Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот annamaria » 31 Юли 2018, 13:09

Факт е, че при нас ще настъпи демографска криза точно поради промяна на социално икономическите отношения. Масово има жени, на които им е време да родят, но го отлагат, за да се развиват, да не говорим ,че зад гърба си имат да кажем по един пожелан аборт... Така че когато говорим за инвитро не само вътрешни причини определят проблема, но и много често чисто субективни аспекти.
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Pipilota » 31 Юли 2018, 15:54

Има и млади хора, които не могат да имат деца. Ткаъв пример имам в близкото си обркъжение, мъжът има проблеми, не става нищо. Месеци след сватбата се разведоха.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Lisandra » 31 Юли 2018, 17:24

Така е, много млади хора също имат репродуктивни проблеми. Трябва да се знае, че има донорски програми както при мъжете, така и при жените.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Pacienti » 31 Юли 2018, 17:29

Има донорски програми, то и държавата дава пари. Не знам точно колко ин витро опита финансираха, но поне два със сигурност.
Pacienti
 
Мнения: 1251
Регистриран на: 03 Апр 2014, 11:00

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Lisandra » 01 Авг 2018, 16:13

Мои близки сега си чакат заповедта по фонда. Това ще им е трети опит. Дано да успеят, защото борбата освен във финансов аспект и в емоционален е много изтощителна.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот tinkerbell » 01 Авг 2018, 16:42

Буба Мара написа:
tinkerbell написа:Тези егоисти, не искам и да ги знам. Избягвам да съдя, но е много несправедливо, хора, които искат да имат деца да не могат и в същото време, тези, които могат, да не искат. Всеки сам си решава, но децата осмислят живота. Хора, които съзнателно се лишават от деца за мен ги гони душевна пустота.
Наскоро попаднах на тази история, която направо ме просълзи:
https://www.facebook.com/shtastiezavina ... rdc=1&_rdr

Още малко ще размахаш пръст и срещу онези, които абортират. Това че някой, който няма репродуктивни проблеми има избор дали да има или не деца и се възползва от този си избор не го прави нито егоист , нито някакъв грешник по мое мнение. Искрено съжалявам хората, които искат да имат дете по нормален път и не могат, но това не ги прави свети велико мъченици и го казвам като човек минавал по техния път поне от части. Всеки съм си решава. Точка. Няма "но", няма не знам какво. А и хората които ги гони душевна пустота - то си е за тях. Те не са виновни, че могат да имат деца и още повече не са длъжни да се обясняват на тези, които не могат да имат. :+1:


Не размахвам никакъв пръст, а изказвам мнение, че живота е несправедлив. И това, че съчувствам на хората, които искат да имат деца, а не могат го приемам за нормална реакция.
По въпроса за аборта, да, против съм и не се страхувам да го заявя!
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Буба Мара » 01 Авг 2018, 16:57

tinkerbell написа:
Буба Мара написа:
tinkerbell написа:Тези егоисти, не искам и да ги знам. Избягвам да съдя, но е много несправедливо, хора, които искат да имат деца да не могат и в същото време, тези, които могат, да не искат. Всеки сам си решава, но децата осмислят живота. Хора, които съзнателно се лишават от деца за мен ги гони душевна пустота.
Наскоро попаднах на тази история, която направо ме просълзи:
https://www.facebook.com/shtastiezavina ... rdc=1&_rdr

Още малко ще размахаш пръст и срещу онези, които абортират. Това че някой, който няма репродуктивни проблеми има избор дали да има или не деца и се възползва от този си избор не го прави нито егоист , нито някакъв грешник по мое мнение. Искрено съжалявам хората, които искат да имат дете по нормален път и не могат, но това не ги прави свети велико мъченици и го казвам като човек минавал по техния път поне от части. Всеки съм си решава. Точка. Няма "но", няма не знам какво. А и хората които ги гони душевна пустота - то си е за тях. Те не са виновни, че могат да имат деца и още повече не са длъжни да се обясняват на тези, които не могат да имат. :+1:


Не размахвам никакъв пръст, а изказвам мнение, че живота е несправедлив. И това, че съчувствам на хората, които искат да имат деца, а не могат го приемам за нормална реакция.
По въпроса за аборта, да, против съм и не се страхувам да го заявя!

То пък сигурно много страшно е да го заявиш :) Все едно кой знае каква декларация правиш :cheerleaderkid: Да знаеш,че и аз съм против аборта, но що се отнася до мен. И имам жив резултат в доказателство :razz:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот tinkerbell » 01 Авг 2018, 17:09

Буба Мара, няма идеални хора и в този смисъл всички сме грешници и мъченици. Оставам обаче на мнението си, че съзнателно да се лишиш от възможността за дете си е проява на егоизъм. Така и не си отговорила за твоя приятел, защо си е направил вазектомия?
Генетично ни е заложено да се възпроизвеждаме, така че на хората, на които им е отнето това право е нормално да се съчувства.
Добре, че медицината в това отношение много е напреднала и в България имаме големи репродуктивни специалисти.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот Тъжна Луна » 01 Авг 2018, 17:20

tinkerbell написа:Буба Мара, няма идеални хора и в този смисъл всички сме грешници и мъченици. Оставам обаче на мнението си, че съзнателно да се лишиш от възможността за дете си е проява на егоизъм. Така и не си отговорила за твоя приятел, защо си е направил вазектомия?
Генетично ни е заложено да се възпроизвеждаме, така че на хората, на които им е отнето това право е нормално да се съчувства.
Добре, че медицината в това отношение много е напреднала и в България имаме големи репродуктивни специалисти.

На едните ще им съчувстваме, а другите ще ги обвиняваме в егоизъм?! М?
Според мен по-големият проблем от самолишаването не е толкова че лишаваш себе си ами партньора си. И въпреки това е личен избор. Мен лично понякога много ме вбесява факта,че дори телата не са наши, ами общи. Жените сме инкубатори, а мъжете осеменители. Моето верою е че се раждаме на този свят, за да се възпроизвеждаме, естествено не безразборно. Има хора, които хем не могат да имат дете, хем и не искат. Ама на истина. Те при кои отиват - при тези на които да им съчувстваме или да ги обвиняваме в егоизъм, че не искат да са приемни родители или осиновители :roll:
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Искам бебе - всичко за проблемното забременяване

Мнениеот tinkerbell » 01 Авг 2018, 17:34

На всички съчувствам, не е лесно и егоист да си. Като остарееш и останеш сам, да няма кой да ти каже една добра дума с любов, голяма мъка е.
Аз също познавам такива хора. Има и такива, които с възрастта променят мисленето си. Ама след 35 е много по-трудно да имаш дете, говоря за жените. Между другото имам приятелка, която си замрази яйцеклетки.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron