Съобразяват ли се родителите ви с вашето мнение за отглеждане на детето?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Съобразяват ли се родителите ви с вашето мнение за отглеждане на детето?

Мнениеот Mon_ton » 06 Юли 2018, 15:59

От друга тема се мотивирах да пусна тази тема. Когато оставям дъщеря ми при свекървата, винаги я прибирам омазана с шоколад, там яде вафли, ядки !!!!!! бирени фъстъци дори, хапва си момичето шоколади на воля, а шоколадовите яйца дори не се броят - поне по 2 на ден. Отделно я прибирам с джобове, пълни с бонбони.
Постоянно й се тъпче да яде нещо, не я оставят и за минута без да нагъва нещо.
Гледам да я водя възможно най-рядко, само когато мъжът ми настоява много.
И сме говорили, и всеки път говоря - не й давай повече от едно лакомство, но те го приемат, че като не е изяла цялата вафла, значи няма цяло лакомство! Разбирам, че всичко е от любов, но не е ли нормално да се съобразяват?!
Вашите родители слушат ли ви?!
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Съобразяват ли се родителите ви с вашето мнение за отглеждане на детето?

Мнениеот Malina » 06 Юли 2018, 16:29

При мен всички се съобразяват, имаше един период на залитане, но такъв скандал отнесоха и ме видяха наистина изпаднала в истерия. Треперила съм над живота на детето си, за да го оставя да яде вафлите и боклуците им, бе зизобщо да е готова за това нещо.
Сега никой не й дава нищо без да съм разрешила.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Съобразяват ли се родителите ви с вашето мнение за отглеждане на детето?

Мнениеот Буба Мара » 09 Юли 2018, 16:31

Аз съм имала проблеми с родителите ми също... Включително и история с вафли и ме е вбесявало не толкова изядената вафла (която може да докара алергична реакция), ами незачитането на решението ми като родител на това дете. В повечето случай незачитането поне се е отнасяло до въвеждането на разни плодове по-рано от колкото аз съм предвидила и си мислят, че скришно ще дадат и няма да разбера, ама децата така се омазват, че то каквото са яли им седи и по лицето :P И незачитането не е само за хранене, ама и за възпитание. аз като цяло нямам големи проблеми в тази посока.. ама описания от авторката случай лееко ме втрещява.. аз нямаше да говоря.. както съм спокоен и неконфликтен човек сигурно ще ме избие на агресия. :banghead:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Съобразяват ли се родителите ви с вашето мнение за отглеждане на детето?

Мнениеот Dalia » 09 Юли 2018, 16:46

радвайте се, че имате родители и те ви помагат в отглеждането на децата. Пък че разногласие в менията винаги има е факт. Все пак това е разлика в поколенията.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Съобразяват ли се родителите ви с вашето мнение за отглеждане на детето?

Мнениеот Frac » 09 Юли 2018, 17:40

За сега се съобразяват, но разбира се долавям моменти на свободия зад гърба ми:) За жалост годините се менят и разбиранията също, а старото поколение си е свикнало по един начин и така си кара. Вероятно и ние като остареем ще си държим на нашето ( най-правилното!) :)
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Съобразяват ли се родителите ви с вашето мнение за отглеждане на детето?

Мнениеот Lollipop » 05 Сеп 2018, 09:50

То е ясно, че всеки си вика "аз съм те отгледала и виж са 100 кила си станала" - нали, признак на здраве е това! И аз все обяснявам, че не трябва децата да ядат боклуци и да ядат колкото си искат, но кой ме чува.
Да не говорим за приакзването пред децата за мнението за другия родител - а не родния. :evil:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Съобразяват ли се родителите ви с вашето мнение за отглеждане на детето?

Мнениеот Elica » 05 Сеп 2018, 10:30

Като гледам приятелките ми все се оплакват, че бабите не слушат иправят каквото си поискат. Малко са образованите баби, които гледат да се грижат за детето здравословно, като не му предлагат купища вредни лакомства, като не го пошляпват и обиждат. Вчера слушам една баба пред блока 10 пъти повтори на внучето си, че е "тъпанар"
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Съобразяват ли се родителите ви с вашето мнение за отглеждане на детето?

Мнениеот Malina » 05 Сеп 2018, 16:41

Бабите и дядовците си мислят, че правят най-доброто за внуците си, като им угаждат по този начин. Те не се интересуват и вълнуват от тенденциите в здравословното хранене, което е най-често причината за кавги между родата. Яд ме хваща, че и при мен се опитват да прокрадват подобни идеи, при все, че съм викала, говорила, не смеят, но опитват.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Съобразяват ли се родителите ви с вашето мнение за отглеждане на детето?

Мнениеот Ваня Стойчева » 21 Сеп 2018, 15:54

Родителите едно, че имат самочувствие, че имат опит, отгоре на всичкото и често се и вдетеняват и става един сблъсък много сериозен, който рядко отговаря и на адектватното отглеждане на децата в момента.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Съобразяват ли се родителите ви с вашето мнение за отглеждане на детето?

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Окт 2018, 10:21

Не, аз говоря едно, бабата прави друго, но не се срещат много често и винаги съм там , та мога да наложа някакъв контрол и все пак не мога да кажа, че не съм недоволна, по-скоро от хранителна гледна точка имаме разминавания. Бабата няма против да изяде 10 вафли аз мисля, дали е удачно да го направи,наведнъж. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта