Имам психичноболна приятелка. Как да й помогна?

Re: Имам психичноболна приятелка. Как да й помогна?

Мнениеот Krum » 26 Юни 2018, 15:42

Не е изключено да става въпрос за психически и физически тормоз, дори. Много често мъжете, които са най-обичани от родителите на жената са точно нарциси, които тормозсят жените си и знаят, как да накарат една жена да е нещастна. Казвам ти го като мъж и като човек, който е виждал какво ли не за 48 години.
Най-добре е да направиш едно посещение, ако мъжът е твърде мил и любезен, значи проблемът е в него, ако се държи нормално, без да преиграва, сигурно приятелката ти живее във собствен филм. За мен е по-лошо да не се намесиш, отколкото да се правиш, че не е твоя работа - типично по български
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Имам психичноболна приятелка. Как да й помогна?

Мнениеот Pipilota » 27 Юни 2018, 10:14

И аз гласувам за среща на живо, сега не можеш да й помогнеш, освен като я изслушваш и ти самата казваш, че даже не й отговраяш, значи изобщо не й помагаш и ако искаш да си стоиш удобно у вас, няма и да помогнеш по никакъв начин, само тук ще си чешем езиците.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Имам психичноболна приятелка. Как да й помогна?

Мнениеот Пепи72 » 27 Авг 2019, 09:24

Вероятно това състояние е предизвикано от преживяване на твърде силен стрес, придружен с физически и / или психически тормоз. Добре би било да се видите с приятелката си. Така по-лесно бихте определили състоянието й ибихте описали симптоматиката. Препоръчвам евентуална консултация с психолог, който да даде насоки за излизане (подобряване) на състоянието на вашата приятелка. Бездействието няма да доведе до нищо добро.
Пепи72
 
Мнения: 48
Регистриран на: 26 Авг 2019, 09:31

Предишна

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с психология, психиатрия и сексология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта