивните проблеми и повече двойки да търсят помощ, ама айде да не се месим в чуждата паница. Наскоро мой приятел на 25 си направи вазектомия. Много лекари му бяха отказали, защото бил млад. И аз му казах нещо, което надали би се приело от повечето хора, но го разбирам и както жената има право да решава да направи аборт, така и мъжът може сам да реши какво да си прави с оная работа и дали иска от нея да му прави деца. Дискусията става твърде емоционална и докачлива, но все пак това което прави мен щастлива не означава че същото ще направи щастлив друг. Тъй че шанс - едни могат лесно да забременеят, други не. Това не дава право нито на едните, нито на другите да се нахвърлят и сочат един друг с пръст :+1:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Pacienti » 30 Юли 2018, 16:41

Буба Мара, извинявай, ама защо един млад човек на 25 г. решава да си направи вазектомия?
Не ме разбирай погрешно, не го соча с пръст, любопитна съм какво може да е предизвикало това решение?
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта