Ябълков оцет - опасен ли е, има ли здравни ползи, как да пием

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Ябълков оцет - опасен ли е, има ли здравни ползи, как да пием

Мнениеот MerryPop » 01 Окт 2014, 13:57

След като прочетох за колко много неща може да бъде полезен домашния ябълков оцет, нямаше как да не ми се прииска да си направя и аз домашен ябълков оцет, вместо да купувам този от магазините с безброй оцветители, консерванти или просто процентен разтвор на оцетна киселина :oops: :|

Така де, видях няколко рецепти за домашен ябълков оцет и се чудя защо има такава разлика в приготвянето му :?
Vinegar.JPG
Vinegar.JPG (10.79 KiB) Прегледано 3731 пъти
Предпочетох от първа ръка да се консултирам с хора, които са правили домашен ябълков оцет, затова реших да драсна тука! :)
В процеса на превръщането на ябълките в оцет, предполагам, че ще имам доста въпроси, но можете ли да ми кажете как принципно се приготвя оцета :? и ако има някакви тънкости, за които по-внимателно трябва да следя?! :?
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Правили ли сте до сега домашен ябълков оцет?

Мнениеот mimeto90 » 01 Окт 2014, 13:59

Спомням си, че баба правеше, но бях доста малка, наистина не зная дали има нещо специфично, само помня, че аромата и вкуса се различаваха от това, който в момента се предлага по магазините
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Пречистване и отслабване с оцет – стара рецепта, но действа ли?

Мнениеот Lyomi » 17 Окт 2014, 10:48

Чувала съм преди от майка ми, а сега прочетох и рецепта, че може да си пречистиш тялото и да отслабнеш с ябълков оцет, НО натурален :!: :!:

Майка ми ми е говорила с известна насмешка за това, тъй като казваше, че луди жени пиели с литри оцет, ама дупетата им не се смалявали :D :D по онова време, дори не зная дали са се сещали, че може би оцета, който купуват си е разредена оцетна киселина, а не натурален ябълков оцет :!: като този или поне на мен на такъв ми прилича
Home-Made-Apple-Cider-Vinegar.jpg
Home-Made-Apple-Cider-Vinegar.jpg (22.58 KiB) Прегледано 2661 пъти
Така де, интересувам се дали е наистина възможно да се отслабне и да пречистиш тялото си със старата рецепта с оцет. :idea: Понеже зимата, съвсем без да искам, без да променям храненето си качвам по някой килограм, апък следва бала ми, не мога да си позволя да съм пухкава :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Чакам с нетърпение рецептите и отзивите ви за пречистването с оцет и начините, по които да се пие, така че да се отслабне! :idea:
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Пречистване и отслабване с оцет – стара рецепта, но действа ли?

Мнениеот MerryPop » 17 Окт 2014, 11:03

Трябва да си особено внимателна, ако имаш проблеми със стомаха или киселини, а също и при проблеми със зъбите, тъй като оцета допълнително руши емайла или поне изплаквай устата си след като си пила, особено с рецептата за отслабване. За прочистване съм чела, че се разтварят само 3 супени лъжици в литър минерална вода и пиеш около 4 чаши на ден, но предполагам, ако е с цел отслабване дозата ще е по-висока.
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Пречистване и отслабване с оцет – стара рецепта, но действа ли?

Мнениеот Mauritius » 29 Окт 2014, 14:25

Не си прави експерименти излишни, опасно е за здравето, много добре знаеш има много по-добри начини за пречистване, които са далеч по-сигурни :!: :!: за отслабване като начало се опитай със спорт, а след това каквото ти остане излишно като килограми включи и диета :idea:
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Лечение на различни проблеми с ябълков оцет

Мнениеот Pipilota » 19 Ное 2014, 11:36

Чувала съм за вълшебните свойства на ябълковия оцет и се чудя дали някой наистина го е използвал.
apple-cider-vinegar.jpg
apple-cider-vinegar.jpg (10.99 KiB) Прегледано 1700 пъти
Знам,че върши добра работа за отслабване, а също така,някои борят гъбичките по краката с него.
Вие за какво използвате ябълковия оцет и чували ли сте за други начини да го използваме? Неоспоримо е,че от ябълковия оцет могат да се извлекат много ползи, но какви?
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Лечение на различни проблеми с ябълков оцет

Мнениеот Kaya » 19 Ное 2014, 11:49

Ползвала съм го за почистване на лицето, много е освежаващо, и аз съм чувала, че се пие по някаква система за отслабване, но подробности не знам. :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Лечение на различни проблеми с ябълков оцет

Мнениеот MerryPop » 19 Ное 2014, 11:52

Чувала съм, че действа добре при псориазис, не съм опитвала, но хора са ми казвали, все пак доста зависи от заболяването :!: на своя глава най-добре да се опита върху малък участък!
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Лечение на различни проблеми с ябълков оцет

Мнениеот mangusta » 19 Ное 2014, 17:39

За някакви кожни заболявания, включително и гъбички може и да помага ябълковия оцет, но не смятам, че ще има благотворен ефект при прием, особено с този, който продават в момента :!:
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Лечение на различни проблеми с ябълков оцет

Мнениеот S_Milenska » 20 Ное 2014, 12:57

mangusta написа:За някакви кожни заболявания, включително и гъбички може и да помага ябълковия оцет, но не смятам, че ще има благотворен ефект при прием, особено с този, който продават в момента :!:


За щастие май не се приготвя много трудно домашен ябълков оцет :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта