Често хранене или по 1-2 пъти на ден?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Често хранене или по 1-2 пъти на ден?

Мнениеот Pipilota » 27 Юни 2018, 09:06

Има много спорове напоследък, как е по-правилно да се храним - по 5-6 пъти на ден или 1-2 пъти. Във втория вариант, казват, кръвната захар и инсулина са в постоянен покой, докато при варианта на честото хранене, има постоянно пикове, което не е добре за хората, които искат да отслабнат, затова препоръчват да се хранят еднократно.
Това разбира се е на някои видове диети, знаете, други пък препоръчват да се яде едва ли не целодневно по малки порции.
Вие от кой вид хранене сте по-доволни и кое е правилно за вашия организъм?
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Често хранене или по 1-2 пъти на ден?

Мнениеот Lollipop » 27 Юни 2018, 10:36

Чувствам се най-добре без междинни закуски, хапвам по 2 пъти на ден - обядвам и вечерям. Имаше период, в който се опитвах да закусвам, но не това е моя ритъм на живот.
Затова почнах да ям само тогава, когато съм гладна, без да робувам на часове, на трябва и на не трябва. И сега се храня 2 пъти дневно, не ям нищо между храненето си и съм посвалила малко даже след раждането.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Често хранене или по 1-2 пъти на ден?

Мнениеот Frac » 27 Юни 2018, 17:35

Казват, че честото хранене с по-малки порции е по-добре за организма, отколкото 1 или 2 на ден. Но при мен май се получава втория вариант. Аз, ако хапна закуска, после цял ден съм като ламя, много ми се яде и вскичко ми е вкусно. Май затова ям по 2-ти на ден.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Често хранене или по 1-2 пъти на ден?

Мнениеот Monika_Spasova » 27 Юни 2018, 18:36

При хора с проблем с инсулина е по-добре да ядат по-рядко, за да предизвикват пикове по-рядко, даже и опитвания и хапки от време на врме ене е добре.
Но за здрави хора, консумирането на малко ядене е най-добрия варинат.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Често хранене или по 1-2 пъти на ден?

Мнениеот Mon_ton » 28 Юни 2018, 09:55

Аз ям по 2 пъти на ден, така се чувствам най-добре, не го намирам за нормално постоянно тялото ни да храносмила нещо. нямам толкова натоварено ежедневие за да се нуждае от тонове енергия.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Често хранене или по 1-2 пъти на ден?

Мнениеот Frac » 28 Юни 2018, 17:13

По принцип всеки организъм е различен, съответно и потребностите. По-скоро трябва да слушаме тялото си и да си изградим режим на хранане.Той няма да е универсален, а персонален -тогава и по пет пъти на ден да ям краставици, ако не задържам вода, няма да ми пречи, нали така :wink:
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Често хранене или по 1-2 пъти на ден?

Мнениеот svetlozara » 29 Юни 2018, 09:55

Frac написа:По принцип всеки организъм е различен, съответно и потребностите. По-скоро трябва да слушаме тялото си и да си изградим режим на хранане.Той няма да е универсален, а персонален -тогава и по пет пъти на ден да ям краставици, ако не задържам вода, няма да ми пречи, нали така :wink:

Tо да са краставици бира. Бъларите ядем доста, почваме деня с баница, после минаваме на солети, биксивти, бейкролс, или някви гризини, след това обядваме - иначе обяда е по-скромен, примерно супа, само , после сме гладни и ядем пак солети, гризини, вафлички, бисквитки и на вечеря изяждаме света. После сме погълнали 508192 калории за деня.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Често хранене или по 1-2 пъти на ден?

Мнениеот ivan.stoqnov » 29 Юни 2018, 13:38

Аз по принцип не закусвам, но това не означава, че храненията за деня са ми две. През деня с кафете и цигари почти не усещам глад, но когато се прибера у дома... О, тогава се чувствам ужасно гладен и все едно мога да изям целия свят :chickencatch: . Но това е моя режим на хранене от години и се чувствам добре така. Всеки сам решава за себе си и според нуждите на своя организъм.
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Често хранене или по 1-2 пъти на ден?

Мнениеот panaiot33 » 04 Юли 2018, 15:03

Здравейте!
Ще го обясня най-просто. По-добре е човек да се храни по-често, но по малко.
Така стомахът не се разширява, не пренасищате организма с огромното количество храна, което бихте изяли, ако го правите по 1-2 пъти на ден.
Казвам го от личен опит.
Преди имах проблеми със стомаха и просто ми се налагаше да ям по-често но по малко, за да не ми става тежко.
Така стомаха не се натоварва, не ви се лепи излишно храна. Но разбира се има значение какво ядете. Преди всичко трябва да хапвате здравословно, а не сега солети, после две вафли, довечера чипс, измежду тези хранения да се намери нещо готвено.
Една лека закуска, преди обяда може един плод, хапвате за обяд, после пак плод, следобяд може да се подсилите, и след това вечерята, която да не е много късно.
Това е по мои наблюдения. Когато човек яде по-рядко огладнява повече и изяжда по-голямо количество храна.
panaiot33
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Юли 2018, 14:46

Re: Често хранене или по 1-2 пъти на ден?

Мнениеот Dalia » 09 Юли 2018, 17:33

аз залагам на честото хранене, разбира се без преяждане. изключвам закуската сутрин, че все нямам време за нея, но към 11 ч може плод после към 13 ч обяд нещо леко, следобедна закуска задължително и вечеря не по-късно от 19 ч
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта